YEDİYILDIZ: ORDU'YA ABİLİK ETMEK İÇİN MİLLETVEKİLİ YAPILDIM
Haber
20 Aralık 2021 - Pazartesi 15:02 Bu haber 2737 kez okundu
 
YEDİYILDIZ: ORDU'YA ABİLİK ETMEK İÇİN MİLLETVEKİLİ YAPILDIM
Siyaset Haberi
YEDİYILDIZ: ORDU'YA ABİLİK ETMEK İÇİN MİLLETVEKİLİ YAPILDIM

Ordu’ya abilik etmek üzere milletvekili olması istendiğini belirten AK Parti Ordu Milletvekili Dr. Şenel Yediyıldız, “Ordu’da bir ahenk yok ama zamanla olacak.” dedi.

 

AK Parti Ordu Milletvekili Dr. Şenel Yediyıldız, Ordu’ya neden milletvekili adayı yapıldığına ilişkin olarak Oney Flaş FM’deki Bir Konu Bir Konuk programında gazeteciler Hakan Korkmaz ve Ali Öztürk’e açıklamada bulundu.

 

Dr. Şenel Yediyıldız konuyla ilgili olarak şöyle konuştu, “Ben sağlıkçıyım. Çok şükür doktorluk hayatımı başarıyla geçirdiğimi düşünüyorum. Şunu biliyorum ki Ordu’nun her ilçesinden bana gelen hastalar vardır. Ben başhekimlik yaparken şunu da ilan ettim; hiçbir ‘Ordulu buradan geriye dönmeyecek’ dedim. Siyasetçi olayım, aday olayım aklımdan geçmedi ama memlekete bir vefa borcumuz vardı, hizmet etmek istedim. 2011 yılında aday adaylığı söz konusu oldu, bir de 7 Haziran seçimlerinde. Nasip, olmadı ama ben hizmet anlayışıma devam ettim. Emekli oldum, 2018’in Ramazan ayında gecenin 2.30’unda bir telefon emriyle bu işe çağrıldım, Ordu’dan aday gösterildim. Bana buraya gelmemi emredenler dedi ki ‘Ordu’nun sorunları var, onlarla uğraş.’ 

 

Ordu’dan yansıyan sorunlar vardı

Sorunlarla ilgili Ordu’dan yansımış durumlar vardı. Aile içi, partinin iç sorunları tabi ki bunlar.  Ben hepsini çözmek için geldim. Siyasette aileyi düzeltmek sadece bir abiye de düşmeyebilir. Ancak, ben burada abi isem, beni buraya gönderen kurumların abiliğimi görmesi lazım. Şunu net söylüyorum; ben bir siyasetçi değilim Ak Partiliyim. Önceden ruhen şimdi hem ruhen hem bedenen Ak Partiliyim. Orduya hizmet edelim, Ordu’nun sorunları neyse çözelim, diye siyasetteyim.

 

Zamdan şikayet gelmedi…

Döviz kurlarının yükselmesinin dış güçler tarafından yapıldığını belirten AK Parti Ordu Milletvekili Yediyıldız, “Doları, Euro’yu yükselten ben değilim. Fiyatları da biz yükseltmiyoruz.  Kontrol bizim elimizde elbette. Fakat bizler marketleri bastığımızda farklı sorunlar ortaya çıkıyor. Stokçular da var. Hepsiyle mücadele ediliyor. Ancak şu durumda var. Cumartesi günü Fatsa’da beş tane kahve gezdim. Hiçbir kahvede, ‘Neden bu kadar zam geliyor?’ demediler. Zamdan kimse memnun olmaz ama çok da şikayetçi değiller. Konuştuk, bayağı sohbet ettik. Görülüyor ki vatandaşlar da bir şeyleri biliyor, farkında.”

 

Bana denirse ki ‘devam et’, ederim…

Adaylığı konusunda ise Yediyıldız, “Bu zamana kadar mücadelelerimden, hizmetlerinden memnunlar mı, değiller mi bilemem. Ancak memnun veya değil, hiç önemli değil. Bana bu görevi emreden irade derse ki ‘devam et’, ederim sıkıntı yok. Yine Ordu’da çalışırım ve uğraşırım. Bir de şunu belirteyim, Ordu’da bir ahenk yok ama oturacak. Zamanla olacak ve oturacak. Bu işler düzelecek.” Ünye KENT Haber

Kaynak: Editör:
Etiketler: YEDİYILDIZ:, ORDU'YA, ABİLİK, ETMEK, İÇİN, MİLLETVEKİLİ, YAPILDIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı