Nuri KAHRAMAN AKKUŞ’TAN BULANCAK’A; VEFA’DAN SEHA’YA…
Yazı Detayı
22 Eylül 2022 - Perşembe 19:18 Bu yazı 215 kez okundu
 
AKKUŞ’TAN BULANCAK’A; VEFA’DAN SEHA’YA…
Nuri KAHRAMAN
nurikahramann@hotmail.com
 
 

Ahmet bin KAYS'a âit güzel bir söz var: VEFÂ OLMAYINCA ARKADAŞIN, SEHÂ OLMAYINCA MALIN HAYRI YOKTUR... 

Güzel Rabbimiz bu iki güzelliği bir arada yaşattı; güzel dostlar sâyesinde hayâtımızın en güzel günlerinden birini yaşadık hamd olsun. 

Îsâ ÖZTÜRK Ağabey, -hiç te öyle görünmüyor ama aramızda 5-6 yaş olduğunu öğrendik, mecbur böyle hitap edeceğiz- Hacıbey VAROL hocamızın feysinde bizi görüp biraz sorgulamış ve tamam demiş; bu hocamızı al gel bir muhabbet edelim, ağırlayalım demiş. Bizi 80'li yıllarda Akkuş'ta görev yaptığımız yıllardan tanıyormuş.  

VEFÂ ve SEHÂ BULUŞMASI… 

Bugün Hacıbey VAROL Hocamızla, Sezâyi BAYRAK Hocayı da alıp kendilerini ziyâret ettik. O da bu vesîleyle ortak tanışlarımız olan Bulancak Müftülüğü Şûbe Müdürü Fâtih ÖZDEMİR, Vâizler İsmail BAYRAM ve Adnan CÖMERT Beyler, Din Hizmetleri Uzmanı Yûnus SÖNMEZ ve Orta Câmi Uzman İmam-Hatibi Hâfız Aydın KILIÇ hocalar ve de hizmet ve gayret ehli olmakla mâruf olduğu için kısaca DÖŞEMECİ diye nam salmış Mehmet ŞÂHİN kardeşi de dâvet ederek vefâ ve sehâ sofrasının bereketine bereket kattılar. İkramlar da güzeldi muhabbet te.  

YÂ RAHMÂN, YÂ RAHÎM, YÂ VEDÛD… 

En güzeli de yaklaşık 40 yıl sonra bir dostun bir kardeşini arayıp vefânın en güzelini cömertçe sergilemesi ve de VEFÂNIN SÂDECE ISTANBUL'DA BIR SEMTİN ADI OLMADIĞINI GÖSTERMESİYDİ. Daha da güzeli dostluğun, muhabbetin, sevginin ve doğrularla berâber olmanın insana yaşattığı hazdı. 

İnanıyoruz ki Rabbimiz de kendisi için, Esma-ül-Hüsnâ’sından el-VEDÛD'un tecellîsi meyânındaki bu vefâ ve dostluk tezâhüründen râzıdır. Rabbimiz ister ki; cümle Ümmet-i Muhammed böyle birbirini kendi rızâsı ve adından MUHABBET hâsıl olan Habîbinin hatırı için sevsinler. 

“BU NASIL SEVMEK?” 

Bu olayı sosyâl medyada paylaştığımızda bir hoca arkadaş; “bu nasıl iş, 40 yıl sonra vefâ mı olur?” anlamına gelen bir yorumda bulundu. Haklıydı. Hakikâten, dostluksa ve sevgiyse bunun devamlılık arz etmesi gerekir. Hele hele bu kadar ara olacak şey değil! Gâyet yerinde ve merak mâhiyetinde bir îtiraz.  

Biz bu yorumu okuyup değerlendirene kadar, ilk görev yerimiz Lüleburgaz’dan tanıdığımız, şu an İzmir’de antika işi yapan kuyumcu esnafından talebemiz açıklama mâhiyetinde olabilecek bir yorum geçmiş: 

Birol ŞAHİN: “Ben de 40 yıl sonra buldum hocamı:) Facebook tan:)” 

Biz de şöyle bir açıklama ile hem arkadaşın merakını gidermeye, hem de konuyu biraz daha açmaya çalıştık: 

“DOĞRULARLA BERÂBER OLUN!” 

“Mewlüt Bey Hocam; burada ayrıntıya giremedik. Akkuş'ta çalışırken kurumlarımız ayrıydı. Kendisi PTT'de çalışıyordu. O zaman öyle çok sıkı görüşemedik. Zâten bizim bir ayağımız hep Ordu'daydı. Yıllar sonra Îsâ Bey'in bu dostluğu canlandırmak istemesi çok güzel bir şey.  

Bunda dost canlısı ve bu tür hasbî muhabbetleri seven, bu meyanda kaynaşmalara wesîle olmaya çalışmayı kendine bir görev ittihaz eden Hacıbey VAROL hocamızın büyük katkısı var sanıyorum. Sonuçta çok güzel bir şey çıktı ortaya. Şu an bunu yazarken bile içim kıpır kıpır.  

Bugün bizim için, Rabbimizin DOĞRULARLA BERÂBER OLUN emrine imtisâlin en güzel örneklerinden birisi oldu. Rabbimiz sebep olan ve de katkıda bulunanlardan, sizlerden bizlerden, cümle ehl-i îmandan râzı olsun wes'selâm...” 

Hocamız da verdiğimiz cevap sonrası; “Amin ecmain. Çok doğru bir tesbit yapmışsınız. Selam ve dua ile fi emanillah” diyerek memnûniyetini ifâde eden bir mukâbelede bulundu. Rabbimiz râzı olsun. Konuyu biraz daha açıklamamıza vesîle oldu. Kendisine müteşekkiriz. 

YER BULANCAK, GÜN AKKUŞ!… 

Değerli dostlar, tevâfuka bakınız ki; sanki bu gün benim AKKUŞ günüm. Daha akşamdan feyste paylaşımlarda karşılaşmıştık ta, sabah bu yazıyı yazarken messenger’den bir mesaj geldi: 

Orhan BIYIK: SAYGI VE SELAMLARIMLA, SAYGI DEĞER HOCAM; AFFINIZA SIĞINARAK BİR ŞEY SORMAK İSTİYORUM...!!! AKKUŞ İMAM HATİP LİSESİNDE 84 85 li YILLARDA MÜDÜRLÜK GÖREVİNDE BULUNMUŞ MUYDUNUZ..!! 11:05 

Biz de; “Evet: 85-89 arası wes'selâm” diye cevapladık. Hemen karşılık geldi: 

Orhan Biyik: “O zaman 85 - 86 en haylaz öğrenciniz bendim HOCAM. Ellerinizden öperim…” 

Profilini baktığımızda İstanbul’da yaşadığını ve bulunduğu Esenyurt’ta faal bir kişilik olduğunu gördüğümüz bu talebemize biz de şöyle mukâbelede bulunduk: “Haylazlar hareketli ve de netîce îtibârıyle bereketli oluyorlar. İlginize teşekkürler; inşâllâh görüşmek dileğiyle wes'selâm... 11:33” 

BİR EDEBİYATÇI ve HEY GİDİ GÜNLER! 

Orhan Biyik: “CENABI MEVLAM HER DAİM YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN SAYGI DEĞER HOCAM...!!! Beni şöyle hatırlarsınız; Bir edebiyatçı gelmişti bizim sınıfta üç kız arkadaşımız vardı onların sacını açtırmak istemişti başörtülerine dokununca önce benden sonra Musa ve Erdoğan arkadaşların hışmına uğramışdı edebiyatçı; Siz de bize istemeden disiplin uygulayıp eccücek bardaklarımızı okşamıştınız… Bir de biz üçümüz de kuran kursundan gelmiştik. Resmî günlerde şiirleri hep bana okuturdunuz HOCAM…” 

AKKUŞ’A BİR İKİ!… 

Biz de tekrar, Bulancak’ta yaşadığımız o güzel saatlerle köprü kurarak şöyle bağladık muhâvereyi: “Dün de o yıllarda Akkuş’tan tanıştığımız bir arkadaşın dâvetlisiydik. Ziyâretimizi feyste paylaştık. Oradan okuyabilirsin; bir günde Akkuş’tan iki eski dostla buluşmak büyük bir tevâfuk ve bereket çok şükür, sizinle de rûberû görüşmek nasip olur inşallah wes’selâm….” 

Orhan Biyik: İNŞALLAH SAYGI DEĞER HOCAM; ELLERİNİZDEN ÖPERİM..!! 

ÇOK GÜZEL BİR MECLİS OLDU… 

Evet, şimdi tekrar dostlar meclisine dönelim. Hacıbey Varol Hocamız bu olaya dâir paylaşımımıza yaptığı yorumda şöyle diyor:  

Nuri hocam çok güzel bi buluşma oldu. Yıllardır bizim dostluğumuzda saklıymış sizin buluşmanız. Vefalı dostlara selam…” 

Evet. Gerçekten öyle. Rabbimiz bugünde katkısı bulunan, vesîle olan, bize hizmet eden ve bu işi severek yaptığı her hallerinden belli olan Mehmet ve Barış kardeşlerimiz ve diğer kahve ikram hizmetlerini yapanlar başta olmak üzere cümle dostlardan râzı olsun. 

AKKUŞ’TA TOP, BULANCAK'TA ISO…  

Îsâ Ağabey Akkuş’ta 19 yıl kalmış. Çok sevmiş burayı. Tekrar görev olsa orada yapmak isterim diyor. Demek ki ilk göz ağrıları hep böyle oluyor. Oğulları Cüneyt ve Ertaç Beyler de Akkuş’u hasretle anıyorlarÖzellikle çok top oynadıkları, ilçenin âdetâ bu iş için en yakın ve müsâit yeri İmam-Hatip Okulu’nun düzünü unutamıyorlar. 

Bu âilenin Akkuş’tan Bulancak’a, buradan da İSO 500’e ÖZTÜRK FINDIK olarak ayrı bir hikâyesi var ki apayrı ve başlı başına bir konu. Onu da bir gün yazmak nasîp olur inşâllâh. 

BULANCAK’TAN LÜLEBURGAZ’A… 

İşin Lüleburgaz’la ilgisi ne? Akkuş Îsâ Ağabey’in ilk göz ağrısı olduğu gibi Lüleburgaz da bizim ilk göz ağrımız. Tam bu yazıyı bağlayacakken, yine Lüleburgaz bu muhabbeti kıskanmış olmalı ki, Lüleburgaz Ensar Vakfı Başkanı arkadaşımızın bir paylaşımı düştü ekrana: 

Eyyüb Sabri Erdem: “Hakikat... Mutlak Hakikat: Sıkı bağlarım olduğunu sandığım insanları, sadece ben sıkı tutuyormuşum meğer. Bir gün yanlışlıkla ipi gevşettiğimde farkettim...” 

Sanki bu sözle, ta oradan farkında olmadan yazımıza ilmek atan, daha doğrusu katkı yapan Eyüp Sabri Bey demek istiyor ki, dostluklar dâim ve kâim olsun. Samîmî olsun. İllâ sebeplere merbut bulunmasın. Îman kardeşliği ve Allâh rızâsı birbirimizi sevmemiz için yeterli olsun. Hep şartlara bağlı kalmasın. 

KALBÎ SEVGİLER, EBEDÎ MUTLULUKLAR… 

Fakat, elbette ki, her şey olduğu gibi dostluklar da îtinâ ister. İnşâllâh karşılıklı sevgi-saygı ve alâkayla berâber bu minvâl üzere hayâtımızı ve dostluklarımızı sürdürüp VEDÛD olan Rabbimizin sevgisini kazanarak Âlemlere Rahmet Efendimiz SAV in komşuluğunda buluşmaya lütf-i ilâhiyle muvaffak oluruz inşâllâh temennîsiyle cümleye hayırlı, güzel günler, sevdikleriyle berâber sonsuz mutluluklar diliyor, kâlbî sevgiler ve saygılar sunuyoruz wes’selâm… 

 
Etiketler: AKKUŞ’TAN, BULANCAK’A;, VEFA’DAN, SEHA’YA…, ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
29 Eylül 2022
‘GÜLŞEN’LERDEN ‘MERAL’LERE SANAT(!) ‘ORDU’SU…
170 Okunma.
28 Eylül 2022
İŞTE, BÖYLE BİR ORDU…
184 Okunma.
26 Eylül 2022
ORDU'NUN 'GÜLŞEN'LERİ...
362 Okunma.
22 Eylül 2022
ESKİ ŞİİRLER, ESKİMEYEN DOSTLUKLAR...
191 Okunma.
20 Eylül 2022
65 YAŞ DESTANI
194 Okunma.
13 Eylül 2022
SİVAS’IN YOLLARINDA…
393 Okunma.
07 Eylül 2022
ORDU'DAN SİVAS'A, ORİMDER'DEN ÖNDER'E...
532 Okunma.
30 Ağustos 2022
LOKMAN UZUNÇAKMAK’IN 'CEMAZİYELEVVEL'İ…
497 Okunma.
29 Ağustos 2022
LİBAS-NAME
113 Okunma.
27 Ağustos 2022
UKALA CÜMLELER, DELİ SORULAR!
291 Okunma.
26 Ağustos 2022
DÜNYANIN SONU MU? YA DA; BULUNMAZ HİNT KUMAŞI?!
211 Okunma.
24 Ağustos 2022
‘TATLIGÜL’LER, ACI GERÇEKLER…
361 Okunma.
22 Ağustos 2022
YOLU TOPALA SOR, IŞIĞI KÖRE…
518 Okunma.
19 Ağustos 2022
EDEP, FINDIK, SİYASET? YA DA NE?
395 Okunma.
18 Ağustos 2022
HÜZÜNLÜ HATIRALAR, ŞİFALI DUALAR…
233 Okunma.
17 Ağustos 2022
CEFAKAR BABALAR, VEFAKAR ÇOCUKLAR…
254 Okunma.
15 Ağustos 2022
HACIBEY HOCA; KALDIĞI YERDEN…
510 Okunma.
11 Ağustos 2022
HACIBEY VAROL’DAN BABA HİKÂYELER, ANA ÖYKÜLER…
445 Okunma.
05 Ağustos 2022
KUMRU, PERU, SİVAS, NİKSAR; LÜLEBURGAZ, KIRKLARELİ...
555 Okunma.
01 Ağustos 2022
ÇAYBAŞI'dan AKKUŞ'a, ORİMDER YOLCULUĞU...
545 Okunma.
19 Haziran 2022
BİR ÇATALPINAR; İKİ DEV ÇINAR…
1749 Okunma.
07 Haziran 2022
YARAŞLI’DA YARAYIŞLI BİR GÜN…
668 Okunma.
02 Haziran 2022
UYARIYA KULAK ASMAMA HAKKI!
499 Okunma.
27 Mayıs 2022
SANKİ BİRAZ!
523 Okunma.
19 Mayıs 2022
AH ORDU; SEN VARSIN YA!
556 Okunma.
02 Mayıs 2022
RAMAZAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN…
810 Okunma.
29 Nisan 2022
SURİYELİ-NAME
435 Okunma.
26 Nisan 2022
KADİR-NAME
458 Okunma.
20 Nisan 2022
SAĞ’LIK, SIĞLIK, KÖRLÜK; SURİYELİLER ve de BİZ…
735 Okunma.
06 Nisan 2022
MERHABA, HOŞ-SAFA GELDİN!
409 Okunma.
31 Mart 2022
LÜTFEN OKUR MUSUNUZ? MÜJDELER OLSUN!
476 Okunma.
19 Mart 2022
ÇAMAŞ DESTANI
710 Okunma.
13 Mart 2022
ŞÖYLE BİR ÇAMAŞ YA DA BİR KAÇ SAAT…
853 Okunma.
25 Şubat 2022
KORU ALLAH'IM...
867 Okunma.
22 Şubat 2022
BİR ÇARŞAMBA, ÜÇ PERŞEMBE!...
668 Okunma.
16 Şubat 2022
MEHMET HİLMİ BEY'E; ORDU, KENT NAMESİ...
631 Okunma.
15 Şubat 2022
ASLI KONYA’DA, FASLI HEPİMİZE; SELÇUKLU’DA ŞİVLİLİK KÜLTÜRÜ…
426 Okunma.
10 Şubat 2022
LADİK, FİLİSTİN; BEYLİKDÜZÜ, KONYA
517 Okunma.
06 Şubat 2022
AH KONYA; VAH TÜRKİSTAN!
610 Okunma.
01 Şubat 2022
ORDU’DAN KONYA’YA; EBÛ HÜREYRE’DEN PİSİLİ BABA’YA…
399 Okunma.
17 Ocak 2022
TAŞBAŞI’NDAN GÖNDELİÇ’E…
809 Okunma.
04 Ocak 2022
HAKKI TUT DAİM, ŞERRİ AT; AMAN DİKKAT, AMAN DİKKAT!
568 Okunma.
21 Aralık 2021
NASIL ŞEHİR, NİCE İNSAN?
666 Okunma.
10 Aralık 2021
HAK BABI...
646 Okunma.
04 Aralık 2021
AMAN HA, AMAN HA YAVRUM!...
460 Okunma.
01 Aralık 2021
OTOGAR’IN ESKİSİ, MAHALLENİN YENİSİ…
495 Okunma.
27 Kasım 2021
ALAADDİN’DE GÜLBANK, ŞERAFEDDİN’DE İKİNDİ…
768 Okunma.
23 Kasım 2021
KONYA’YA DAİR PAYLAŞIMLAR, BİLGİLER!...
460 Okunma.
20 Kasım 2021
FATSA’DAN KONYA’YA, TEKSAS’TAN ŞEHZÂDEBAŞI’NA…
491 Okunma.
11 Kasım 2021
GEÇEN YAZI, GEÇMEYEN SIZI…
542 Okunma.
08 Kasım 2021
Sn. 'Mehmet Hilmi Bey' Ağabey; BU SESE KULAK VERMELİSİNİZ!
603 Okunma.
28 Ekim 2021
SİVAS’TAN KONFETİ’YE EKİM GÜNLERİ…
563 Okunma.
04 Ekim 2021
YEDİTEPE’DEN BOZTEPE’YE, ORDU’DA GÜZEL BİR GÜN…
694 Okunma.
21 Eylül 2021
GENEL BAŞKANIMIZ ORDU’DAYDI…
1222 Okunma.
06 Ağustos 2021
KİRİNTİYİ ELİME KAÇIRDIM DİYE?
835 Okunma.
04 Ağustos 2021
HOCALAR TALEBELER YORUMLAR…
606 Okunma.
03 Ağustos 2021
ORDU’DAN KONYA’YA, BAYRAM’DAN SEYRAN’A…
694 Okunma.
15 Temmuz 2021
15 TEMMUZ DESTANI
1181 Okunma.
14 Temmuz 2021
MİLLET'İN KALBİ, ŞEHRİN BAHÇESİ...
582 Okunma.
11 Temmuz 2021
ALLAH'TIR İLK SÖZÜMÜZ, İMAN DOLU ÖZÜMÜZ...
693 Okunma.
08 Temmuz 2021
HER HAFTA DÜĞÜNLER, HER GÜN BAYRAMLAR!...
890 Okunma.
29 Haziran 2021
NEREYE-SİN?
667 Okunma.
24 Haziran 2021
KİRAZ AYI DUT YAĞMURU KESTANE ÇİÇEKLERİ…
622 Okunma.
03 Haziran 2021
NİSA’DAN DERSLER; ÇAĞDAN İBRETLER…
1035 Okunma.
11 Mayıs 2021
RAMAZAN MUTLULUĞU BAYRAM SEVİNCİ
985 Okunma.
19 Nisan 2021
YENİ RAMAZANLAR ESKİ ÇOCUKLAR!...
1337 Okunma.
31 Mart 2021
TÜRKİYE İNSANLIĞIN BABA OCAĞIDIR!
1598 Okunma.
25 Mart 2021
KİTAPLAR, DOSTLAR; BAYO, BURGAZ YA DA ‘ALLÂH cc KİMLERE KIYAMAZ?’
781 Okunma.
18 Mart 2021
MEŞAYIH'IN YILDIZI, HEPİMİZİN HOCASIYDI...
683 Okunma.
02 Şubat 2021
MEHMET ÇAVUŞOĞLU, NUR VERGİN, CEMİL MERİÇ…
1103 Okunma.
25 Ocak 2021
HASRETE YOLCULUK
1679 Okunma.
19 Ocak 2021
KADİM BAŞŞEHİR, ULVİ HATIRALAR
1820 Okunma.
04 Ocak 2021
YILIN 1’İ, CUMA’NIN İLKİ…
3816 Okunma.
28 Aralık 2020
...ASLININ ASLI!
2550 Okunma.
20 Aralık 2020
DÜNYA NİÇİN?
3889 Okunma.
14 Aralık 2020
KARANTİNA SÜRECİMİZ GÖNÜL DAĞI, RUMELİ, KARABAĞ…
2665 Okunma.
06 Nisan 2020
KORONA da NE Kİ? BATI HEP VARDI!...
16301 Okunma.
02 Nisan 2020
GÜRUH-NAME
1668 Okunma.
26 Mart 2020
KORONA HİSLERİ
2521 Okunma.
27 Şubat 2020
YEDİ DÜVEL ŞARKI GAZEL!...
3947 Okunma.
18 Şubat 2020
MEŞAYIH’TA FECİR AYDINLAR’DA SABAH!...
2058 Okunma.
16 Ocak 2020
ÇONGARA’DAN EYMÜR’E 41 KERE MAŞALLAH!...
4149 Okunma.
13 Ocak 2020
'BİLGİDEN BİLİNCE' ALİ ERBAŞ NOTLARI...
1236 Okunma.
10 Ocak 2020
KOCATEPE HACIBAYRAM TUR-İ SİNA SEYRU SEFER!
1485 Okunma.
07 Ocak 2020
'DÜNYADA TÜRKİYE' NOTLARI...
1276 Okunma.
02 Ocak 2020
OSMAN ŞENER, SÜLEYMAN ATEŞ KİBİR-GURUR, TESBİH TÂNELERİ!
1650 Okunma.
27 Aralık 2019
BİR ÇAVUŞ BİR MİLLET BİR HAZİN HİKAYE!...
2658 Okunma.
25 Aralık 2019
GİYİM-KUŞAM MÜPTEZEL YAŞAM!
1422 Okunma.
19 Aralık 2019
HABABAM MARŞI, MEMLEKETİM ŞARKISI…
1877 Okunma.
12 Aralık 2019
M. AKİF’TEN, S. ZAİM’E HALKALI’DA BİR GÜN…
1630 Okunma.
10 Aralık 2019
ÖRÜMCEK AĞINDAN İLMEK OLUR MU?
1518 Okunma.
08 Aralık 2019
8. BÜYÜK TÜRKİYE BULUŞMASI…
1353 Okunma.
28 Kasım 2019
AKIL KARI MI?
1415 Okunma.
28 Kasım 2019
ESENZADE HALİT HOCA'NIN İRTİHALİ...
1377 Okunma.
28 Kasım 2019
İMAM-HATİP NERESİ? OKULUM NEREDE?
1242 Okunma.
25 Kasım 2019
ARA TATİL ÖĞRETMENLER GÜNÜ EMEKLİLER HAFTASI
1479 Okunma.
14 Kasım 2019
ÇARŞAMBA’dan PERŞEMBE’ye; ENSAR’dan CUMA’ya!…
1490 Okunma.
30 Ekim 2019
GENÇLİK DUASI
1860 Okunma.
21 Ağustos 2019
KENT KONSEYİ ŞEHRİN NERESİNDE(YDİ)?
1918 Okunma.
19 Temmuz 2019
NUR YÜZLÜ, MELEKLER GİBİ UÇUP GİTTİ...
1587 Okunma.
11 Temmuz 2019
GURBET MEKTUBU, SILA ŞİİRİ, HASRET DUYGULARI...
1437 Okunma.
30 Haziran 2019
ŞAŞMA GÜZELDEN!...
1497 Okunma.
28 Haziran 2019
EVET; HER ŞEY GÜZEL OLACAK!...
1201 Okunma.
21 Mayıs 2019
KABE’NİN ÖNÜNE PUT KOYAR GİBİ!
1755 Okunma.
17 Mayıs 2019
SEÇİMDEN RAMAZAN'A, PİRAZİZ'DEN ULUBEY'E...
1349 Okunma.
27 Mart 2019
ORDU’NUN ADAYLARI!
1809 Okunma.
24 Mart 2019
GÖNÜL SENİ İSTER, HER ŞEY BAHANE!...
1326 Okunma.
19 Mart 2019
SEVGİ BULUTU; ÜMİT ÇİÇEĞİ!...
1169 Okunma.
12 Mart 2019
GÜZELSİN DİYORLAR; İNANIYORUM...
1224 Okunma.
10 Mart 2019
KADIN, ERKEK, GEZİ, TUR; ÜÇ AYLAR, CAMİ, CUMA!...
1145 Okunma.
06 Mart 2019
ÇOK İYİ MİLLETİZ; AMMA VE-LAKİN!...
1069 Okunma.
05 Mart 2019
ÖZAL TEPE’DEN BOZTEPE’YE; SEKSENLER’DEN MAVERA’YA…
1241 Okunma.
01 Mart 2019
KÜBA AŞISI, ANKARA KOŞUSU..
1353 Okunma.
24 Şubat 2019
İKİ BAKAN BİR BAŞKAN
1194 Okunma.
21 Şubat 2019
ODÜ, GÜLABİ, M. HİLMİ BEY, SİVEREK, HARRAN...
1153 Okunma.
15 Şubat 2019
​TAKVİMDEN İLHAMLAR, NİLÜFER'DEN MASALLAR, SİVEREK'TEN SELAMLAR...
1030 Okunma.
09 Şubat 2019
YAHYA HOCA’YI UĞURLARKEN…
2535 Okunma.
08 Şubat 2019
ACABA LİSTELER DE 'GÜLER' Mİ?
1267 Okunma.
05 Şubat 2019
ANKARA, İSTANBUL, ORDU; KİTAP, KÜLTÜR, BELEDİYE…
1387 Okunma.
22 Ocak 2019
ÇELEBİ ŞEHİR, 'REİS' MEMLEKET!
1312 Okunma.
17 Ocak 2019
TAKA-NAME!
1286 Okunma.
13 Ocak 2019
İP-URGAN, YATAK-YORGAN
1669 Okunma.
10 Ocak 2019
HADİ ERDOĞAN; TAHTAYA!...
1191 Okunma.
08 Ocak 2019
RİZE'DE, ENSAR GÜNÜ; İSTANBUL SAATLERİ...
1197 Okunma.
26 Aralık 2018
BUHARA'DAN ORDU'YA GEÇMİŞTEN GELECEĞE...
2545 Okunma.
24 Aralık 2018
KENTİN BİNÂSI, ŞEHRİN MÂNÂSI...
1306 Okunma.
24 Kasım 2018
ADAY BEREKETİ
1565 Okunma.
22 Kasım 2018
ULUBEY’İN NABZI, SEÇİMİN HAZZI…
1368 Okunma.
13 Kasım 2018
CUMARTESİ PAZAR ve de PAZARTESİ...
1391 Okunma.
24 Ekim 2018
ORDULULAR EREMEDİ…
1948 Okunma.
21 Ekim 2018
ALLAH'IN İNDİRDİKLERİYLE HÜKMETMEYENLER…
1349 Okunma.
14 Ekim 2018
HAYRET Kİ HAYRET!
1605 Okunma.
11 Ekim 2018
ADI GÜL SOYADI HANIMDI...
1233 Okunma.
26 Eylül 2018
ENGİN BAŞKAN'A...
1493 Okunma.
17 Eylül 2018
ALMA MAZLUMUN AHINI
1797 Okunma.
13 Eylül 2018
'PİLAV' ÜZERİ ÇAY SOHBETİ...
1189 Okunma.
12 Eylül 2018
ARTIK BÖYLE İMAM-HATİP GÜNÜ OLMAZ!...
1411 Okunma.
07 Eylül 2018
FINDIK'TAN HAYDAR'A TELEFON'DAN SAHABE'YE…
1869 Okunma.
31 Temmuz 2018
ABUK-NAME
1550 Okunma.
26 Temmuz 2018
SELÇUKLU İSİMLER DE OLSUN…
1483 Okunma.
23 Temmuz 2018
BÜYÜKŞEHİR'DEN SEVİNDİRİCİ PROJE...
1278 Okunma.
18 Temmuz 2018
YEŞEREN ÜMİTLER, DÖKÜLEN YAPRAKLAR…
1445 Okunma.
06 Temmuz 2018
ESKİ GÜNLER'E SELÂM, İBRÂHİM AMCA'YA DUÂ...
1464 Okunma.
03 Temmuz 2018
ORDU MERKEZ İMAM-HATİP NE YAPILMAK İSTENİYOR?
1901 Okunma.
28 Haziran 2018
REİS, PARTİ; ORDU, ULUBEY…
1667 Okunma.
22 Haziran 2018
BİR SEYİT, BİR SA(y)İT!...
1427 Okunma.
12 Haziran 2018
DERS VEREYİM DERKEN SINIFTA KALMA!...
1198 Okunma.
30 Mayıs 2018
AK PARTİ ADAY TANITIM PROGRAMINDAN İZLEMLER ve de GÖZLEMLER
1574 Okunma.
25 Mayıs 2018
VEKİLLER, ŞEKİLLER, TESPİTLER; Ya da, ORDU'NUN ÜÇ ATLISI!..
1355 Okunma.
17 Mayıs 2018
CENNET, CEHENNEM; SEÇİM, RAMAZAN...
1600 Okunma.
07 Mayıs 2018
ADAYLIK HİKAYEMİZ SİYASET GERÇEĞİMİZ...
1449 Okunma.
03 Mayıs 2018
NİYETTEN KEYFİYETE, 65 ADAY ADAYI...
1423 Okunma.
01 Mayıs 2018
MİDE BULANDIRMASIN YETER!
1504 Okunma.
24 Nisan 2018
NAZAR DEĞMESİN İNŞALLAH!
1716 Okunma.
20 Nisan 2018
MARKA-NAME
1950 Okunma.
16 Nisan 2018
ALMANYA'DAN GÜZELYURT'A, GURBETTEN SILAYA...
1491 Okunma.
10 Nisan 2018
SAKARTAŞ'TAN, UZUNÇAYIR'A
1541 Okunma.
08 Nisan 2018
NEYİN NESİ?
1442 Okunma.
29 Mart 2018
KAFALAR KARIŞIK
1773 Okunma.
23 Mart 2018
AK GÖMLEĞE KARA LEKE
1474 Okunma.
22 Mart 2018
KUMBAŞI, PERŞEMBE, FATSA; İNŞİRAH
1402 Okunma.
20 Mart 2018
CEMİL YÜKSEL, MEHMET ÇELENK, İSA TÜRKCAN…
1598 Okunma.
18 Mart 2018
ÜLKEM DER Kİ; BEN ÂLÂYIM!...
1545 Okunma.
14 Mart 2018
ÇÖKÜLCE SÖKÜLCE VUSLAT KÖSEBUCAĞI
1560 Okunma.
12 Mart 2018
ÜÇ ARKADAŞ BİR ZİYARET
1695 Okunma.
08 Mart 2018
ALLAH KÖTÜLERİ VERMESİN BAŞA
1430 Okunma.
06 Mart 2018
2. LİSTE MARŞI!
1557 Okunma.
27 Şubat 2018
EYMÜR'ÜN BAYRAM'I, ULUBEY'İN GELECEĞİ
1654 Okunma.
22 Şubat 2018
YAŞAYANLAR ÖLÜR, ÖLENLER YAŞAR!...
1521 Okunma.
06 Şubat 2018
GÖKDELENLER SÜNGÜ, AVM’LER MİĞFER!...
1972 Okunma.
30 Ocak 2018
“BİR” SİYÂSET, İKİ SAÂDET; ÜÇ PERŞEMBE…
1570 Okunma.
27 Ocak 2018
ÇARŞAMBA'DAN CUMA’YA, NURDAĞI'NDAN BURESYA'YA
1680 Okunma.
24 Ocak 2018
PARK, ÇARK; 20’DE YİRMİ!
1629 Okunma.
23 Ocak 2018
YİRMİ OCAK MARŞI
1579 Okunma.
19 Ocak 2018
GEÇEN CUMÂ, KUL HAKKI; RECEP HOCA…
1971 Okunma.
16 Ocak 2018
GÜZEL İSİMLER, KİBAR SÖZLER...
1661 Okunma.
12 Ocak 2018
GİDEN YILLAR, GELEN GAZETECİLER, KAÇAN FIRSATLAR...
1689 Okunma.
08 Ocak 2018
VİRD’İ OLMAYANIN VERD’İ, NASREDDİN HOCA’NIN DERDİ!
1521 Okunma.
01 Ocak 2018
MERHABA DOSTLAR, HOŞ GELDİN 2018!..
1416 Okunma.
26 Aralık 2017
DÖKÜLEN YAPRAK SAVRULAN GÜNDEM
1461 Okunma.
19 Aralık 2017
HER NE Kİ VAKİ
1460 Okunma.
11 Aralık 2017
PEŞ-NAME
1484 Okunma.
05 Aralık 2017
GAM-NAME
1581 Okunma.
28 Kasım 2017
CİHAN HALA, KABADÜZ; ÇAMBAŞI, ANKARA...
1359 Okunma.
21 Kasım 2017
ULUBEY, ORDU; YOĞUN GÜNLER; ÜMİT GÜNDEMLER... 
1486 Okunma.
13 Kasım 2017
CUMA'DAN PAZAR'A, PİRAZİZ'DEN TİREBOLU'YA
1620 Okunma.
06 Kasım 2017
ALTUN TEYZE, FATMA ANA; DEYİMLER, MANİLER…
4069 Okunma.
01 Kasım 2017
EŞKIYA - NAME!
1832 Okunma.
30 Ekim 2017
DÖKÜLEN YAPRAKLAR TOPLANAN MEYVELER
1595 Okunma.
17 Ekim 2017
HOŞ SEDALAR BULUŞTURAN VEDALAR...
1380 Okunma.
05 Ekim 2017
'KERKÜK'ÜN GÖZYAŞI MERMERİ DELER!'
1802 Okunma.
03 Ekim 2017
ÇEKİRGE-NAME
1762 Okunma.
19 Eylül 2017
EĞİTİM, NEREDEN NEREYE KADAR?
1852 Okunma.
13 Eylül 2017
MAZBATA-NAME
1706 Okunma.
11 Eylül 2017
KURT-NAME
1591 Okunma.
24 Ağustos 2017
ULUBEY’İN BAHTI, FINDIĞIN TAHTI…
2294 Okunma.
02 Ağustos 2017
GÖRK-NAME
1754 Okunma.
01 Ağustos 2017
EYMÜR'DE MEHTER, ŞIHLAR'DA COŞKU,  ULUBEY'DE SİYASET...
1309 Okunma.
26 Temmuz 2017
KÖYDE İŞ-GÜÇ, DAVET; AYBASTI’DA SİYASET!
1882 Okunma.
18 Temmuz 2017
TEVAFUKLAR, MUTLULUKLAR; TEMMUZ SICAĞI ve KİTAPLAR
1739 Okunma.
16 Temmuz 2017
İNANÇ ve TARİH AYNASINDA, 15 TEMMUZ…
1633 Okunma.
11 Temmuz 2017
ULUBEY, ULUGÖL; NİLÜFER, AYDOĞAN…
2087 Okunma.
08 Temmuz 2017
BURASI NERESİ? (MICIR NAME)
1826 Okunma.
05 Temmuz 2017
BAYRAM, SEYRAN; DERE, TEPE…
1966 Okunma.
29 Haziran 2017
EVVELUHÛ RAHMET; HİTÂMUHÛ MİSK!...
1610 Okunma.
22 Haziran 2017
KENT-NAME
2297 Okunma.
19 Haziran 2017
ULUBEY, GÜLYALI; YAR, BAR, GÜLİZAR…
2229 Okunma.
16 Haziran 2017
TAYT-NÂME
1946 Okunma.
13 Haziran 2017
DOLU DOLU RAMAZAN; BU KAÇINCI HAZİRAN?
1669 Okunma.
05 Haziran 2017
EVET; 'GÖKTUĞ YÜREKLERİ YAKTI...'
2479 Okunma.
02 Haziran 2017
ADI MEZUNİYET, SOY ADI MAHKÛMİYET; SONU HÜSRÂN!...
1890 Okunma.
31 Mayıs 2017
RAMAZAN EFENDİSİ
1780 Okunma.
26 Mayıs 2017
ÇANGAL, ÇINGIL; SİVAS, ORDU…
2019 Okunma.
09 Mayıs 2017
NE OLUR!
2670 Okunma.
04 Mayıs 2017
ORDU'NUN 'İLK ADIM'I NE ZAMAN?
1883 Okunma.
01 Mayıs 2017
DUYDUK, DUYMADIK; DEMEYİN!...
2068 Okunma.
24 Nisan 2017
YAYLA, CENİK; BÖCEK, REFERANDUM!...
1536 Okunma.
22 Nisan 2017
'YOLA DEVAM'IN BUNDAN SONRASI...
1392 Okunma.
21 Nisan 2017
NİYET EVET, AKIBET HAYIR...
1527 Okunma.
11 Nisan 2017
HURMA, MİSVAK, TESBİH; BATI, FETÖ, REFERANDUM!
1853 Okunma.
10 Nisan 2017
KÖPRÜLÜ MANİLER
2020 Okunma.
05 Nisan 2017
KILIÇDAR'IN HAYRI; OĞLU'N KEREMİ!...
1491 Okunma.
02 Nisan 2017
İKİ HATIRA; BİR MİLLET, BİR GERÇEK...
1255 Okunma.
29 Mart 2017
BİLAL ERDOĞAN’IN HABERİ VAR MIYDI?
2347 Okunma.
28 Mart 2017
PERŞEMBENİN GELİŞİ
1631 Okunma.
27 Mart 2017
NEREDE KALMIŞTIK? NEREYE GİDECEKTİK?
1671 Okunma.
21 Mart 2017
ULUBEY-ÇANAKKALE; EDİRNE, BATMAN...
1648 Okunma.
13 Mart 2017
AĞA, EFENDİ, TOPRAK; MELİKOĞLU SOKAĞI…
2304 Okunma.
07 Mart 2017
ÇİMEN-ÇAYIR; EVET-HAYIR!...
1529 Okunma.
27 Şubat 2017
DİRİLİŞ TÜRKÜSÜ...
1537 Okunma.
21 Şubat 2017
HATIRLI ŞİİRLER, ŞİİRLİ HATIRALAR…
2981 Okunma.
15 Şubat 2017
'GİTTİKÇE ARTIYOR YALNIZLIĞIMIZ...'
2056 Okunma.
13 Şubat 2017
URFA'DAN HARPUT'A, DİYARBAKIR'DAN ORDU'YA...
1673 Okunma.
06 Şubat 2017
FERİKÖY'DEN ORDU'YA, EYMÜR'DEN SONSUZLUĞA...
2430 Okunma.
01 Şubat 2017
SİVEREK MEKTUBU, URFA NOTLARI...
2009 Okunma.
24 Ocak 2017
'DÜNYA; DÖNEN DEĞİRMENDİR!'
2112 Okunma.
16 Ocak 2017
GELEN YILLAR, GİDEN HAYATLAR...
1644 Okunma.
02 Ocak 2017
CUMA’DAN PAZARTESİ’YE,  KALASIDAN ÖLESİYE…
2295 Okunma.
25 Aralık 2016
ŞAVUL-NAME
2321 Okunma.
21 Aralık 2016
DOMUZA İŞKENCEDEN, İNSANA SAYGIYA...
1509 Okunma.
20 Aralık 2016
EYMÜR'DEN IŞIKLI'YA, KİMLİK'TEN TOPRAĞA...
1843 Okunma.
19 Aralık 2016
MERHAMETLİ ŞEHİRLER, ACIMASIZ DÜNYA…
2171 Okunma.
14 Aralık 2016
MUSTAFA KOLUKISAOĞLU, MÜRSEL ÖZTÜRK...
1812 Okunma.
12 Aralık 2016
ULUBEY'DEN BEŞİKTAŞ'A; SAYACA'DAN SAKARTAŞ'A...
1578 Okunma.
10 Aralık 2016
ÇIKAR-NAME
2013 Okunma.
06 Aralık 2016
ULUBEY GAZETENİN NERESİNDE?
1958 Okunma.
05 Aralık 2016
PAZARTESİ GÜNÜ, PERŞEMBE SAATLERİ...
1576 Okunma.
04 Aralık 2016
ENVER YILMAZ, SELÇUK KÜPÇÜK;  KAMRAN İNAN, ÖZALLAR...
1968 Okunma.
30 Kasım 2016
PERŞEMBE’DEN CUMA’YA,  SENDİKA’DAN SANDUKA’YA…
2190 Okunma.
28 Kasım 2016
BİT'TEN FINDIĞA, KONUTTAN KESTANEYE...
1877 Okunma.
24 Kasım 2016
FINDIK NEREYE GİDİYOR?
2137 Okunma.
21 Kasım 2016
PASTIRMA YAZLARI, MEYVE GÜZLERİ…
2153 Okunma.
15 Kasım 2016
ÇINAR'DAN KESTANE'YE, ULUBEY'DEN ÜNYE'YE...
1797 Okunma.
09 Kasım 2016
ÜNYE’DE KİTAP BAYRAMI, GÜNEŞ YAĞMURU…
2417 Okunma.
07 Kasım 2016
ÇAKALÇIKMAZ, UZUN ÇAYIR;  HAYR’A EVET, ŞERRE HAYIR!
2267 Okunma.
03 Kasım 2016
EYMÜR, İSTANBUL; DÜĞÜN, CENAZE...
1782 Okunma.
25 Ekim 2016
SARAYCIK, KUMRU; EYMÜR, ULUBEY…
3092 Okunma.
19 Ekim 2016
YAZDAN GÜZE, FINDIKTAN DÜNYAYA...
1642 Okunma.
14 Ekim 2016
NİYAZ-NAME
1955 Okunma.
07 Ekim 2016
GERİ NE KALDI?
2203 Okunma.
06 Ekim 2016
GEÇEN AYIN SON YAPRAĞI…
2101 Okunma.
04 Ekim 2016
BERMEKİLERDEN HAŞHAŞİLERE…
2413 Okunma.
29 Eylül 2016
SİYASET NEYE KURBAN?
1832 Okunma.
26 Eylül 2016
BAYRAM, MİLLET; EĞİTİM, SİYASET…
2119 Okunma.
08 Eylül 2016
SİZLERİ NîMET ÇARPTI!...
2215 Okunma.
16 Ağustos 2016
SITMADAN SAĞLIĞA, ATATÜRK’TEN ERDOĞAN’A…
2473 Okunma.
03 Ağustos 2016
TANKLARIN ALTINI ÇİZDİĞİ GERÇEKLER…
2524 Okunma.
31 Temmuz 2016
RECEP TAYYİP YETİŞMEZ, VATAN BÖLÜNMEZ!
2101 Okunma.
28 Temmuz 2016
15 TEMMUZ DESTANI
2656 Okunma.
26 Temmuz 2016
ULUBEY’DEN AKKUŞ’A, YOLLARDAN MEYDANLARA…
2316 Okunma.
23 Temmuz 2016
BİR BAŞKADIR BENİM MEMLEKETİM...
2131 Okunma.
19 Temmuz 2016
MİLLETİN FENDİ, İHANETİ YENDİ...
1940 Okunma.
16 Temmuz 2016
DARBE'DEN ÖTE, TARİH'TEN BERİ…
2310 Okunma.
13 Temmuz 2016
EY OĞUL; UNUTMA!
2480 Okunma.
09 Temmuz 2016
ALUCRA’DAN YARAŞLI’YA, BAYRAM’DAN SEYRAN’A…
2283 Okunma.
06 Temmuz 2016
BÜYÜK ŞEHİR, ULU CAMİ, GENÇ TÜRBE…
2578 Okunma.
02 Temmuz 2016
RAMAZAN’A VEDA
2660 Okunma.
30 Haziran 2016
EMİRGÂN'DAN NİLÜFER'E, KASABA'DAN PERŞEMBE'YE...
1912 Okunma.
28 Haziran 2016
TÜRKİYE BİRLİĞİ KURULSUN!
2221 Okunma.
25 Haziran 2016
YEMİN'DEN DUAYA...
3037 Okunma.
21 Haziran 2016
RAMAZAN EFENDİSİ
2260 Okunma.
18 Haziran 2016
PERŞEMBE YAHŞİ, RAMAZAN GÜZEL...
2104 Okunma.
13 Haziran 2016
RAMAZAN'DAN TOPLUM'A; KİŞİLİKTEN SEMPOZYUM'A...
1967 Okunma.
09 Haziran 2016
BÖLGENİN KALBİ, BULANCAK...
2456 Okunma.
06 Haziran 2016
RAMAZAN DOSTLUĞU, YOL ARKADAŞLIĞI...
2009 Okunma.
03 Haziran 2016
GAZETE'DEN HARMAN'A, GÜNDÜZLÜ'DEN RAMAZAN'A...
1882 Okunma.
01 Haziran 2016
ELBETTE HAKKIDIR...
2022 Okunma.
29 Mayıs 2016
ORDU-GİRESUN; KURTULMUŞ, CANİKLİ…
2720 Okunma.
23 Mayıs 2016
CANSU KIZIMIZDAN VEDA DERSLERİ…
2500 Okunma.
19 Mayıs 2016
ELLERİN YURDUNDA ÇİÇEK AÇARKEN!...
1996 Okunma.
17 Mayıs 2016
ŞUAYİP'TE BİR GÜN; BİRAZ GEZİ, BİRAZ DÜĞÜN...
2375 Okunma.
11 Mayıs 2016
MEDYA HAREKETİ, BAHAR BEREKETİ!
2172 Okunma.
07 Mayıs 2016
MAHMUT GÖL BEY’DEN BİR RİCA…
2386 Okunma.
06 Mayıs 2016
ORDU’YU TERK EDEN ARNAVUT NALBUR’UN HİKAYESİ…
2388 Okunma.
02 Mayıs 2016
AŞİYAN YOLLARI, HALEVİYAT HALLERİ…
2734 Okunma.
30 Nisan 2016
İKİ ALEM; BİR ALİM…
2976 Okunma.
28 Nisan 2016
KAZIM TÜRKMEN, SEYİT TORUN, ENVER YILMAZ...
2305 Okunma.
27 Nisan 2016
ESKİ MUHTARLAR, YENİ KÖPRÜLER; EYMÜR AYAĞI...
1777 Okunma.
25 Nisan 2016
HALİL ÖZ, SELANİKLİYİ TANIYOR MUYDU?
2213 Okunma.
19 Nisan 2016
ŞUAYİP'TEN SEVDEŞ'E; ULUBEY'DEN ORDU'YA...
2512 Okunma.
14 Nisan 2016
KALANLARA SELAM OLSUN!
2151 Okunma.
06 Nisan 2016
ORDU’NUN ORTASI; OBB’NİN ROTASI!
2542 Okunma.
03 Nisan 2016
ANKARA’DAN SELAM; DUAYA DEVAM…
2642 Okunma.
28 Mart 2016
GÖZÜNÜ SEVDİĞİMİN GÖKÇEK’İ!...
2410 Okunma.
26 Mart 2016
YENİ ANKARA, ESKİ ORDU!...
1814 Okunma.
22 Mart 2016
ÇEMBER KIRILACAK!
2299 Okunma.
21 Mart 2016
'BOZKIRDA ALTIMAŞALTI' HİKAYECİSİ…
2696 Okunma.
18 Mart 2016
BUNLAR NEDEN OLUYOR?
2215 Okunma.
13 Mart 2016
ORDU'NUN ADI VAR; SOYADI, YOK MU?
2332 Okunma.
08 Mart 2016
İSTANBUL'DAN SELAM, ULUBEY'E DEVAM...
2457 Okunma.
05 Mart 2016
İSTANBUL KAZAN, BEN DEDE!
2228 Okunma.
23 Şubat 2016
ORDU-MİLLET; EYMÜR, PERŞEMBE...
2114 Okunma.
18 Şubat 2016
ÇARŞAMBA’DAN PERŞEMBE’YE…
2965 Okunma.
16 Şubat 2016
ANADAN BABAYA, GURBETTEN SILAYA...
1857 Okunma.
11 Şubat 2016
HAYAT YOLU, SÖZ BAHÇESİ...
1790 Okunma.
09 Şubat 2016
BİR KÜÇÜKTEN, BİR BÜYÜKTEN; İKİ HATIRA...
1807 Okunma.
06 Şubat 2016
CAMİ, CUMA, ERBAKAN; BAYIRBUCAK, TÜRKİYE...
1961 Okunma.
03 Şubat 2016
BİRKAÇ İSİM; BİR ÇOK RESİM!...
1901 Okunma.
01 Şubat 2016
KONYA'DAN DÜNYA'YA; BİR NEFES BAKIŞ!...
1872 Okunma.
26 Ocak 2016
'KUTLU' BASIN, MUTLU ORDU!
2445 Okunma.
18 Ocak 2016
ULUBEY'İN AYNASI; YORUM GAZETESİ...
3896 Okunma.
07 Ocak 2016
ÇEVREDEN ÇEHREYE, BELEDİYE NOTLARI…
2876 Okunma.
04 Ocak 2016
HAYAT GERÇEĞİ; VUSLAT ÇİÇEĞİ!...
2027 Okunma.
28 Aralık 2015
KİTAPLI YAZI, KİTAPSIZ YAZAR!
2297 Okunma.
24 Aralık 2015
TEDES'TEN MERKEZE, KENTLERİMİZ DÖNÜŞÜRKEN...
1732 Okunma.
20 Aralık 2015
KÖYDEN ULUBEY’E; KİTAPTAN KÜLTÜRE…
2859 Okunma.
15 Aralık 2015
HALİT METİN; İKİ ANEKDOT, BİR TEŞEKKÜR…
3040 Okunma.
07 Aralık 2015
ULUBEY’DEN PİRAZİZ’E; DERYA'DAN DENİZE…
2958 Okunma.
30 Kasım 2015
KASIM PATI, GÜZ GÜLLERİ; EYMÜR, YARAŞLI...
2005 Okunma.
23 Kasım 2015
HAYAT, HİÇ DE GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİL!
2396 Okunma.
16 Kasım 2015
İÇİMİZDEKİ ÇOCUK, DIŞIMIZDAKİ DÜNYA...
1917 Okunma.
13 Kasım 2015
NASIL SEVMEYEYİM?
2207 Okunma.
09 Kasım 2015
CENAZE GÜNÜ, ZİYARET HAFTASI...
1977 Okunma.
02 Kasım 2015
SEÇİM KULDAN, SONUÇ ALLÂH'TAN...
1941 Okunma.
26 Ekim 2015
EKİM’DEN SEÇİM’E; KASIM’DAN GEÇİME!
3065 Okunma.
20 Ekim 2015
TERCİH-NÂME
2730 Okunma.
16 Ekim 2015
HİCRET; ya da, SURİYE BİZE IRAK MI?
2187 Okunma.
13 Ekim 2015
UÇMAK’LA KAÇMAK ARASINDA!...
2762 Okunma.
11 Ekim 2015
ORDU’NUN DÖRT ATLISI ve BİR CUMARTESİ...
2332 Okunma.
08 Ekim 2015
DUÂ MAKÂMI
3083 Okunma.
04 Ekim 2015
SEÇİM-NÂME
3285 Okunma.
29 Eylül 2015
DAYININ SİYÂSETİ, KURBANIN ZİYÂFETİ!
3009 Okunma.
23 Eylül 2015
OTOGAR'DAN BAYRAMA, HARFLERDEN KÂLPLERE...
2506 Okunma.
20 Eylül 2015
YENİ LİSTELER, İLK İNTİBÂLAR…
3109 Okunma.
12 Eylül 2015
DOĞUMDAN ZİLK’DE’YE, EYLÜL’DEN SAVAŞA…
3068 Okunma.
09 Eylül 2015
İDRİS NAİM BEY DE İLÂHİYATÇI MIYDI?
3209 Okunma.
07 Eylül 2015
İHSAN ŞENER’DEN EYÜP FATSA’YA…
3374 Okunma.
05 Eylül 2015
ORDU’NUN ABDESTİ…
4449 Okunma.
04 Eylül 2015
İLÂHİYÂTÇI VEKİLLER ve de ŞEKİLLER…
2963 Okunma.
28 Ağustos 2015
FINDIK GELMİŞ, NEYİM(İZ)E Mi?
2588 Okunma.
25 Ağustos 2015
ULUBEY, DAMARLI, GÜRGENTEPE...
2187 Okunma.
18 Ağustos 2015
FINDIK MANİLERİ
16586 Okunma.
15 Ağustos 2015
FINDIK MEVSİMİNDEN, GEÇMİŞ ÇAĞLARA...
2157 Okunma.
07 Ağustos 2015
İMAM DÖRTLÜKLERİ
2715 Okunma.
03 Ağustos 2015
EYMÜR'DEN, ULUBEY'E; GÜRGENTEPE'DEN FINDIĞA...
2122 Okunma.
30 Temmuz 2015
ESKİPAZAR’DAN YENİ PAZARA PİLÂV GÜNLERİ...
2655 Okunma.
25 Temmuz 2015
KARAKUCAK, YEŞİL ÇAYIR!...
2496 Okunma.
20 Temmuz 2015
BİR BAYRAM, İKİ HOCA, ÜÇ ESPRİ...
2175 Okunma.
13 Temmuz 2015
HAZÎRAN’DAN BAYRAMA…
3049 Okunma.
07 Temmuz 2015
EKREM’DEN İKRÂMA; İFTAR KAPILARI…
3016 Okunma.
02 Temmuz 2015
MHP NEREYE KOŞUYOR?
2516 Okunma.
24 Haziran 2015
DUT GÜNLERİ, RAMAZAN MEVSİMİ…
3092 Okunma.
24 Haziran 2015
ŞEHR-İ HAZÎRAN, ŞEHR-İ RAMAZAN…
2869 Okunma.
13 Haziran 2015
BUNDAN SONRASI; DİRİLİŞ POSTASI…
3776 Okunma.
11 Haziran 2015
ZEKİ KARDEŞ; BU BİR ŞAKA!
2691 Okunma.
09 Haziran 2015
SON SEÇİM, İLK TESPİTLER…
3105 Okunma.
08 Haziran 2015
YEDİ HAZÎRAN, YENİ SİYÂSET...
2626 Okunma.
08 Haziran 2015
AYLARDAN SEÇİM, GÜNLERDEN HAZÎRAN!
2542 Okunma.
05 Haziran 2015
ÇINAR'LA KENAR ARASINDA, SEÇİM…
3189 Okunma.
03 Haziran 2015
FETİH'TEN SEÇİME, TOPRAKTAN RAHMETE...
2182 Okunma.
30 Mayıs 2015
SEÇİM EŞİĞİNDEN, SİYÂSET ÖTESİNE…
2741 Okunma.
27 Mayıs 2015
DEVLET-NÂME
3557 Okunma.
25 Mayıs 2015
ORDU-GİRESUN UÇUYOR; İMKÂNLAR AÇILIYOR...
3001 Okunma.
21 Mayıs 2015
ANTALYA’DAN SELÂMLAR…
3511 Okunma.
18 Mayıs 2015
HAYAT, BÖYLE BİR YOLCULUK…
3059 Okunma.
04 Mayıs 2015
SEN DE UNUTMA!
2619 Okunma.
27 Nisan 2015
ÇİÇEKLERDEN MEYDANLARA...
2089 Okunma.
21 Nisan 2015
ULUBEY’DE BİR-KAÇ SAAT…
3142 Okunma.
14 Nisan 2015
ÜSTAD'IN APARTMAN'I, SÂLİH'İN ÇİLE'Sİ...
2918 Okunma.
08 Nisan 2015
ORDU-NÂME
3827 Okunma.
03 Nisan 2015
ÇANAKKALE HATIRINA, LÜTFEN OKU!
2191 Okunma.
24 Mart 2015
TOKİ TEPESİ, FİKİR MEYDANI…
3363 Okunma.
19 Mart 2015
MEYDAN’DAN TOKİ’YE…
3415 Okunma.
12 Mart 2015
BAHARLA SİYÂSET ARASINDA...
3034 Okunma.
04 Mart 2015
ESKİ DÖNEMLER, YENİ SÜREÇLER…
3452 Okunma.
24 Şubat 2015
ADAY BEREKETİ, KAR HAREKETİ…
3182 Okunma.
17 Şubat 2015
BİZLER, SİZLER, YAZILARIMIZ...
2209 Okunma.
09 Şubat 2015
BİR EYÜP, ÜÇ İHLÂS; WEF YOLU, ÇAMLICA: KAYADİBİ, GÖLKÖY; İKİ NİŞAN, KOTYORA…
3734 Okunma.
03 Şubat 2015
GÖLKÖY ÇETİLLİ, ULUBEY ÇATALLI!..
2418 Okunma.
27 Ocak 2015
ŞUAYİP ÇAYIRI’NDAN, ULUBEY MEYDANI’NA…
3202 Okunma.
19 Ocak 2015
BOZTEPE’DEN ANKARA’YA; MEKÂN’DAN KARAKOL’A…
3441 Okunma.
12 Ocak 2015
MEKÂN'IN MÜDÂVİMLERİ…
3378 Okunma.
06 Ocak 2015
OTAĞIMIZ ORDU, YATAĞIMIZ ULUBEY…
3734 Okunma.
04 Ocak 2015
İLK TOPRAKLAR, SON YAPRAKLAR…
3183 Okunma.
29 Aralık 2014
ÇARŞAMBA’DAN PERŞEMBE’YE; YOLLARDAN YILLARA…
3432 Okunma.
23 Aralık 2014
TİREBOLU, GÜRGENTEPE, BAKIRKÖY...
2366 Okunma.
16 Aralık 2014
MEKÂNDI, MEYDÂNDI DERKEN…
3596 Okunma.
09 Aralık 2014
HAVADAN-SUYA, EKMEKDEN NAMLUYA…
3332 Okunma.
07 Aralık 2014
KADINA ÖZGÜRLÜK; SİYONİST CAZGIRLIK!...
2255 Okunma.
01 Aralık 2014
SÂLİH'TEN İRFAN'A, ZAMANDAN MEKÂN'A...
2752 Okunma.
26 Kasım 2014
BİZİM SÂLİH ve MEKÂNI…‏
3134 Okunma.
24 Kasım 2014
MEVSİMLER GEÇİYOR…
3927 Okunma.
21 Kasım 2014
ABLA-NÂME!
3801 Okunma.
17 Kasım 2014
SİMİTTEN KÜLTÜRE, CUMÂDAN MEYDANA...
3048 Okunma.
10 Kasım 2014
HAYAT OKULU; KİTAP KOKULU…
4115 Okunma.
03 Kasım 2014
MEYDANDAN TELEFERİĞE…
3768 Okunma.
27 Ekim 2014
KÖYDEN ŞEHİRE, OKUMADAN YAZMAYA…
3724 Okunma.
21 Ekim 2014
GÖNÜL DAĞI, FINDIK BAĞI!...
2407 Okunma.
13 Ekim 2014
DÜĞÜNLER BAYRAM OLSUN!
2662 Okunma.
07 Ekim 2014
KURBANDAN DÜĞÜNLERE, DÜĞÜNDEN HÜZÜNLERE...
2520 Okunma.
02 Ekim 2014
SEYRANDAN BAYRAMA...
2372 Okunma.
29 Eylül 2014
TIĞ-NÂME‏
2766 Okunma.
22 Eylül 2014
İKİ KİŞİYE TEK BİLET!?
2636 Okunma.
14 Eylül 2014
AMAN ORMANCI, YAMAN ORMANCI!
3101 Okunma.
01 Eylül 2014
MERKEZ’E DUÂ, ULUBEY’E KÖPRÜ!
3664 Okunma.
27 Ağustos 2014
VASIF, KÜLTÜR, NİTELİK; MÜSLÜMAN ve METELİK!
2510 Okunma.
25 Ağustos 2014
ŞELEK, GÖCEK; BÖRTÜ-BÖCEK!
2886 Okunma.
18 Ağustos 2014
HANGİ BİRİNİ YAZMALI?
2346 Okunma.
05 Ağustos 2014
ÇAYIR-NÂME
3734 Okunma.
24 Temmuz 2014
RAMAZAN’DAN BAYRAM’A ULUBEY…
3430 Okunma.
23 Temmuz 2014
KADİR-NÂME
3667 Okunma.
07 Temmuz 2014
DUT PEŞİNDE ya da DUT ŞAHÂNE, ORUÇ BAHÂNE…
3895 Okunma.
30 Haziran 2014
HAZÎRAN’DAN RAMAZAN’A, VUSLATTAN NECAT’A…
3328 Okunma.
24 Haziran 2014
GEZİDEN İBRETE, İBRETTEN RAHMETE…
3695 Okunma.
16 Haziran 2014
KIPKIRMIZI BİR ELMA ve GİDİŞ O GİDİŞ…
3542 Okunma.
12 Haziran 2014
MÂVİ UFUKLAR BOYU, "YEŞİLCE" BİR GÜN…
3022 Okunma.
09 Haziran 2014
ULUBEY’DEN GÖLKÖY’E, ÜNYE’DEN YEŞİLCE’YE…
3834 Okunma.
02 Haziran 2014
GEÇTİĞİMİZ ÇARŞAMBA
2827 Okunma.
21 Mayıs 2014
KONYA’DA ALAADDİN, ULUBEY’DE ŞAYIP…
4479 Okunma.
16 Mayıs 2014
ACEP-NÂME
4359 Okunma.
14 Mayıs 2014
CANDIR BİZE, CANDIR ANNE…
4558 Okunma.
09 Mayıs 2014
Dr. TEBESSÜM’LE AYAKÜST܅
5025 Okunma.
06 Mayıs 2014
BİZİM ALÂADDİN ve LÂMBASI…
3988 Okunma.
03 Mayıs 2014
HAŞİM KILIÇ-TAROĞLU!
2983 Okunma.
30 Nisan 2014
GEZİ-NÂME
4005 Okunma.
28 Nisan 2014
PAZAR HAREKETİ, KÖY BEREKETİ…
3653 Okunma.
21 Nisan 2014
YENİ BAŞKAN, YENİ DÖNEM, YENİ ULUBEY...
2370 Okunma.
14 Nisan 2014
NE KÖY, NE KASABA; BİR BAKMALI HESABA…
3640 Okunma.
31 Mart 2014
YENİ ULUBEY'E MERHABA
3245 Okunma.
25 Mart 2014
EYÜP SULTAN'DAN SEÇİM SULTAN'A...
2779 Okunma.
17 Mart 2014
SALININ GİDİŞİ, PERŞEMBENİN GELİŞİ…
4167 Okunma.
11 Mart 2014
SANKİ, SEÇİM DEĞİL; İSYAN HAZIRLIĞI!..
2202 Okunma.
10 Mart 2014
PARTİMİZ HUYUMUZ; OYUMUZ BOYUMUZ!
2325 Okunma.
03 Mart 2014
TÖRE-NÂME
5230 Okunma.
28 Şubat 2014
“ERBAKAN VE SOLCULARIMIZIN İLERİCİ KAFASI”
3272 Okunma.
25 Şubat 2014
ORDU NEREDE?
3565 Okunma.
17 Şubat 2014
SEÇİME SELÂM, MUHABBETE DEVÂM…
3905 Okunma.
16 Şubat 2014
“SEVMENİN, SEVİLMENİN BİLMELİ DEĞERİNİ…”
3637 Okunma.
16 Şubat 2014
KIRIK MIZRAPTAN, DÖKÜK GÜNDEME…
3836 Okunma.
16 Şubat 2014
DELEGELER KİMDEN YANA?
2539 Okunma.
16 Şubat 2014
KÜÇÜK İNSANLAR, BÜYÜK ŞEHİRLER!
2713 Okunma.
16 Şubat 2014
ADAY PAZARINDA GÜLÜMSETEN VAZİYETLER…
3389 Okunma.
16 Şubat 2014
TEMÂYÜLÜN SESİ, ULUBEY'İN NEFESİ!
4159 Okunma.
16 Şubat 2014
GEÇEN CUMÂ, ya da KABADÜZ’den ULUBEY’e...
3556 Okunma.
16 Şubat 2014
ANKARA’DAN ULUBEY’E…
3741 Okunma.
16 Şubat 2014
ÇİÇEKLER KOKAR MESTÂNE…
3206 Okunma.
16 Şubat 2014
YA ATLI, YA PİYÂDE!..
3214 Okunma.
16 Şubat 2014
YORUMLAR ve de FORUMLAR…
3273 Okunma.
16 Şubat 2014
HOOOP, NEREYE GİDİYORSUN?!
2351 Okunma.
16 Şubat 2014
ÎS TÜRKCAN HAYIRLI OLSUN…
3775 Okunma.
Haber Yazılımı