YENİ ORDU STADI'NDA MUTLU SON
Haber
14 Ekim 2021 - Perşembe 15:34 Bu haber 1882 kez okundu
 
YENİ ORDU STADI'NDA MUTLU SON
Yapımı sona ermesine rağmen maçların oynanmasına onay verilmeyen Yeni Ordu Stadı nihayet açılıyor. 20 bin seyirci kapasiteli olacak Yeni Ordu Stadı’nda Futbol Federasyonu tarafından yapılacak son incelemenin ardından maçlar oynanabilecek.
Spor Haberi
YENİ ORDU STADI'NDA MUTLU SON

Uzun süredir spor gündemini meşgul eden stat sonunda açılıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Ordu’nun ilçesinde Durugöl Mahallesi’nde 2017 yılında yapımına başlanan Yeni Ordu Stadı’nın ne zaman açılacağı netlik kazandı.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan uzman ekip Ordu'ya geldi. Heyet tarafından yapılan inceleme sonrası bakanlık yetkilileri tarafından imzalar atılarak stadyum Gençlik ve Spor Bakanlığınca geçici kabul edildi. Pazartesi günü Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelecek heyet onay verirse yeni stadyumda maçlar oynanabilecek.

 

Yapım maliyeti 162 milyon TL’yi bulan denize 100 metre mesafedeki Türkiye’nin en modern tesislerinden biri olan ve FIFA standartlarında olan 20 bin seyirci kapasiteli Yeni Ordu Stadı’nda, 25 loca ile 428’i kapalı 554 araçlık otopark bulunuyor.

 

Bunun dışında stat bünyesinde Türkiye’de bir ilk olarak 12 derslikli spor lisesi ile 70 öğrenci kapasiteli birde pansiyon bulunuyor.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: YENİ, ORDU, STADI'NDA, MUTLU, SON,
Yorumlar
Haber Yazılımı