Nuri KAHRAMAN BİR ÇATALPINAR; İKİ DEV ÇINAR…
Yazı Detayı
19 Haziran 2022 - Pazar 13:27 Bu yazı 1683 kez okundu
 
BİR ÇATALPINAR; İKİ DEV ÇINAR…
Nuri KAHRAMAN
nurikahramann@hotmail.com
 
 

Geçtiğimiz Pazar, Ordu/Çatalpınar ilçemizde; büyük bir wefâ örneği olarak sergilenen ve geleneksel hâle getirilen, kadınlı-erkekli 3 bin civarında insanın katıldığı, âdetâ ikramları ve seyyar esnafıyla madden bir panayırı, mukim ve misâfir hocaların konuşmaları ve tilâvetleriyle bir mânevî şehrâyini andıran; buluşmaları, tanışmaları ve konuşmalarıyla gerçek bir Anadolu irfânı iklîmi teneffüs ettiğimiz; keşke her beldenin, böyle programlar yapmaya, insanları bir nevî zorlayan böyle değerleri olsa dedirten; 10.Yılında Hacı MUSTAFA ÖNDEN HOCA ve Hacı ALİ ERİŞ EFENDİLERİ ANMA PROGRAMI'na katıldık.  

SALÂ; HEM VEFÂ, HEM DİRİLİŞ… 

Daha sahaya girerken bir bayram yerini andıran geniş bir alan ortasında yer alan kapalı mekânda icrâ edilen program, Diyânet TV Kur'an yarışması 1.lerimizden Mustafa ÖZTÜRK yavrumuzun okuduğu salâ ile başladı. Mâlum SALÂ, hep vefatların ardından okunup ölümle yaşanan ahde vefâyı ve yeniden dirilişi, dünyâ rüyâsından, âhiret gerçeğine uyanışı ifâde ettiği kadar, daha bu dünyâdayken, onun câzibesine kapılıp gitmişlik hâli olan gafletten uyanışı, silkelenip kendine geliş ve de dirilişi ihtar ediyor.

Bugün de öyle oldu. Pandemiyle berâber sosyâl aktivitelerin akâmete uğramasının ardından bugünkü bu program da âdetâ yeniden buluşmanın, vuslatın, kaynaşma ve dayanışmanın bir nevî yeniden canlanışın bir tezâhürüydü. Bunun sevinç ve heyecanı gözden kaçmıyordu. 

“KİMİ İS BIRAKIR; KİMİ İZ!” 

Salâ’nın ardından Kur’an tilâveti için emekli İmam- Hatip Necâti SEZGİN geldi huzûra. Onun ardından, bu programın organizatörü ve ilkinden bu yana koordinatörlüğünü yapan Hacı Hâfız Ahmet Ali GENCEL Hoca bilgilendirme konuşması yaptı. 

Günün hatibi Doç. Dr. Hayreddin ÖZTÜRK Hoca'dan başka olarak, İlçe Kaymakamı Eyüp Batuhan CİĞERCİ, Ordu Müftümüz Dr. İsmail ÇİÇEK, Sinop İl müftümüz Mustafa DÜZGÜNEY, Çatalpınar Belediye Başkanımız Ahmet TÜRE, Çatalpınar ilçe Müftümüz Âdem VERİM, İlçede birçok eğitim kurumunda adı yaşatılan İhramcızâde irfan mesleği mensubu, mahallî kanaat önderlerinden Dursun AKBALIK, Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız mikrofona gelip hitaplarda bulundular.  

LÂHÛTÎ SESLER; TUTULAN NEFESLER! 

Çarşambalı yavrumuz Mustafa ÖZTÜRK’ün kıraatından ayrı olarak Büyük Çamlıca Câmii görevlileri Kumrulu Ahmet ALPHAYTA ve Erbaalı Hüseyin AKBULUT hocalarımızın Kur'an tilavetleri, ilâhi ve kasîdeler ve en son okudukları çifte ezanla berâber dinleyenleri âdetâ büyülediler.  

Programın duâsını, Korgan Müftümüz İsa YAYKIN Hoca yaptı. En son koordinatör Ahmet Ali GENCEL Hoca gerek programa maddî katkı verenler, mânevî desteği bulunanlar, emeği geçenler başta olmak üzere uzaktan, yakından gelip katılım gösterenler meyânında kısa bir teşekkür konuşması yaptı. 

OKUMAK SİZDEN, OKUTMAK BİZDEN! 

Ayrıca, bu programı deruhte eden isimlerin ve bunların adını taşıyan İhramcızâde Vakfı, Eriş Vakfı gibi kuruluşların, aklı başında, okuyacak kâbiliyet ve hevesi olan talebeleri, ilk mektepten üniversite sonuna kadar okutmayı taahhüt ettiği, halktan gelecek taleplere açık olduklarını ve beklediklerini ifâde ettiler. Bu da, okumak ve de okutmak isteyenler için, mâzeret kabulünü geçersiz kılan bir teminattı. Allâh CC râzı olsun.  

Konuşmacı bu müjdeler ve taahhütle berâber kürsüden indi. Program,  Ordu Akyazı Uhud Câmii İmam-Hatîbi Metin ERBAŞ Hoca’nın kıldırdığı Namaz ve Çatalpınar eşrâfının ikrâmı olan yemeğin ardından sona erdi.  

HALK BURADA, BÜROKRASİ NEREDE? 

Katılım noktasında ağırlık Diyânet câmiasındaydı. Yukarda ismi geçen İl ve ilçe müftülerimizden başka olarak görebildiğimiz kadarıyla Ulubey, Kabadüz, Aybastı, Kabataş gibi ilçelerimizin müftüleri, vâizler buradaydılar. İmam-Hatip çevreleri ve halk düzeyinde katılımlar da oldukça yüksek olmasına rağmen bürokrasi için aynı şey söylenemezdi. Nitekim program sonrası yemek ve uğurlama süreçlerinde ayaküstü konuşulanlardan edindiğimiz intibâ, Vâliliğin AFAD için yardım çağrılarına en üst düzeyde katkı sunan Çatalpınarlıların bilhassa Ordu vâliliği nezdinden özel bir katılım, en azından dâvetlerine telefonla da olsa bir dönüş beklentileri olduğu şeklindeydi.  

VÂLİLİK YOK TA; YA BÜYÜK ŞEHİR?! 

Aynı şekilde, başta Büyük Şehir olmak üzere bütün belediyeleri dâvet ettiklerini belirten yetkililer bu noktada da katılımların yok denecek kadar az olması dikkât çekici diyorlar. Halkın da dikkatinden kaçmayacak olan bu husus; “idâreciler için artık halkın nabzı önemli olmaktan çıktı mı, hani eski heyecanlar?” sorusunu akla getiriyor.  

“Bugün şehitlerimiz var, oraya gitmişlerdir” diyenlere cevâben de, buraya katılıp konuşmasını yaptıktan sonra, oraya katılmak için izin alan yetkilileri gösteriyorlar. Kaldı ki, hiç olmazsa telefonla durumu ifâde edip bizleri onurlandırabilirlerdi diyorlar. Bizden söylemesi. 

UMURSUZLUK, UMARSIZLIK ve de DUYARSIZLIK! 

Elbette, bu konuyu burada dile getirmeyebilirdik. Ancak, çok kritik süreçlere doğru giderken, birlik-berâberlik ve dirlik-düzenliğimiz noktasında azamî hassâsiyet gösterilmelidir. Millet-Devlet kaynaşmasında erişilen samîmiyet ve canlılık kıvamının tavsamasına izin verilmemelidir. Bu meyânda her fırsat ganîmet bilinmelidir. “Kimsenin hiçbir şey umûrunda değil, ipin ucu kaçmış, herkes başının derdinde!” algısına meydan verilmemelidir. İlk gün heyecanıyla işler sıkı tutulmalı, hiçbir konuda tereddüde mahal bırakılmamalıdır. Kaldı ki, bütün dünyâ kenetlenip çevremizi sarmışken, gevşekliğe sebep olacak umarsızlık ve de duyarsızlık, hattâ ümitsizlik anlamına gelebilecek tavırlardan uzak durulmasının gerektiği çok açık değil midir? 

ŞEREFÜL’MEKÂNİ BİL’MEKÎNİ… 

Bu ayrıntının dışında program oldukça güzeldi. Çatalpınar’a ne mutlu! Kaç ilçe var, böyle değerleri olup ta öldükten sonra da yaşayan ve halkına da böyle güzellikler, anlamlı birlik ve berâberlikler yaşatmaya devam eden? 

Dînimizin ilme ve âlime verdiği önem mâlum. Oraya girmiyoruz. Biz burada sâdece gördüklerimizi not etmeye çalışıyoruz. Şu kadar var ki, anlatmaya gerek yok; ilmin bereketi, âlimin millet nezdindeki menzilesi canlı bir örnek olarak ortada ve biz bunu bugün burada yaşadık. Bu insanlar; ŞEREFÜL’MEKÂNİ BİL’MEKÎNİ (Bir yerin şerefi orada bulunanlara göredir, oradaki insan(lar)dan gelir.) fehvâsınca buraya büyük değer katmaktadırlar. Çatalpınar halkı da büyük bir âlicenâplıkla onların aziz hâtıralarını yaşatarak berekete bereket katmaya devam etmektedirler ki, bu davranışları her türlü takdîrin üstündedir.

Diğer yandan, burada bakıyorsunuz, ne yana dönseniz ulu tepeler çevreliyor sizi. Ortada, her tarafında maddî, mânevî pınarların çağladığı, bağrında ulu çınarlar barındıran vefâkâr insanlar otağı şirin Çatalpınar. İnşâllâh bu akış ve nakış hep devam eder ve de insanlar bu pınardan kana kana içerler hep böyle. Mevlâdan niyâzımız, nesillerimizi bunlardan mahrum etmek isteyenlere fırsat vermemesi ve de kıyâmete kadar bu ilâhî pınarlar ve güzellikler üzere berdevâm eylemesi… 

DARISI ORDU’NUN BAŞINA! 

Sözü bağlarken diyoruz ki; bu önder hocalarımız değerli olduğu kadar, onların hâtırasını yaşatan hayrül’halef talebeleri ve de evlâdı olmak ta önemli ve bir belde için Allâh’ın lütfu. Onun için, Allâh CC başta bu güzelliklerin vesîlesi merhum öncülerimiz olmak üzere, onların vefâkâr talebe ve tâkipçileriyle tüm emeği geçen ve katılarak tercihlerini iyiliklerden, güzelliklerden yana yapan herkesten râzı olsun; darısı Ordu Merkez dâhil tüm beldelerimizin başına sevgili okurlar; cümleye sevgiler-saygılar wes'selâm... 

 
 
Etiketler: BİR, ÇATALPINAR;, İKİ, DEV, ÇINAR…, ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
17 Ağustos 2022
CEFAKAR BABALAR, VEFAKAR ÇOCUKLAR…
114 Okunma.
15 Ağustos 2022
HACIBEY HOCA; KALDIĞI YERDEN…
378 Okunma.
11 Ağustos 2022
HACIBEY VAROL’DAN BABA HİKÂYELER, ANA ÖYKÜLER…
366 Okunma.
05 Ağustos 2022
KUMRU, PERU, SİVAS, NİKSAR; LÜLEBURGAZ, KIRKLARELİ...
496 Okunma.
01 Ağustos 2022
ÇAYBAŞI'dan AKKUŞ'a, ORİMDER YOLCULUĞU...
451 Okunma.
07 Haziran 2022
YARAŞLI’DA YARAYIŞLI BİR GÜN…
600 Okunma.
02 Haziran 2022
UYARIYA KULAK ASMAMA HAKKI!
442 Okunma.
27 Mayıs 2022
SANKİ BİRAZ!
468 Okunma.
19 Mayıs 2022
AH ORDU; SEN VARSIN YA!
503 Okunma.
02 Mayıs 2022
RAMAZAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN…
764 Okunma.
29 Nisan 2022
SURİYELİ-NAME
387 Okunma.
26 Nisan 2022
KADİR-NAME
405 Okunma.
20 Nisan 2022
SAĞ’LIK, SIĞLIK, KÖRLÜK; SURİYELİLER ve de BİZ…
681 Okunma.
06 Nisan 2022
MERHABA, HOŞ-SAFA GELDİN!
356 Okunma.
31 Mart 2022
LÜTFEN OKUR MUSUNUZ? MÜJDELER OLSUN!
426 Okunma.
19 Mart 2022
ÇAMAŞ DESTANI
649 Okunma.
13 Mart 2022
ŞÖYLE BİR ÇAMAŞ YA DA BİR KAÇ SAAT…
793 Okunma.
25 Şubat 2022
KORU ALLAH'IM...
805 Okunma.
22 Şubat 2022
BİR ÇARŞAMBA, ÜÇ PERŞEMBE!...
614 Okunma.
16 Şubat 2022
MEHMET HİLMİ BEY'E; ORDU, KENT NAMESİ...
573 Okunma.
15 Şubat 2022
ASLI KONYA’DA, FASLI HEPİMİZE; SELÇUKLU’DA ŞİVLİLİK KÜLTÜRÜ…
371 Okunma.
10 Şubat 2022
LADİK, FİLİSTİN; BEYLİKDÜZÜ, KONYA
465 Okunma.
06 Şubat 2022
AH KONYA; VAH TÜRKİSTAN!
546 Okunma.
01 Şubat 2022
ORDU’DAN KONYA’YA; EBÛ HÜREYRE’DEN PİSİLİ BABA’YA…
343 Okunma.
17 Ocak 2022
TAŞBAŞI’NDAN GÖNDELİÇ’E…
758 Okunma.
04 Ocak 2022
HAKKI TUT DAİM, ŞERRİ AT; AMAN DİKKAT, AMAN DİKKAT!
506 Okunma.
21 Aralık 2021
NASIL ŞEHİR, NİCE İNSAN?
615 Okunma.
10 Aralık 2021
HAK BABI...
566 Okunma.
04 Aralık 2021
AMAN HA, AMAN HA YAVRUM!...
408 Okunma.
01 Aralık 2021
OTOGAR’IN ESKİSİ, MAHALLENİN YENİSİ…
434 Okunma.
27 Kasım 2021
ALAADDİN’DE GÜLBANK, ŞERAFEDDİN’DE İKİNDİ…
690 Okunma.
23 Kasım 2021
KONYA’YA DAİR PAYLAŞIMLAR, BİLGİLER!...
401 Okunma.
20 Kasım 2021
FATSA’DAN KONYA’YA, TEKSAS’TAN ŞEHZÂDEBAŞI’NA…
442 Okunma.
11 Kasım 2021
GEÇEN YAZI, GEÇMEYEN SIZI…
482 Okunma.
08 Kasım 2021
Sn. 'Mehmet Hilmi Bey' Ağabey; BU SESE KULAK VERMELİSİNİZ!
530 Okunma.
28 Ekim 2021
SİVAS’TAN KONFETİ’YE EKİM GÜNLERİ…
498 Okunma.
04 Ekim 2021
YEDİTEPE’DEN BOZTEPE’YE, ORDU’DA GÜZEL BİR GÜN…
627 Okunma.
21 Eylül 2021
GENEL BAŞKANIMIZ ORDU’DAYDI…
1166 Okunma.
06 Ağustos 2021
KİRİNTİYİ ELİME KAÇIRDIM DİYE?
756 Okunma.
04 Ağustos 2021
HOCALAR TALEBELER YORUMLAR…
548 Okunma.
03 Ağustos 2021
ORDU’DAN KONYA’YA, BAYRAM’DAN SEYRAN’A…
638 Okunma.
15 Temmuz 2021
15 TEMMUZ DESTANI
1128 Okunma.
14 Temmuz 2021
MİLLET'İN KALBİ, ŞEHRİN BAHÇESİ...
527 Okunma.
11 Temmuz 2021
ALLAH'TIR İLK SÖZÜMÜZ, İMAN DOLU ÖZÜMÜZ...
627 Okunma.
08 Temmuz 2021
HER HAFTA DÜĞÜNLER, HER GÜN BAYRAMLAR!...
829 Okunma.
29 Haziran 2021
NEREYE-SİN?
612 Okunma.
24 Haziran 2021
KİRAZ AYI DUT YAĞMURU KESTANE ÇİÇEKLERİ…
579 Okunma.
03 Haziran 2021
NİSA’DAN DERSLER; ÇAĞDAN İBRETLER…
978 Okunma.
11 Mayıs 2021
RAMAZAN MUTLULUĞU BAYRAM SEVİNCİ
916 Okunma.
19 Nisan 2021
YENİ RAMAZANLAR ESKİ ÇOCUKLAR!...
1257 Okunma.
31 Mart 2021
TÜRKİYE İNSANLIĞIN BABA OCAĞIDIR!
1522 Okunma.
25 Mart 2021
KİTAPLAR, DOSTLAR; BAYO, BURGAZ YA DA ‘ALLÂH cc KİMLERE KIYAMAZ?’
721 Okunma.
18 Mart 2021
MEŞAYIH'IN YILDIZI, HEPİMİZİN HOCASIYDI...
615 Okunma.
02 Şubat 2021
MEHMET ÇAVUŞOĞLU, NUR VERGİN, CEMİL MERİÇ…
1036 Okunma.
25 Ocak 2021
HASRETE YOLCULUK
1598 Okunma.
19 Ocak 2021
KADİM BAŞŞEHİR, ULVİ HATIRALAR
1771 Okunma.
04 Ocak 2021
YILIN 1’İ, CUMA’NIN İLKİ…
3757 Okunma.
28 Aralık 2020
...ASLININ ASLI!
2485 Okunma.
20 Aralık 2020
DÜNYA NİÇİN?
3790 Okunma.
14 Aralık 2020
KARANTİNA SÜRECİMİZ GÖNÜL DAĞI, RUMELİ, KARABAĞ…
2580 Okunma.
06 Nisan 2020
KORONA da NE Kİ? BATI HEP VARDI!...
16241 Okunma.
02 Nisan 2020
GÜRUH-NAME
1591 Okunma.
26 Mart 2020
KORONA HİSLERİ
2430 Okunma.
27 Şubat 2020
YEDİ DÜVEL ŞARKI GAZEL!...
3890 Okunma.
18 Şubat 2020
MEŞAYIH’TA FECİR AYDINLAR’DA SABAH!...
1997 Okunma.
16 Ocak 2020
ÇONGARA’DAN EYMÜR’E 41 KERE MAŞALLAH!...
4101 Okunma.
13 Ocak 2020
'BİLGİDEN BİLİNCE' ALİ ERBAŞ NOTLARI...
1175 Okunma.
10 Ocak 2020
KOCATEPE HACIBAYRAM TUR-İ SİNA SEYRU SEFER!
1409 Okunma.
07 Ocak 2020
'DÜNYADA TÜRKİYE' NOTLARI...
1207 Okunma.
02 Ocak 2020
OSMAN ŞENER, SÜLEYMAN ATEŞ KİBİR-GURUR, TESBİH TÂNELERİ!
1584 Okunma.
27 Aralık 2019
BİR ÇAVUŞ BİR MİLLET BİR HAZİN HİKAYE!...
2537 Okunma.
25 Aralık 2019
GİYİM-KUŞAM MÜPTEZEL YAŞAM!
1338 Okunma.
19 Aralık 2019
HABABAM MARŞI, MEMLEKETİM ŞARKISI…
1812 Okunma.
12 Aralık 2019
M. AKİF’TEN, S. ZAİM’E HALKALI’DA BİR GÜN…
1562 Okunma.
10 Aralık 2019
ÖRÜMCEK AĞINDAN İLMEK OLUR MU?
1428 Okunma.
08 Aralık 2019
8. BÜYÜK TÜRKİYE BULUŞMASI…
1289 Okunma.
28 Kasım 2019
AKIL KARI MI?
1344 Okunma.
28 Kasım 2019
ESENZADE HALİT HOCA'NIN İRTİHALİ...
1314 Okunma.
28 Kasım 2019
İMAM-HATİP NERESİ? OKULUM NEREDE?
1175 Okunma.
25 Kasım 2019
ARA TATİL ÖĞRETMENLER GÜNÜ EMEKLİLER HAFTASI
1411 Okunma.
14 Kasım 2019
ÇARŞAMBA’dan PERŞEMBE’ye; ENSAR’dan CUMA’ya!…
1420 Okunma.
30 Ekim 2019
GENÇLİK DUASI
1777 Okunma.
21 Ağustos 2019
KENT KONSEYİ ŞEHRİN NERESİNDE(YDİ)?
1861 Okunma.
19 Temmuz 2019
NUR YÜZLÜ, MELEKLER GİBİ UÇUP GİTTİ...
1531 Okunma.
11 Temmuz 2019
GURBET MEKTUBU, SILA ŞİİRİ, HASRET DUYGULARI...
1353 Okunma.
30 Haziran 2019
ŞAŞMA GÜZELDEN!...
1429 Okunma.
28 Haziran 2019
EVET; HER ŞEY GÜZEL OLACAK!...
1154 Okunma.
21 Mayıs 2019
KABE’NİN ÖNÜNE PUT KOYAR GİBİ!
1688 Okunma.
17 Mayıs 2019
SEÇİMDEN RAMAZAN'A, PİRAZİZ'DEN ULUBEY'E...
1285 Okunma.
27 Mart 2019
ORDU’NUN ADAYLARI!
1743 Okunma.
24 Mart 2019
GÖNÜL SENİ İSTER, HER ŞEY BAHANE!...
1248 Okunma.
19 Mart 2019
SEVGİ BULUTU; ÜMİT ÇİÇEĞİ!...
1100 Okunma.
12 Mart 2019
GÜZELSİN DİYORLAR; İNANIYORUM...
1181 Okunma.
10 Mart 2019
KADIN, ERKEK, GEZİ, TUR; ÜÇ AYLAR, CAMİ, CUMA!...
1085 Okunma.
06 Mart 2019
ÇOK İYİ MİLLETİZ; AMMA VE-LAKİN!...
1006 Okunma.
05 Mart 2019
ÖZAL TEPE’DEN BOZTEPE’YE; SEKSENLER’DEN MAVERA’YA…
1176 Okunma.
01 Mart 2019
KÜBA AŞISI, ANKARA KOŞUSU..
1255 Okunma.
24 Şubat 2019
İKİ BAKAN BİR BAŞKAN
1135 Okunma.
21 Şubat 2019
ODÜ, GÜLABİ, M. HİLMİ BEY, SİVEREK, HARRAN...
1087 Okunma.
15 Şubat 2019
​TAKVİMDEN İLHAMLAR, NİLÜFER'DEN MASALLAR, SİVEREK'TEN SELAMLAR...
962 Okunma.
09 Şubat 2019
YAHYA HOCA’YI UĞURLARKEN…
2461 Okunma.
08 Şubat 2019
ACABA LİSTELER DE 'GÜLER' Mİ?
1191 Okunma.
05 Şubat 2019
ANKARA, İSTANBUL, ORDU; KİTAP, KÜLTÜR, BELEDİYE…
1316 Okunma.
22 Ocak 2019
ÇELEBİ ŞEHİR, 'REİS' MEMLEKET!
1242 Okunma.
17 Ocak 2019
TAKA-NAME!
1220 Okunma.
13 Ocak 2019
İP-URGAN, YATAK-YORGAN
1601 Okunma.
10 Ocak 2019
HADİ ERDOĞAN; TAHTAYA!...
1131 Okunma.
08 Ocak 2019
RİZE'DE, ENSAR GÜNÜ; İSTANBUL SAATLERİ...
1149 Okunma.
26 Aralık 2018
BUHARA'DAN ORDU'YA GEÇMİŞTEN GELECEĞE...
2408 Okunma.
24 Aralık 2018
KENTİN BİNÂSI, ŞEHRİN MÂNÂSI...
1244 Okunma.
24 Kasım 2018
ADAY BEREKETİ
1492 Okunma.
22 Kasım 2018
ULUBEY’İN NABZI, SEÇİMİN HAZZI…
1288 Okunma.
13 Kasım 2018
CUMARTESİ PAZAR ve de PAZARTESİ...
1318 Okunma.
24 Ekim 2018
ORDULULAR EREMEDİ…
1870 Okunma.
21 Ekim 2018
ALLAH'IN İNDİRDİKLERİYLE HÜKMETMEYENLER…
1285 Okunma.
14 Ekim 2018
HAYRET Kİ HAYRET!
1537 Okunma.
11 Ekim 2018
ADI GÜL SOYADI HANIMDI...
1182 Okunma.
26 Eylül 2018
ENGİN BAŞKAN'A...
1443 Okunma.
17 Eylül 2018
ALMA MAZLUMUN AHINI
1702 Okunma.
13 Eylül 2018
'PİLAV' ÜZERİ ÇAY SOHBETİ...
1144 Okunma.
12 Eylül 2018
ARTIK BÖYLE İMAM-HATİP GÜNÜ OLMAZ!...
1342 Okunma.
07 Eylül 2018
FINDIK'TAN HAYDAR'A TELEFON'DAN SAHABE'YE…
1801 Okunma.
31 Temmuz 2018
ABUK-NAME
1495 Okunma.
26 Temmuz 2018
SELÇUKLU İSİMLER DE OLSUN…
1422 Okunma.
23 Temmuz 2018
BÜYÜKŞEHİR'DEN SEVİNDİRİCİ PROJE...
1221 Okunma.
18 Temmuz 2018
YEŞEREN ÜMİTLER, DÖKÜLEN YAPRAKLAR…
1369 Okunma.
06 Temmuz 2018
ESKİ GÜNLER'E SELÂM, İBRÂHİM AMCA'YA DUÂ...
1390 Okunma.
03 Temmuz 2018
ORDU MERKEZ İMAM-HATİP NE YAPILMAK İSTENİYOR?
1833 Okunma.
28 Haziran 2018
REİS, PARTİ; ORDU, ULUBEY…
1605 Okunma.
22 Haziran 2018
BİR SEYİT, BİR SA(y)İT!...
1355 Okunma.
12 Haziran 2018
DERS VEREYİM DERKEN SINIFTA KALMA!...
1146 Okunma.
30 Mayıs 2018
AK PARTİ ADAY TANITIM PROGRAMINDAN İZLEMLER ve de GÖZLEMLER
1501 Okunma.
25 Mayıs 2018
VEKİLLER, ŞEKİLLER, TESPİTLER; Ya da, ORDU'NUN ÜÇ ATLISI!..
1281 Okunma.
17 Mayıs 2018
CENNET, CEHENNEM; SEÇİM, RAMAZAN...
1499 Okunma.
07 Mayıs 2018
ADAYLIK HİKAYEMİZ SİYASET GERÇEĞİMİZ...
1376 Okunma.
03 Mayıs 2018
NİYETTEN KEYFİYETE, 65 ADAY ADAYI...
1352 Okunma.
01 Mayıs 2018
MİDE BULANDIRMASIN YETER!
1445 Okunma.
24 Nisan 2018
NAZAR DEĞMESİN İNŞALLAH!
1628 Okunma.
20 Nisan 2018
MARKA-NAME
1860 Okunma.
16 Nisan 2018
ALMANYA'DAN GÜZELYURT'A, GURBETTEN SILAYA...
1426 Okunma.
10 Nisan 2018
SAKARTAŞ'TAN, UZUNÇAYIR'A
1461 Okunma.
08 Nisan 2018
NEYİN NESİ?
1379 Okunma.
29 Mart 2018
KAFALAR KARIŞIK
1701 Okunma.
23 Mart 2018
AK GÖMLEĞE KARA LEKE
1405 Okunma.
22 Mart 2018
KUMBAŞI, PERŞEMBE, FATSA; İNŞİRAH
1318 Okunma.
20 Mart 2018
CEMİL YÜKSEL, MEHMET ÇELENK, İSA TÜRKCAN…
1523 Okunma.
18 Mart 2018
ÜLKEM DER Kİ; BEN ÂLÂYIM!...
1482 Okunma.
14 Mart 2018
ÇÖKÜLCE SÖKÜLCE VUSLAT KÖSEBUCAĞI
1492 Okunma.
12 Mart 2018
ÜÇ ARKADAŞ BİR ZİYARET
1633 Okunma.
08 Mart 2018
ALLAH KÖTÜLERİ VERMESİN BAŞA
1368 Okunma.
06 Mart 2018
2. LİSTE MARŞI!
1509 Okunma.
27 Şubat 2018
EYMÜR'ÜN BAYRAM'I, ULUBEY'İN GELECEĞİ
1589 Okunma.
22 Şubat 2018
YAŞAYANLAR ÖLÜR, ÖLENLER YAŞAR!...
1429 Okunma.
06 Şubat 2018
GÖKDELENLER SÜNGÜ, AVM’LER MİĞFER!...
1895 Okunma.
30 Ocak 2018
“BİR” SİYÂSET, İKİ SAÂDET; ÜÇ PERŞEMBE…
1492 Okunma.
27 Ocak 2018
ÇARŞAMBA'DAN CUMA’YA, NURDAĞI'NDAN BURESYA'YA
1605 Okunma.
24 Ocak 2018
PARK, ÇARK; 20’DE YİRMİ!
1558 Okunma.
23 Ocak 2018
YİRMİ OCAK MARŞI
1512 Okunma.
19 Ocak 2018
GEÇEN CUMÂ, KUL HAKKI; RECEP HOCA…
1875 Okunma.
16 Ocak 2018
GÜZEL İSİMLER, KİBAR SÖZLER...
1572 Okunma.
12 Ocak 2018
GİDEN YILLAR, GELEN GAZETECİLER, KAÇAN FIRSATLAR...
1642 Okunma.
08 Ocak 2018
VİRD’İ OLMAYANIN VERD’İ, NASREDDİN HOCA’NIN DERDİ!
1454 Okunma.
01 Ocak 2018
MERHABA DOSTLAR, HOŞ GELDİN 2018!..
1333 Okunma.
26 Aralık 2017
DÖKÜLEN YAPRAK SAVRULAN GÜNDEM
1397 Okunma.
19 Aralık 2017
HER NE Kİ VAKİ
1400 Okunma.
11 Aralık 2017
PEŞ-NAME
1411 Okunma.
05 Aralık 2017
GAM-NAME
1502 Okunma.
28 Kasım 2017
CİHAN HALA, KABADÜZ; ÇAMBAŞI, ANKARA...
1299 Okunma.
21 Kasım 2017
ULUBEY, ORDU; YOĞUN GÜNLER; ÜMİT GÜNDEMLER... 
1432 Okunma.
13 Kasım 2017
CUMA'DAN PAZAR'A, PİRAZİZ'DEN TİREBOLU'YA
1548 Okunma.
06 Kasım 2017
ALTUN TEYZE, FATMA ANA; DEYİMLER, MANİLER…
3965 Okunma.
01 Kasım 2017
EŞKIYA - NAME!
1740 Okunma.
30 Ekim 2017
DÖKÜLEN YAPRAKLAR TOPLANAN MEYVELER
1502 Okunma.
17 Ekim 2017
HOŞ SEDALAR BULUŞTURAN VEDALAR...
1286 Okunma.
05 Ekim 2017
'KERKÜK'ÜN GÖZYAŞI MERMERİ DELER!'
1727 Okunma.
03 Ekim 2017
ÇEKİRGE-NAME
1687 Okunma.
19 Eylül 2017
EĞİTİM, NEREDEN NEREYE KADAR?
1784 Okunma.
13 Eylül 2017
MAZBATA-NAME
1630 Okunma.
11 Eylül 2017
KURT-NAME
1527 Okunma.
24 Ağustos 2017
ULUBEY’İN BAHTI, FINDIĞIN TAHTI…
2199 Okunma.
02 Ağustos 2017
GÖRK-NAME
1664 Okunma.
01 Ağustos 2017
EYMÜR'DE MEHTER, ŞIHLAR'DA COŞKU,  ULUBEY'DE SİYASET...
1250 Okunma.
26 Temmuz 2017
KÖYDE İŞ-GÜÇ, DAVET; AYBASTI’DA SİYASET!
1802 Okunma.
18 Temmuz 2017
TEVAFUKLAR, MUTLULUKLAR; TEMMUZ SICAĞI ve KİTAPLAR
1664 Okunma.
16 Temmuz 2017
İNANÇ ve TARİH AYNASINDA, 15 TEMMUZ…
1560 Okunma.
11 Temmuz 2017
ULUBEY, ULUGÖL; NİLÜFER, AYDOĞAN…
1987 Okunma.
08 Temmuz 2017
BURASI NERESİ? (MICIR NAME)
1771 Okunma.
05 Temmuz 2017
BAYRAM, SEYRAN; DERE, TEPE…
1896 Okunma.
29 Haziran 2017
EVVELUHÛ RAHMET; HİTÂMUHÛ MİSK!...
1560 Okunma.
22 Haziran 2017
KENT-NAME
2225 Okunma.
19 Haziran 2017
ULUBEY, GÜLYALI; YAR, BAR, GÜLİZAR…
2136 Okunma.
16 Haziran 2017
TAYT-NÂME
1877 Okunma.
13 Haziran 2017
DOLU DOLU RAMAZAN; BU KAÇINCI HAZİRAN?
1599 Okunma.
05 Haziran 2017
EVET; 'GÖKTUĞ YÜREKLERİ YAKTI...'
2393 Okunma.
02 Haziran 2017
ADI MEZUNİYET, SOY ADI MAHKÛMİYET; SONU HÜSRÂN!...
1822 Okunma.
31 Mayıs 2017
RAMAZAN EFENDİSİ
1718 Okunma.
26 Mayıs 2017
ÇANGAL, ÇINGIL; SİVAS, ORDU…
1955 Okunma.
09 Mayıs 2017
NE OLUR!
2580 Okunma.
04 Mayıs 2017
ORDU'NUN 'İLK ADIM'I NE ZAMAN?
1818 Okunma.
01 Mayıs 2017
DUYDUK, DUYMADIK; DEMEYİN!...
2006 Okunma.
24 Nisan 2017
YAYLA, CENİK; BÖCEK, REFERANDUM!...
1483 Okunma.
22 Nisan 2017
'YOLA DEVAM'IN BUNDAN SONRASI...
1341 Okunma.
21 Nisan 2017
NİYET EVET, AKIBET HAYIR...
1465 Okunma.
11 Nisan 2017
HURMA, MİSVAK, TESBİH; BATI, FETÖ, REFERANDUM!
1774 Okunma.
10 Nisan 2017
KÖPRÜLÜ MANİLER
1946 Okunma.
05 Nisan 2017
KILIÇDAR'IN HAYRI; OĞLU'N KEREMİ!...
1444 Okunma.
02 Nisan 2017
İKİ HATIRA; BİR MİLLET, BİR GERÇEK...
1205 Okunma.
29 Mart 2017
BİLAL ERDOĞAN’IN HABERİ VAR MIYDI?
2274 Okunma.
28 Mart 2017
PERŞEMBENİN GELİŞİ
1568 Okunma.
27 Mart 2017
NEREDE KALMIŞTIK? NEREYE GİDECEKTİK?
1587 Okunma.
21 Mart 2017
ULUBEY-ÇANAKKALE; EDİRNE, BATMAN...
1585 Okunma.
13 Mart 2017
AĞA, EFENDİ, TOPRAK; MELİKOĞLU SOKAĞI…
2218 Okunma.
07 Mart 2017
ÇİMEN-ÇAYIR; EVET-HAYIR!...
1459 Okunma.
27 Şubat 2017
DİRİLİŞ TÜRKÜSÜ...
1471 Okunma.
21 Şubat 2017
HATIRLI ŞİİRLER, ŞİİRLİ HATIRALAR…
2863 Okunma.
15 Şubat 2017
'GİTTİKÇE ARTIYOR YALNIZLIĞIMIZ...'
1990 Okunma.
13 Şubat 2017
URFA'DAN HARPUT'A, DİYARBAKIR'DAN ORDU'YA...
1614 Okunma.
06 Şubat 2017
FERİKÖY'DEN ORDU'YA, EYMÜR'DEN SONSUZLUĞA...
2368 Okunma.
01 Şubat 2017
SİVEREK MEKTUBU, URFA NOTLARI...
1945 Okunma.
24 Ocak 2017
'DÜNYA; DÖNEN DEĞİRMENDİR!'
2033 Okunma.
16 Ocak 2017
GELEN YILLAR, GİDEN HAYATLAR...
1596 Okunma.
02 Ocak 2017
CUMA’DAN PAZARTESİ’YE,  KALASIDAN ÖLESİYE…
2206 Okunma.
25 Aralık 2016
ŞAVUL-NAME
2252 Okunma.
21 Aralık 2016
DOMUZA İŞKENCEDEN, İNSANA SAYGIYA...
1443 Okunma.
20 Aralık 2016
EYMÜR'DEN IŞIKLI'YA, KİMLİK'TEN TOPRAĞA...
1792 Okunma.
19 Aralık 2016
MERHAMETLİ ŞEHİRLER, ACIMASIZ DÜNYA…
2082 Okunma.
14 Aralık 2016
MUSTAFA KOLUKISAOĞLU, MÜRSEL ÖZTÜRK...
1748 Okunma.
12 Aralık 2016
ULUBEY'DEN BEŞİKTAŞ'A; SAYACA'DAN SAKARTAŞ'A...
1528 Okunma.
10 Aralık 2016
ÇIKAR-NAME
1947 Okunma.
06 Aralık 2016
ULUBEY GAZETENİN NERESİNDE?
1852 Okunma.
05 Aralık 2016
PAZARTESİ GÜNÜ, PERŞEMBE SAATLERİ...
1524 Okunma.
04 Aralık 2016
ENVER YILMAZ, SELÇUK KÜPÇÜK;  KAMRAN İNAN, ÖZALLAR...
1907 Okunma.
30 Kasım 2016
PERŞEMBE’DEN CUMA’YA,  SENDİKA’DAN SANDUKA’YA…
2105 Okunma.
28 Kasım 2016
BİT'TEN FINDIĞA, KONUTTAN KESTANEYE...
1790 Okunma.
24 Kasım 2016
FINDIK NEREYE GİDİYOR?
2056 Okunma.
21 Kasım 2016
PASTIRMA YAZLARI, MEYVE GÜZLERİ…
2075 Okunma.
15 Kasım 2016
ÇINAR'DAN KESTANE'YE, ULUBEY'DEN ÜNYE'YE...
1726 Okunma.
09 Kasım 2016
ÜNYE’DE KİTAP BAYRAMI, GÜNEŞ YAĞMURU…
2348 Okunma.
07 Kasım 2016
ÇAKALÇIKMAZ, UZUN ÇAYIR;  HAYR’A EVET, ŞERRE HAYIR!
2189 Okunma.
03 Kasım 2016
EYMÜR, İSTANBUL; DÜĞÜN, CENAZE...
1698 Okunma.
25 Ekim 2016
SARAYCIK, KUMRU; EYMÜR, ULUBEY…
3011 Okunma.
19 Ekim 2016
YAZDAN GÜZE, FINDIKTAN DÜNYAYA...
1583 Okunma.
14 Ekim 2016
NİYAZ-NAME
1891 Okunma.
07 Ekim 2016
GERİ NE KALDI?
2121 Okunma.
06 Ekim 2016
GEÇEN AYIN SON YAPRAĞI…
2027 Okunma.
04 Ekim 2016
BERMEKİLERDEN HAŞHAŞİLERE…
2352 Okunma.
29 Eylül 2016
SİYASET NEYE KURBAN?
1775 Okunma.
26 Eylül 2016
BAYRAM, MİLLET; EĞİTİM, SİYASET…
2052 Okunma.
08 Eylül 2016
SİZLERİ NîMET ÇARPTI!...
2162 Okunma.
16 Ağustos 2016
SITMADAN SAĞLIĞA, ATATÜRK’TEN ERDOĞAN’A…
2402 Okunma.
03 Ağustos 2016
TANKLARIN ALTINI ÇİZDİĞİ GERÇEKLER…
2437 Okunma.
31 Temmuz 2016
RECEP TAYYİP YETİŞMEZ, VATAN BÖLÜNMEZ!
2040 Okunma.
28 Temmuz 2016
15 TEMMUZ DESTANI
2572 Okunma.
26 Temmuz 2016
ULUBEY’DEN AKKUŞ’A, YOLLARDAN MEYDANLARA…
2246 Okunma.
23 Temmuz 2016
BİR BAŞKADIR BENİM MEMLEKETİM...
2085 Okunma.
19 Temmuz 2016
MİLLETİN FENDİ, İHANETİ YENDİ...
1875 Okunma.
16 Temmuz 2016
DARBE'DEN ÖTE, TARİH'TEN BERİ…
2224 Okunma.
13 Temmuz 2016
EY OĞUL; UNUTMA!
2413 Okunma.
09 Temmuz 2016
ALUCRA’DAN YARAŞLI’YA, BAYRAM’DAN SEYRAN’A…
2205 Okunma.
06 Temmuz 2016
BÜYÜK ŞEHİR, ULU CAMİ, GENÇ TÜRBE…
2496 Okunma.
02 Temmuz 2016
RAMAZAN’A VEDA
2572 Okunma.
30 Haziran 2016
EMİRGÂN'DAN NİLÜFER'E, KASABA'DAN PERŞEMBE'YE...
1846 Okunma.
28 Haziran 2016
TÜRKİYE BİRLİĞİ KURULSUN!
2155 Okunma.
25 Haziran 2016
YEMİN'DEN DUAYA...
2936 Okunma.
21 Haziran 2016
RAMAZAN EFENDİSİ
2178 Okunma.
18 Haziran 2016
PERŞEMBE YAHŞİ, RAMAZAN GÜZEL...
2029 Okunma.
13 Haziran 2016
RAMAZAN'DAN TOPLUM'A; KİŞİLİKTEN SEMPOZYUM'A...
1905 Okunma.
09 Haziran 2016
BÖLGENİN KALBİ, BULANCAK...
2401 Okunma.
06 Haziran 2016
RAMAZAN DOSTLUĞU, YOL ARKADAŞLIĞI...
1943 Okunma.
03 Haziran 2016
GAZETE'DEN HARMAN'A, GÜNDÜZLÜ'DEN RAMAZAN'A...
1836 Okunma.
01 Haziran 2016
ELBETTE HAKKIDIR...
1971 Okunma.
29 Mayıs 2016
ORDU-GİRESUN; KURTULMUŞ, CANİKLİ…
2632 Okunma.
23 Mayıs 2016
CANSU KIZIMIZDAN VEDA DERSLERİ…
2383 Okunma.
19 Mayıs 2016
ELLERİN YURDUNDA ÇİÇEK AÇARKEN!...
1919 Okunma.
17 Mayıs 2016
ŞUAYİP'TE BİR GÜN; BİRAZ GEZİ, BİRAZ DÜĞÜN...
2317 Okunma.
11 Mayıs 2016
MEDYA HAREKETİ, BAHAR BEREKETİ!
2105 Okunma.
07 Mayıs 2016
MAHMUT GÖL BEY’DEN BİR RİCA…
2323 Okunma.
06 Mayıs 2016
ORDU’YU TERK EDEN ARNAVUT NALBUR’UN HİKAYESİ…
2322 Okunma.
02 Mayıs 2016
AŞİYAN YOLLARI, HALEVİYAT HALLERİ…
2678 Okunma.
30 Nisan 2016
İKİ ALEM; BİR ALİM…
2891 Okunma.
28 Nisan 2016
KAZIM TÜRKMEN, SEYİT TORUN, ENVER YILMAZ...
2228 Okunma.
27 Nisan 2016
ESKİ MUHTARLAR, YENİ KÖPRÜLER; EYMÜR AYAĞI...
1703 Okunma.
25 Nisan 2016
HALİL ÖZ, SELANİKLİYİ TANIYOR MUYDU?
2142 Okunma.
19 Nisan 2016
ŞUAYİP'TEN SEVDEŞ'E; ULUBEY'DEN ORDU'YA...
2405 Okunma.
14 Nisan 2016
KALANLARA SELAM OLSUN!
2076 Okunma.
06 Nisan 2016
ORDU’NUN ORTASI; OBB’NİN ROTASI!
2458 Okunma.
03 Nisan 2016
ANKARA’DAN SELAM; DUAYA DEVAM…
2555 Okunma.
28 Mart 2016
GÖZÜNÜ SEVDİĞİMİN GÖKÇEK’İ!...
2332 Okunma.
26 Mart 2016
YENİ ANKARA, ESKİ ORDU!...
1749 Okunma.
22 Mart 2016
ÇEMBER KIRILACAK!
2215 Okunma.
21 Mart 2016
'BOZKIRDA ALTIMAŞALTI' HİKAYECİSİ…
2609 Okunma.
18 Mart 2016
BUNLAR NEDEN OLUYOR?
2126 Okunma.
13 Mart 2016
ORDU'NUN ADI VAR; SOYADI, YOK MU?
2268 Okunma.
08 Mart 2016
İSTANBUL'DAN SELAM, ULUBEY'E DEVAM...
2380 Okunma.
05 Mart 2016
İSTANBUL KAZAN, BEN DEDE!
2144 Okunma.
23 Şubat 2016
ORDU-MİLLET; EYMÜR, PERŞEMBE...
2053 Okunma.
18 Şubat 2016
ÇARŞAMBA’DAN PERŞEMBE’YE…
2884 Okunma.
16 Şubat 2016
ANADAN BABAYA, GURBETTEN SILAYA...
1805 Okunma.
11 Şubat 2016
HAYAT YOLU, SÖZ BAHÇESİ...
1724 Okunma.
09 Şubat 2016
BİR KÜÇÜKTEN, BİR BÜYÜKTEN; İKİ HATIRA...
1742 Okunma.
06 Şubat 2016
CAMİ, CUMA, ERBAKAN; BAYIRBUCAK, TÜRKİYE...
1890 Okunma.
03 Şubat 2016
BİRKAÇ İSİM; BİR ÇOK RESİM!...
1837 Okunma.
01 Şubat 2016
KONYA'DAN DÜNYA'YA; BİR NEFES BAKIŞ!...
1814 Okunma.
26 Ocak 2016
'KUTLU' BASIN, MUTLU ORDU!
2369 Okunma.
18 Ocak 2016
ULUBEY'İN AYNASI; YORUM GAZETESİ...
3782 Okunma.
07 Ocak 2016
ÇEVREDEN ÇEHREYE, BELEDİYE NOTLARI…
2769 Okunma.
04 Ocak 2016
HAYAT GERÇEĞİ; VUSLAT ÇİÇEĞİ!...
1969 Okunma.
28 Aralık 2015
KİTAPLI YAZI, KİTAPSIZ YAZAR!
2235 Okunma.
24 Aralık 2015
TEDES'TEN MERKEZE, KENTLERİMİZ DÖNÜŞÜRKEN...
1655 Okunma.
20 Aralık 2015
KÖYDEN ULUBEY’E; KİTAPTAN KÜLTÜRE…
2771 Okunma.
15 Aralık 2015
HALİT METİN; İKİ ANEKDOT, BİR TEŞEKKÜR…
2939 Okunma.
07 Aralık 2015
ULUBEY’DEN PİRAZİZ’E; DERYA'DAN DENİZE…
2855 Okunma.
30 Kasım 2015
KASIM PATI, GÜZ GÜLLERİ; EYMÜR, YARAŞLI...
1941 Okunma.
23 Kasım 2015
HAYAT, HİÇ DE GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİL!
2319 Okunma.
16 Kasım 2015
İÇİMİZDEKİ ÇOCUK, DIŞIMIZDAKİ DÜNYA...
1853 Okunma.
13 Kasım 2015
NASIL SEVMEYEYİM?
2139 Okunma.
09 Kasım 2015
CENAZE GÜNÜ, ZİYARET HAFTASI...
1934 Okunma.
02 Kasım 2015
SEÇİM KULDAN, SONUÇ ALLÂH'TAN...
1896 Okunma.
26 Ekim 2015
EKİM’DEN SEÇİM’E; KASIM’DAN GEÇİME!
2992 Okunma.
20 Ekim 2015
TERCİH-NÂME
2644 Okunma.
16 Ekim 2015
HİCRET; ya da, SURİYE BİZE IRAK MI?
2122 Okunma.
13 Ekim 2015
UÇMAK’LA KAÇMAK ARASINDA!...
2685 Okunma.
11 Ekim 2015
ORDU’NUN DÖRT ATLISI ve BİR CUMARTESİ...
2266 Okunma.
08 Ekim 2015
DUÂ MAKÂMI
2999 Okunma.
04 Ekim 2015
SEÇİM-NÂME
3213 Okunma.
29 Eylül 2015
DAYININ SİYÂSETİ, KURBANIN ZİYÂFETİ!
2926 Okunma.
23 Eylül 2015
OTOGAR'DAN BAYRAMA, HARFLERDEN KÂLPLERE...
2446 Okunma.
20 Eylül 2015
YENİ LİSTELER, İLK İNTİBÂLAR…
3040 Okunma.
12 Eylül 2015
DOĞUMDAN ZİLK’DE’YE, EYLÜL’DEN SAVAŞA…
3003 Okunma.
09 Eylül 2015
İDRİS NAİM BEY DE İLÂHİYATÇI MIYDI?
3126 Okunma.
07 Eylül 2015
İHSAN ŞENER’DEN EYÜP FATSA’YA…
3290 Okunma.
05 Eylül 2015
ORDU’NUN ABDESTİ…
4290 Okunma.
04 Eylül 2015
İLÂHİYÂTÇI VEKİLLER ve de ŞEKİLLER…
2879 Okunma.
28 Ağustos 2015
FINDIK GELMİŞ, NEYİM(İZ)E Mi?
2522 Okunma.
25 Ağustos 2015
ULUBEY, DAMARLI, GÜRGENTEPE...
2134 Okunma.
18 Ağustos 2015
FINDIK MANİLERİ
15464 Okunma.
15 Ağustos 2015
FINDIK MEVSİMİNDEN, GEÇMİŞ ÇAĞLARA...
2089 Okunma.
07 Ağustos 2015
İMAM DÖRTLÜKLERİ
2647 Okunma.
03 Ağustos 2015
EYMÜR'DEN, ULUBEY'E; GÜRGENTEPE'DEN FINDIĞA...
2058 Okunma.
30 Temmuz 2015
ESKİPAZAR’DAN YENİ PAZARA PİLÂV GÜNLERİ...
2590 Okunma.
25 Temmuz 2015
KARAKUCAK, YEŞİL ÇAYIR!...
2398 Okunma.
20 Temmuz 2015
BİR BAYRAM, İKİ HOCA, ÜÇ ESPRİ...
2114 Okunma.
13 Temmuz 2015
HAZÎRAN’DAN BAYRAMA…
2967 Okunma.
07 Temmuz 2015
EKREM’DEN İKRÂMA; İFTAR KAPILARI…
2953 Okunma.
02 Temmuz 2015
MHP NEREYE KOŞUYOR?
2451 Okunma.
24 Haziran 2015
DUT GÜNLERİ, RAMAZAN MEVSİMİ…
3000 Okunma.
24 Haziran 2015
ŞEHR-İ HAZÎRAN, ŞEHR-İ RAMAZAN…
2788 Okunma.
13 Haziran 2015
BUNDAN SONRASI; DİRİLİŞ POSTASI…
3663 Okunma.
11 Haziran 2015
ZEKİ KARDEŞ; BU BİR ŞAKA!
2601 Okunma.
09 Haziran 2015
SON SEÇİM, İLK TESPİTLER…
3029 Okunma.
08 Haziran 2015
YEDİ HAZÎRAN, YENİ SİYÂSET...
2565 Okunma.
08 Haziran 2015
AYLARDAN SEÇİM, GÜNLERDEN HAZÎRAN!
2470 Okunma.
05 Haziran 2015
ÇINAR'LA KENAR ARASINDA, SEÇİM…
3068 Okunma.
03 Haziran 2015
FETİH'TEN SEÇİME, TOPRAKTAN RAHMETE...
2128 Okunma.
30 Mayıs 2015
SEÇİM EŞİĞİNDEN, SİYÂSET ÖTESİNE…
2665 Okunma.
27 Mayıs 2015
DEVLET-NÂME
3491 Okunma.
25 Mayıs 2015
ORDU-GİRESUN UÇUYOR; İMKÂNLAR AÇILIYOR...
2939 Okunma.
21 Mayıs 2015
ANTALYA’DAN SELÂMLAR…
3440 Okunma.
18 Mayıs 2015
HAYAT, BÖYLE BİR YOLCULUK…
2981 Okunma.
04 Mayıs 2015
SEN DE UNUTMA!
2506 Okunma.
27 Nisan 2015
ÇİÇEKLERDEN MEYDANLARA...
2005 Okunma.
21 Nisan 2015
ULUBEY’DE BİR-KAÇ SAAT…
3062 Okunma.
14 Nisan 2015
ÜSTAD'IN APARTMAN'I, SÂLİH'İN ÇİLE'Sİ...
2853 Okunma.
08 Nisan 2015
ORDU-NÂME
3722 Okunma.
03 Nisan 2015
ÇANAKKALE HATIRINA, LÜTFEN OKU!
2124 Okunma.
24 Mart 2015
TOKİ TEPESİ, FİKİR MEYDANI…
3295 Okunma.
19 Mart 2015
MEYDAN’DAN TOKİ’YE…
3349 Okunma.
12 Mart 2015
BAHARLA SİYÂSET ARASINDA...
2969 Okunma.
04 Mart 2015
ESKİ DÖNEMLER, YENİ SÜREÇLER…
3389 Okunma.
24 Şubat 2015
ADAY BEREKETİ, KAR HAREKETİ…
3081 Okunma.
17 Şubat 2015
BİZLER, SİZLER, YAZILARIMIZ...
2135 Okunma.
09 Şubat 2015
BİR EYÜP, ÜÇ İHLÂS; WEF YOLU, ÇAMLICA: KAYADİBİ, GÖLKÖY; İKİ NİŞAN, KOTYORA…
3661 Okunma.
03 Şubat 2015
GÖLKÖY ÇETİLLİ, ULUBEY ÇATALLI!..
2343 Okunma.
27 Ocak 2015
ŞUAYİP ÇAYIRI’NDAN, ULUBEY MEYDANI’NA…
3132 Okunma.
19 Ocak 2015
BOZTEPE’DEN ANKARA’YA; MEKÂN’DAN KARAKOL’A…
3363 Okunma.
12 Ocak 2015
MEKÂN'IN MÜDÂVİMLERİ…
3294 Okunma.
06 Ocak 2015
OTAĞIMIZ ORDU, YATAĞIMIZ ULUBEY…
3647 Okunma.
04 Ocak 2015
İLK TOPRAKLAR, SON YAPRAKLAR…
3116 Okunma.
29 Aralık 2014
ÇARŞAMBA’DAN PERŞEMBE’YE; YOLLARDAN YILLARA…
3353 Okunma.
23 Aralık 2014
TİREBOLU, GÜRGENTEPE, BAKIRKÖY...
2320 Okunma.
16 Aralık 2014
MEKÂNDI, MEYDÂNDI DERKEN…
3501 Okunma.
09 Aralık 2014
HAVADAN-SUYA, EKMEKDEN NAMLUYA…
3266 Okunma.
07 Aralık 2014
KADINA ÖZGÜRLÜK; SİYONİST CAZGIRLIK!...
2098 Okunma.
01 Aralık 2014
SÂLİH'TEN İRFAN'A, ZAMANDAN MEKÂN'A...
2690 Okunma.
26 Kasım 2014
BİZİM SÂLİH ve MEKÂNI…‏
3129 Okunma.
24 Kasım 2014
MEVSİMLER GEÇİYOR…
3856 Okunma.
21 Kasım 2014
ABLA-NÂME!
3734 Okunma.
17 Kasım 2014
SİMİTTEN KÜLTÜRE, CUMÂDAN MEYDANA...
2970 Okunma.
10 Kasım 2014
HAYAT OKULU; KİTAP KOKULU…
4045 Okunma.
03 Kasım 2014
MEYDANDAN TELEFERİĞE…
3689 Okunma.
27 Ekim 2014
KÖYDEN ŞEHİRE, OKUMADAN YAZMAYA…
3617 Okunma.
21 Ekim 2014
GÖNÜL DAĞI, FINDIK BAĞI!...
2333 Okunma.
13 Ekim 2014
DÜĞÜNLER BAYRAM OLSUN!
2595 Okunma.
07 Ekim 2014
KURBANDAN DÜĞÜNLERE, DÜĞÜNDEN HÜZÜNLERE...
2459 Okunma.
02 Ekim 2014
SEYRANDAN BAYRAMA...
2305 Okunma.
29 Eylül 2014
TIĞ-NÂME‏
2759 Okunma.
22 Eylül 2014
İKİ KİŞİYE TEK BİLET!?
2551 Okunma.
14 Eylül 2014
AMAN ORMANCI, YAMAN ORMANCI!
3035 Okunma.
01 Eylül 2014
MERKEZ’E DUÂ, ULUBEY’E KÖPRÜ!
3571 Okunma.
27 Ağustos 2014
VASIF, KÜLTÜR, NİTELİK; MÜSLÜMAN ve METELİK!
2436 Okunma.
25 Ağustos 2014
ŞELEK, GÖCEK; BÖRTÜ-BÖCEK!
2818 Okunma.
18 Ağustos 2014
HANGİ BİRİNİ YAZMALI?
2274 Okunma.
05 Ağustos 2014
ÇAYIR-NÂME
3602 Okunma.
24 Temmuz 2014
RAMAZAN’DAN BAYRAM’A ULUBEY…
3340 Okunma.
23 Temmuz 2014
KADİR-NÂME
3606 Okunma.
07 Temmuz 2014
DUT PEŞİNDE ya da DUT ŞAHÂNE, ORUÇ BAHÂNE…
3785 Okunma.
30 Haziran 2014
HAZÎRAN’DAN RAMAZAN’A, VUSLATTAN NECAT’A…
3265 Okunma.
24 Haziran 2014
GEZİDEN İBRETE, İBRETTEN RAHMETE…
3613 Okunma.
16 Haziran 2014
KIPKIRMIZI BİR ELMA ve GİDİŞ O GİDİŞ…
3425 Okunma.
12 Haziran 2014
MÂVİ UFUKLAR BOYU, "YEŞİLCE" BİR GÜN…
2951 Okunma.
09 Haziran 2014
ULUBEY’DEN GÖLKÖY’E, ÜNYE’DEN YEŞİLCE’YE…
3751 Okunma.
02 Haziran 2014
GEÇTİĞİMİZ ÇARŞAMBA
2771 Okunma.
21 Mayıs 2014
KONYA’DA ALAADDİN, ULUBEY’DE ŞAYIP…
4401 Okunma.
16 Mayıs 2014
ACEP-NÂME
4282 Okunma.
14 Mayıs 2014
CANDIR BİZE, CANDIR ANNE…
4457 Okunma.
09 Mayıs 2014
Dr. TEBESSÜM’LE AYAKÜST܅
4925 Okunma.
06 Mayıs 2014
BİZİM ALÂADDİN ve LÂMBASI…
3914 Okunma.
03 Mayıs 2014
HAŞİM KILIÇ-TAROĞLU!
2925 Okunma.
30 Nisan 2014
GEZİ-NÂME
3929 Okunma.
28 Nisan 2014
PAZAR HAREKETİ, KÖY BEREKETİ…
3555 Okunma.
21 Nisan 2014
YENİ BAŞKAN, YENİ DÖNEM, YENİ ULUBEY...
2303 Okunma.
14 Nisan 2014
NE KÖY, NE KASABA; BİR BAKMALI HESABA…
3559 Okunma.
31 Mart 2014
YENİ ULUBEY'E MERHABA
3185 Okunma.
25 Mart 2014
EYÜP SULTAN'DAN SEÇİM SULTAN'A...
2734 Okunma.
17 Mart 2014
SALININ GİDİŞİ, PERŞEMBENİN GELİŞİ…
4076 Okunma.
11 Mart 2014
SANKİ, SEÇİM DEĞİL; İSYAN HAZIRLIĞI!..
2142 Okunma.
10 Mart 2014
PARTİMİZ HUYUMUZ; OYUMUZ BOYUMUZ!
2266 Okunma.
03 Mart 2014
TÖRE-NÂME
5162 Okunma.
28 Şubat 2014
“ERBAKAN VE SOLCULARIMIZIN İLERİCİ KAFASI”
3216 Okunma.
25 Şubat 2014
ORDU NEREDE?
3481 Okunma.
17 Şubat 2014
SEÇİME SELÂM, MUHABBETE DEVÂM…
3824 Okunma.
16 Şubat 2014
“SEVMENİN, SEVİLMENİN BİLMELİ DEĞERİNİ…”
3524 Okunma.
16 Şubat 2014
KIRIK MIZRAPTAN, DÖKÜK GÜNDEME…
3750 Okunma.
16 Şubat 2014
DELEGELER KİMDEN YANA?
2483 Okunma.
16 Şubat 2014
KÜÇÜK İNSANLAR, BÜYÜK ŞEHİRLER!
2640 Okunma.
16 Şubat 2014
ADAY PAZARINDA GÜLÜMSETEN VAZİYETLER…
3310 Okunma.
16 Şubat 2014
TEMÂYÜLÜN SESİ, ULUBEY'İN NEFESİ!
4062 Okunma.
16 Şubat 2014
GEÇEN CUMÂ, ya da KABADÜZ’den ULUBEY’e...
3487 Okunma.
16 Şubat 2014
ANKARA’DAN ULUBEY’E…
3638 Okunma.
16 Şubat 2014
ÇİÇEKLER KOKAR MESTÂNE…
3123 Okunma.
16 Şubat 2014
YA ATLI, YA PİYÂDE!..
3137 Okunma.
16 Şubat 2014
YORUMLAR ve de FORUMLAR…
3209 Okunma.
16 Şubat 2014
HOOOP, NEREYE GİDİYORSUN?!
2297 Okunma.
16 Şubat 2014
ÎS TÜRKCAN HAYIRLI OLSUN…
3695 Okunma.
Haber Yazılımı