‘ULUBEY’DEKİ ŞİKAYETLERİN ÜSTÜ ÖRTÜLMEMELİ’
Haber
13 Haziran 2021 - Pazar 23:29 Bu haber 1210 kez okundu
 
‘ULUBEY’DEKİ ŞİKAYETLERİN ÜSTÜ ÖRTÜLMEMELİ’
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Ulubey İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ndeki “mobbing” iddialarının takipçisi olduklarını belirterek, “Mobbing bir insanlık suçudur ve her ne olursa olsun bu şikâyetlerin üstü örtülmemelidir” dedi.
Siyaset Haberi
‘ULUBEY’DEKİ ŞİKAYETLERİN ÜSTÜ ÖRTÜLMEMELİ’

Ulubey İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde mobbing uygulandığı şeklinde iddialar olduğunu belirten CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun yazılı bir açıklama yaptı. Torun açıklamasında, şu değerlendirmelerde bulundu:

 

“ENDİŞEYLE TAKİP EDİYORUZ”

Ulubey İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde görevli personele yönelik mobbinge varan kötü muamele haberlerini, bölgemiz adına üzüntü ve endişeyle takip ediyoruz. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde görev yaparken kısa bir süre önce emekli olan bir personel ile müdürlükte halen çalışmakta olan üç kadın personele, yöneticileri tarafından baskı kurulduğuna ilişkin haberler uzun süredir kamuoyuna yansıyor.

 

“HİÇBİR YÖNETİCİ KORUNMAMALI”

Şu hususun altını çizmek isterim ki; hiçbir vicdanlı yöneticinin şikâyetlere konu olan unsurları görmezden gelmesi mümkün değildir. Söz konusu iddialar şeffaf bir şekilde, titizlikle araştırılmalı ve hukuk içinde gereken yapılmalıdır. Çalışanlarına kötü muamelede bulunan hiçbir yönetici korunmamalıdır.

 

“MOBBİNG İNSANLIK SUÇUDUR”

Yetkili makamlar, personelin feryadını duymalı ve kamuoyunu tatmin edecek bir soruşturma süreci yürütmelidir. Mobbing bir insanlık suçudur ve her ne olursa olsun şikâyetlerin üstü örtülmemelidir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak da konunun takipçisi olduğumuzu kamuoyuna bildiriyoruz.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ‘ULUBEY’DEKİ, ŞİKAYETLERİN, ÜSTÜ, ÖRTÜLMEMELİ’,
Yorumlar
Haber Yazılımı