TÜRKİYE'DE İL SAYISI 100'E ÇIKARILIYOR
Haber
25 Haziran 2022 - Cumartesi 20:58 Bu haber 2569 kez okundu
 
TÜRKİYE'DE İL SAYISI 100'E ÇIKARILIYOR
Ordu Gündemi Haberi
TÜRKİYE'DE İL SAYISI 100'E ÇIKARILIYOR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Vedat Demiröz, yaptığı açıklamada, şehir sayının 100’e çıkacağını söyledi. Bu açıklamadan sonra Ünye ve Fatsa’da il olma umudu yeniden yeşerdi.

 

Bitlis’in Ahlat ilçesinde düzenlenen “Kültürel Etkileşim ve Yöresel Yemekler ile Zanaatkar Eller Ahlat’ta” etkinliğine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Vedat Demiröz, il sayısının 100’e çıkarılacağını açıkladı.

 

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin önerisiyle Türkiye’de il sayısının artırılacağını Ahlat’ın da bu illerden biri olacağını belirten Demiröz, burada yaptığı açıklamada müjde diyerek şunları söyledi:

 

“İnşallah hedefimiz bu bölgenin, Sayın Devlet Bahçeli’nin önerisi ve Cumhurbaşkanı’mızın beraber verdiği kararla Türkiye’nin il sayısının 100’e çıkacağı bir zamanda inşallah Ahlat’ımızı da bu şehirler arasına alacağız. Buna da bürokrasi olarak hazırlıklı olalım. Bu müjdeyi de bu güzel şenlikte ifade edeyim.“ diyerek konuştu.

 

Bu açıklama Ordu’da il olmak için bir biri ile yarışan Fatsa ve Ünye’yi heyecanlandırdı. Ünye’de geçtiğimiz aylarda “82 plaka Ünye” sloganıyla bir kampanya da başlatılmıştı. Ordu kamuoyu şimdiden açıklanacak iller arasında Ünye ve Fatsa’dan hangisinin olacağını merak etmeye başladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜRKİYE'DE, İL, SAYISI, 100'E, ÇIKARILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı