TORUN: FINDIK FİYATI 36 TL OLMALI
Haber
26 Temmuz 2021 - Pazartesi 15:55 Bu haber 1282 kez okundu
 
TORUN: FINDIK FİYATI 36 TL OLMALI
Fındık fiyatı konusunda bir açıklama daha geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Fındık dolar üzerinden satılıyorsa olması gereken fındık fiyatı 36 TL’dir. Kimse başka hesap yapmasın!” dedi.
Fındık Haberi
TORUN: FINDIK FİYATI 36 TL OLMALI

Fındık fiyatıyla ilgili talep ve beklentilere yönelik açıklamalar art arda gelmeye devam ediyor. Fiyat konusunda bir açıklama CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun’dan geldi.

 

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun fındık fiyatının 35 lira olması gerektiği yönündeki açıklamasından sonra yeni bir fiyat açıklaması yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, fındık alım fiyatının 36 TL olarak açıklanması gerektiğini söyledi.

 

Sosyal medyadan açıklama yapan Torun, “Fındığın son 15 yıl ortalamasını aldığımızda 4 ’a tekabül ediyor. Doları 8,60 TL kabul edersek 36 TL olması gerekiyor biz üreticinin hakkını savunuyoruz eğer fındık bir ihraç ürünü ise, dolar üzerinden satılıyorsa olması gereken fındık fiyatı 36 TL’dir.  Kimse başka hesap yapmasın!” dedi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: TORUN:, FINDIK, FİYATI, 36, TL, OLMALI,
Yorumlar
Haber Yazılımı