VALİ SONEL KAYMAKAMLARDAN ÖZELLİKLE İSTEDİ
Haber
03 Mayıs 2021 - Pazartesi 15:29 Bu haber 540 kez okundu
 
VALİ SONEL KAYMAKAMLARDAN ÖZELLİKLE İSTEDİ
Kaymakamlarla toplanan Vali Tuncay Sonel, “Hatırlanmak Birgün Değil, Hergün” projesi kapsamında engeli olan bireylerin evlerinde ziyaret edilmesi, Ramazan ayı münasebetiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara gerekli yardımların yapılmasını istedi.
Ordu Gündemi Haberi
VALİ SONEL KAYMAKAMLARDAN ÖZELLİKLE İSTEDİ

İlçelerin sorunlarını, ihtiyaçlarını, yatırımlarını ve projelerini değerlendirmek amacıyla her ay düzenli olarak yapılan ‘Kaymakamlar Toplantısı’ ile il’in genel güvenlik, asayiş ve trafik durumunun değerlendirildiği ‘İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı’,  Vali Tuncay Sonel’in başkanlığında gerçekleştirildi.

 

Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya, Vali Yardımcısı Bayram Gale, Perşembe Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Levent Yetgin, Kaymakamlar video konferans yoluyla, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Albay Gazi Demir, Sahil Güvenlik Komutanı Sg. Kd. Ütğm. Ali Murat Mahmat ile Stajyer Kaymakamlar Esra Demirtaş ve Kerem Tunçer  katıldı.

 

Toplantıda, İl Göç İdaresi Müdürü Abdulkadir Katırcıoğlu tarafından İl Göç İdaresi Müdürlüğünün faaliyet ve çalışmaları hakkında sunum gerçekleştirdi.

 

Düzensiz göç olayları, Uluslararası Koruma, Geçici Koruma statülerinde ilimizde bulunan göçmenlerin durumu hakkında Vali Tuncay Sonel ve toplantıya katılanlara bilgi veren Abdulkadir Katırcıoğlu, yabancı uyruklu kişilere yönelik yürütülen işlemlerle ilgili detaylı bilgilendirmede bulundu.

 

Toplantıda, “Hatırlanmak Birgün Değil, Hergün” projesi kapsamında engeli olan bireylerin evlerinde ziyaret edilmesi, Ramazan ayı münasebetiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara gerekli yardımların yapılması, Vefa Sosyal Destek Gruplarının çalışmaları, tam kapanma tedbirlerine uyulması konularında Vali Tuncay Sonel tarafından kaymakamlara uyarılarda bulunuldu.

 

Vali Sonel, toplantıda kaymakamlara da söz vererek, ilçelerinde yaşanan sorunlar, ilçelerin ihtiyaçları ve ilçelerde yürütülen kamu yatırımlarının son durumları hakkında da bilgi aldı.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: VALİ, SONEL, KAYMAKAMLARDAN, ÖZELLİKLE, İSTEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı