YENİ BAŞKAN SÖNMEZ GÖREVİ DEVRALDI
Haber
26 Mayıs 2022 - Perşembe 16:15 Bu haber 2026 kez okundu
 
YENİ BAŞKAN SÖNMEZ GÖREVİ DEVRALDI
Ekonomi Haberi
YENİ BAŞKAN SÖNMEZ GÖREVİ DEVRALDI

Ordu Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nın 24. Olağan Genel Kurul Seçimleri sonucu Oda Başkanlığına seçilen M.Ender Sönmez mazbatasını alarak, görevi Bahadır Baş’tan teslim aldı.

 

Yeni dönemi değerlendiren Bahadır Baş; odamızın 24. Olağan Genel Kurulumuzu büyük bir coşku ve büyük bir saygı ile tamamladık. Olağan genel kurulumuzun sonucunda Pazar günü oylar kullanıldı tek liste halinde girdiğimiz seçimde yeni yönetim kurulumuz, disiplin kurulumuz, denetleme kurulumuz ve üst birlik delegelerimiz seçildiler. Bu tür demokratik organizasyonların sonuçlarına saygı duymak zorundayız. İki dönemdir Ordu Mali Müşavirler odasında tek liste gerçekleşmesinin nedeni yönetici olan arkadaşlarımıza meslek camiamızın duyduğu sağduyu, hazırladıkları listelere olan güven, herkesin temsil edilme yeterliliği objektif tarafsız, sorumluluk bilinciyle hazırlanan listeler olmasıdır.  Yoksa bir kişinin kurumun başarısından ziyade hazırlanan listelere bütün kamuoyunun ve bütün meslektaşlarımızın destek vermesidir o yüzden ben bütün camiamıza bu anlayışı bu bizleri sahiplendikleri için çok teşekkür ediyorum. Bu günde bir devir teslim töreni gerçekleştireceğiz. Ordu Mali Müşavirler Odası koşusunda ilk sekiz yılında Orhan Ümit Felek, daha sonraki 16 yıllık zamanda Ertuğrul Yüksel, son 6 yılda da ben koştum artık bundan sonraki dönemde M. Ender SÖNMEZ ve değerli ekibi koşacaklar. Bu birliktelik ve beraberlik duygusu ile yeni yönetim kuruluna ve ekip arkadaşlarına başarılar diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun.”.

 

Görevi teslim alan Oda Başkanı M.Ender Sönmez;

“Odamız, başkanlarımız Orhan Ümit Felek ile başlayan, Ertuğrul Yüksel ile gelişen, Bahadır Baş ile daha da zirvelere ulaşan süreçte bugünlere başarı ile ulaşmıştır. Başkanlarımıza özverili çalışmaları için teşekkür ediyoruz. Önceki başkanlarımızın gururla ve başarı ile bugüne kadar taşıdığı bayrağı tüm sorumluluk bilincimizle ekip arkadaşlarımızla daha da zirvelere ulaştıracağız. Bu dönem de tek yürek olarak tüm meslektaşlarımızla kenetlenerek yarınlara yol almaktayız. 24. Olağan Genel Kurul’a katılarak mesleğimizin geleceği için oylarını kullanan tüm meslek mensuplarımıza gösterdikleri duyarlılık için yürekten teşekkür ederim. Tüm meslektaşlarımızla birlik ve dayanışma içinde çalışarak mesleğimize, meslektaşlarımıza güç katmak için çalışacağız. Yeni dönemim mesleğimize, meslek camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

Devir teslim töreninin sonunda odada görev yapan oda başkanlarının ve Bahadır Baş’ın 2006 yılından bugüne kadar olan süreçte her yıla ait bir fotoğrafının yer aldığı tablo hediye edildi.

 

Seçim sonuçları şu şekilde gerçekleşti.

 

YÖNETİM KURULU

Mehmet Ender Sönmez

Tuğrul Odabaş

Orhan Murat Gür

Dursun Serdar Yıldıran

Özleyen Akyol

 

DİSİPLİN KURULU

Esra Oktay

Özgür Anlayan

Aydın Ergün

Meryem Kaçar

Kenan Akar

 

DENETLEME KURULU

Hicabi Durak

Emine Taşdemir

Erdem Bektaş

 

BİRLİK GENEL KURUL TEMSİLCİSİ

Ertuğrul Yüksel

Bahadır Baş

Mehmet Ender Sönmez

Ercan Yurttaş

Erol Güneş

Halil İbrahim Çalış

Murat Başaran Sağra

Erdal Yücel

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: YENİ, BAŞKAN, SÖNMEZ, GÖREVİ, DEVRALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı