TÜRKİYE ŞAMPİYONU SUDENAZ AVRUPA’YA GİDİYOR
Haber
18 Temmuz 2021 - Pazar 13:09 Bu haber 554 kez okundu
 
TÜRKİYE ŞAMPİYONU SUDENAZ AVRUPA’YA GİDİYOR
Türkiye Şampiyonu olan Ordu Büyükşehir Belediyesi boks sporcusu Sudenaz Dokgöz, bu sonuçla Bosna Hersek’te düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.
Spor Haberi
TÜRKİYE ŞAMPİYONU SUDENAZ AVRUPA’YA GİDİYOR

Üst Minik Erkekler ve Bayanlar Türkiye Şampiyonası’nda mücadele eden Ordu Büyükşehir Belediyesi boks sporcusu Sudenaz Dokgöz, 3 maçını da 1. rauntta alarak Türkiye Şampiyonu oldu. Sudenaz Dokgöz bu sonuçla Bosna Hersek’te düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.

 

Üst Minik Erkekler ve Bayanlar Türkiye Şampiyonası 11-17 Temmuz tarihleri arasında Sakarya’da gerçekleştirildi. 52 ilden 560 sporcunun katılımı ile düzenlenen şampiyonaya Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlik, Spor ve Sağlıklı Yaşam Kulübü sporcusu Sudenaz Dokgöz damga vurdu.

 

64 kg’da ringe çıkan Sudenaz Dokgöz 3 maçını da 1 rauntta bitirerek Türkiye Şampiyonu olarak altın madalyaya uzandı. Sudenez Dokgöz bu sonuçla 10-20 Ağustos tarihleri arasında Bosna Hersek’te düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: TÜRKİYE, ŞAMPİYONU, SUDENAZ, AVRUPA’YA, GİDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı