YASON'DAN AKKUŞ RÜZGAR ENERJİ SANTRALİNİ FOTOĞRAFLADI
Haber
22 Kasım 2022 - Salı 22:51 Bu haber 2063 kez okundu
 
YASON'DAN AKKUŞ RÜZGAR ENERJİ SANTRALİNİ FOTOĞRAFLADI
Sanat Haberi
YASON'DAN AKKUŞ RÜZGAR ENERJİ SANTRALİNİ FOTOĞRAFLADI

Fotoğraf Sanatçısı İlhan Türkmen, Perşembe’nin Yason Burnu’ndan kuş uçuşu tam bin 750 metre uzaklıktaki Akkuş Taz Yaylası’nda bulunan Rüzgar Enerji Santrallerinin fotoğrafını çekti.

 

Ordulu Fotoğraf Sanatçısı İlhan Türkmen’den ses getiren fotoğraf… İlhan Türkmen Perşembe’nin Yason Burnundan Akkuş Taz Yaylas’ının fotoğrafını çekti. Fotoğrafta Rüzgar Enerji santralleri de yer aldı.

 

Sosyal medyada büyük ses getiren ve çok sayıda paylaşım alan fotoğraflar, yerel basınla birlikte ulusal basında da haberlere konu oldu.

 

Çektiği fotoğraflar hakkında detaylı bilgi veren Türkmen ise, “Fotoğraf Ordu Perşembe Yason Burnu’ndan çekildi. Gün batımını takip ederken güneş tepeden batıyordu. Tepeyi takip ederken rüzgar enerji santralini gördüm. Eve geldim, bilgisayardan fotoğraf ve videoları tekrar inceledim ve haritadan konuma baktım. Kuş uçuşu tam karşısı Akkuş Taz Yaylası(1750m).Konumdan da araç ile mesafe 104 km! Hem fotoğrafı hem videosu ile paylaşıyorum. Görüntüler 600mm tele lens ile kayıt altına alındı.” dedi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: YASON'DAN, AKKUŞ, RÜZGAR, ENERJİ, SANTRALİNİ, FOTOĞRAFLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı