Nuri KAHRAMAN ‘GÜLŞEN’LERDEN ‘MERAL’LERE SANAT(!) ‘ORDU’SU…
Yazı Detayı
29 Eylül 2022 - Perşembe 13:36 Bu yazı 342 kez okundu
 
‘GÜLŞEN’LERDEN ‘MERAL’LERE SANAT(!) ‘ORDU’SU…
Nuri KAHRAMAN
nurikahramann@hotmail.com
 
 

İlk, ORDU’NUN GÜLŞENLERİ, sonra; İŞTE, BÖYLE BİR ORDU dedik ve 13 Mart günü 1,5 saat içerisinde hemşeri yazarlar grubuyla yaşadığımız tepkisel yazışma trafiğimizi, daha doğrusu fırtınayı aktardık. Bugün 14 Mart, yazışma anlamında sâkindi; lâkin bizim bir etkinliğimiz vardı. 

 

PAYLAŞMAZ (MI?) OLAYDIK!

Program sonrası; inanın, aklımızda hiçbir şey olmadan, bir müjde olacağını, kültürel faaliyet olarak sevinçle karşılanacağını umarak etkinliğimizi Facebook’tan ayrı olarak fotoğraf ve videolarıyla bu WhatsApp grubunda da paylaştık. Sonuçta burası bizim de içerisinde bulunduğumuz bir yazarlar sitesi. Haberin metni şöyleydi:

 

BOZTEPE KİTAP, ENSAR KAHVE…

“Nuri KAHRAMAN 14 Mart 22: Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Ordu Şûbemizin düzenlediği İstiklâl Marşımızın Temel Mefhumları konulu sohbeti ve içinden bir şiiri okumak sûretiyle imzalayıp takdim ettiği yeni kitabı dolayısıyla Eğitimci-Şâir-Yazar Ahmet ÇAKIR Bey'e ve tüm katılımcılara, hizmet edenlere, programın başında İstiklâl Marşımızı ezberden okuyan yavrumuz M. Yusuf KILIÇ'a teşekkür eder, daha nicelerine muvaffak olmamız niyâzıyla kendilerine ve tüm emeği geçen, katkıda bulunanlara sıhhat-âfiyetler üzere hayırlı uzun ömürler diler, cümleye içten sevgiler-saygılar sunarız... 23.12”

 

BİR VÂVEYLÂDIR KOPTU!

Neyse, paylaşım geç vakitte olduğu için o gün ses çıkmadı. Çıkması da gerekmiyordu esasta. Belki olumlu tepkiler gelebilirdi gelse de. Ama hiç te öyle olmadı; bir vâveylâdır koptu. İnanın ki hiç beklemiyordum. Çünkü birkaç gün önce Üniversite’den Öğretim üyesi yazar arkadaşlardan benzer şekilde Mehmet Âkif ve İstiklâl Marşı konulu paylaşımlar oldu. Bu işte biz de varız, işte biz de bunu yaptık şekliyle memnûniyetle karşılanacağını beklerken, işte buyrun ve de hani ne derler; burdan yakın! Ama, mesele paylaşım falan değil tabiî, onlar işin hikâye tarafı! İşte buyrun:

 

ENSAR MI? AMAN BİZ YOKUZ!

CEYLAN YAZAR: 15 Mart 22  13.06 “Ensar yazısını görünce bir rahatsızlık duydum. Ben cíkıyorum vatsap grubundan.”

 

BAŞ YAZAR: Hiç kimsenin bize kendi dini yorumlarını dikte etmesine, kem kum etmelerine ihtiyacımız yok. HERKES KENDİNDEN SORUMLUDUR. http://www.???.com/2017/03/inanc-dunyamz-nasl-sekilleniyor.html?m=1

 

HEPSİ DE UZMAN, HEPSİ DE ULEMÂ?!

ŞİMŞEK YAZAR: “Peygamber zamanında olmayan dine sonradan sokuşturulan ne varsa hepsinin dinden çıkarılması ilk yapılacak iş olmakla birlikte yeniden Kurana uygun dinin özüne dönüş olur. Akla yer vermeyen din, din olamaz. Yaşar Nuri ise bir İslam filozofudur. Allah rahmet eylesin Mekanı cennet olsun inşallah. Yaşarken kıymeti bilinmedi bir sürü selefi İslam savunucusu din sömürücüsü ve Arap sevicisi kendini yeniden sorgulaması gerekmektedir. İslam alemi haline bakıp bunun asıl sorumlularının ülke yöneticileri ve din adamları olduğunu ne zaman öğrenecek merak ediyorum.” 

 

ONLAR DÜRÜST; YA GAYRILAR?!

“Çok şey yazarım ama yeri değil. Mitat abi belki birileri kendini sorgular. Tebrik ediyorum.” 16.50

 

KURT YAZAR: “Üstat mevcut durumdan nemalanan kesimin hışmına uğramayasin aman ha”

 

BAŞ YAZAR: “İlhan bey, demirden korkan trene binmez.”18.15

 

CEVAP: İroni üstat elbette dürüst insanlarda cesur olmali 18.20 https://youtu.be/nkOSc9PvE18

 

GRUPTAN AYRILAN AYRILANA!

YILMAZ YAZAR: “Değerli dost ve arkadaşlarım kuruluş aşamasından bugüne kadar olan derneğimizden ve bu kurmuş olduğu watsap grubumuzun çizgisinin dışına çıkmış olduğu gerçeği açıktır. Kimseyle tartışacak değilim. Bana hakkını helal edene helal ederim.. Saygıyla Sevgiler sizlere çalışmalarınızda başarılar dilerim….” Dernek Kurucu Üyesi

 

M. ÂKİF, KÜLTÜR-SANAT DEĞİL Mİ?

YILDIZ YAZAR: “Edebiyat, Şiir, Sanat, Kültür… Var mı burada? Bu dernek ne için kuruldu? Neyi amaçlıyor? Burası yalnızca üyeler arası iletişim için, dernek çalışmalarına katılım sağlanması, çalışma ve ortak amaca yönelik işlerden üyelerin haberdar edilmesi ve yönetimsel etkinlik ve duyurular için var olan bu grubun amaç dışı kullanılmaması gerekir. Daha önce de düşüncemi yazdım bu konuda.  Ama bu tarz işler tükenmiyor, bitmiyor. Vazgeçilmiyor. 

 

Oldukça nazik ve hassas cümlelerle yazdığım önceki yazıma karşılık, isim vermeden ölçüsüz/orantısız tepki verildi.   Neyse. Onu da geçelim.”  

 

IŞIK OLACAK, NUR OLMAYACAK; ÖYLE Mİ?!

“Zerre kadar ihtiyacım olmadığı halde tüm iyi niyetlimle derneğe üye oldum, faaliyetlerine katılmaya çalıştım. Derneğe katkı yapmaya çalıştım. Üyeler kazandırdım. Aidat ödedim ve ödenmesi için gayret ettim. Arkadaşlar uygun görmüşler, önermişler, yönetime seçtiler. Tüm iyiniyetlimle orada da katkı vermeye uğraşıyorum. 

 

İnsanlara yararlı olmak istiyorum. Belki birilerine ışık tutarız, yol açarız, zemin oluruz, diye yaklaşımım ve umudum vardı… Ama gördüğüm kadarıyla işler farklı gidiyor ve öyle gidecek. Burada birşeyleri başarmak oldukça güç olacak…” 

 

DURUM VAHİM, MEVZÛ CİDDÎ, İŞ MÜŞKİL!

“Niye bu dernekteyim? Niye yönetimdeyim? Bu dernekteki varlığım ve hele hele yönetici sıfatı taşımam oldukça saçma bir durum gibi görünmeye başladı.  Ciddî ciddî bu durumu sorguluyorum. 

 

Düşüneceğim ve kararımı bildireceğim. Saygılarımla… 20.45”

GÜR YAZAR: “Beyler lütfen, şu güzide derneği, belli bir kurumun yayın organına dönüştürmeyelim, dini ve siyasi konuları paylaşmayalım.”

 

BAŞKAN MESELEYE “VAZ’-I YED” EYLEDİ…

Başkan bey: “Değerli arkadaşlar! Web dergi çalışmalarımız bitmek üzere. Bundan sonra bu sayfa sadece üyelere yönelik dernek faaliyetleri ile ilgili bildirim amaçlı olarak devam edecektir. Şahsi paylaşımlara kapatılacaktır.

 

Zira arkadaşlarımız arasında paylaşımlar kaynaklı tartışmalar hiç arzu etmeyeceğimiz bir şeydir. Bizim ortak paydamız Kültür, sanat ve edebiyattır.

 

Ve bu noktada birlikte güzel çalışmalara yoğunlaşmış olmamız gerektiğini düşünüyorum. 21.11”

 

IŞIKLARDA (MI?) UYUSUNLAR!

Başkanın bu açıklamayla meseleye el koymasından kısa bir zaman sonra üyelere paylaşım kapatıldı! Bu hikâye de burada bitti! Şimdi herkes kendi yoluna. Artık, ne ışık tutup yol açanlar var ne de nur demeti sunanlar sitede. Herkes yeterince aydınlanmış.

 

Evet, herkes yeterince aydınlanmış ta, elektrik kesilince ya da güneş üzerimize kapatılınca n’olacak? Aydınlattığını sanan dünyâ yazarları öteye kendileri için olsun bir mum götürebildiler mi acaba?

 

BİR KARA TAŞ; HİÇ UMMADIĞIN!

Neyse, biz Ordu’dan hep kovulmadan yazıyı bağlayalım da, yine de söylemeden geçemiyoruz ki, Allâh aşkına bu paylaşımlarda ne var da böyle tepkiler veriliyor?

 

Hele bir tânesi, İmam-Hatip Liselerinde yıllarca öğretmenlik yapmış, halim-selim bir kişilik gibi, bu anlamda biraz yakınlık ta duyuyorduk; atalarımız ne demişti; ummadığın taş baş yarar! Aynen öyle oldu. Ensar kelimesine ilk tepki koyan, çakmağı çakan o. Demek ki her şey görüldüğü ve de sanıldığı gibi olmuyor!

 

İŞİN AÇIKÇASI:

Ha, onu açıklamadık; mesele şu: Biz bu Mehmet Âkif Programını Ensar Vakfı’na âit Boztepe Kitap-Kahve’de yapmıştık. Her ne kadar kürsü ve yan taraflarında bizim kendi derneğimiz TDED’in flamaları bulunsa da kıyıdan-köşeden Ensar’a âit kimi yazılar da gözükmüş ister-istemez. Nasıl görmüşler, ne kadar dikkâtliler mâşâllâh?! 

 

ENSARI SEVMEYEN NUSRET BULAMAZ!

Ondan sonra da bu yazışmalar çıkıyor ortaya. İşte durum bu. Ordu toplumu olarak genel îtibârıyle hâl-i pür'melâlimiz böyle. Ne diyelim; bizler ismini, Rabbimizin Kur’an’da övdüğü Peygâmberimiz SAV in ashâbı Ensar’dan alan bir vakfın çatısı altında bulunmaktan çok mutluyuz. Bunu hiçbir şeye değişmeyiz. Rabbimizden niyâzımız da emânetini bizden Ensar hüviyetiyle alması ve bizi sonsuzda Efendimiz SAV in Ensârıyla haşr’eylemesi. Âmin…

 

GÜZEL YOLCULUK, SONSUZ MUTLULUK…

Değerli dostlar; aslında söylenecek çok söz var da, olayı not düştükten sonra gerisini okuyuculara ve târihin takdîrine bırakalım. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle sözü bağlarken, Yüce Mevlâ’dan bizleri Ensar-Muhâcir ruhuyla yaşatması ve sevdikleri arasına katması niyâzıyla cümleye hayırlı, güzel günler, sevdikleriyle berâber sonsuz mutluluklar; hepinize kâlbî sevgiler-saygılar wes’selâm…

 
Etiketler: ‘GÜLŞEN’LERDEN, ‘MERAL’LERE, SANAT(!), ‘ORDU’SU…,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
25 Kasım 2022
SELİMİYE İHL'DEN ORTA CAMİ'YE...
237 Okunma.
23 Kasım 2022
PARMAĞIM HAVADA; SÖZÜM VAR SENİN İÇİN…
156 Okunma.
23 Kasım 2022
ALLAH’IN MESCİTLERİ, ORDU’NUN ELİTLERİ!
136 Okunma.
21 Kasım 2022
PENÇE-KILIÇ DERKEN...
206 Okunma.
16 Kasım 2022
GÖNÜL GÖZÜ, KALP KULAĞI…
471 Okunma.
15 Kasım 2022
MAKAS-NAME...
62 Okunma.
11 Kasım 2022
ERBAKAN-ECEVİT; AİLE, MEMLEKET…
269 Okunma.
08 Kasım 2022
ORDU-LÜLEBURGAZ, MEKKE-MEDİNE...
159 Okunma.
07 Kasım 2022
AYNA-LAR!
229 Okunma.
04 Kasım 2022
ÇAĞ’A SELAM, YOL’A DEVAM…
267 Okunma.
03 Kasım 2022
LÜLEBURGAZ, PİRAZİZ; 'BU VATAN!'
100 Okunma.
01 Kasım 2022
HAYAT UFKU, ŞİİR KANADI...
229 Okunma.
26 Ekim 2022
NEDEN?
265 Okunma.
25 Ekim 2022
MEDET-NAME
119 Okunma.
20 Ekim 2022
ÖZELDEN GENELE; NEDİR MESELE?
318 Okunma.
18 Ekim 2022
HORHOR-NAME!
250 Okunma.
16 Ekim 2022
ALİ OKULU, MEDYA MAHALLE!
210 Okunma.
12 Ekim 2022
TAMAM, ONLAR ÖYLE DE; YA BİZ?
307 Okunma.
11 Ekim 2022
CUMARTESİ, PAZAR; DEĞMESİN NAZAR!
199 Okunma.
07 Ekim 2022
NEDİM HOCA’NIN ARDINDAN…
317 Okunma.
05 Ekim 2022
NEDİM BABA'YI UĞURLARKEN…
264 Okunma.
04 Ekim 2022
33. FARZ
205 Okunma.
02 Ekim 2022
SALİH KARDEŞLER, GÜZEL DOSTLAR; HASBÎ PAYLAŞIMLAR...
229 Okunma.
28 Eylül 2022
İŞTE, BÖYLE BİR ORDU…
276 Okunma.
26 Eylül 2022
ORDU'NUN 'GÜLŞEN'LERİ...
492 Okunma.
22 Eylül 2022
AKKUŞ’TAN BULANCAK’A; VEFA’DAN SEHA’YA…
302 Okunma.
22 Eylül 2022
ESKİ ŞİİRLER, ESKİMEYEN DOSTLUKLAR...
265 Okunma.
20 Eylül 2022
65 YAŞ DESTANI
268 Okunma.
13 Eylül 2022
SİVAS’IN YOLLARINDA…
474 Okunma.
07 Eylül 2022
ORDU'DAN SİVAS'A, ORİMDER'DEN ÖNDER'E...
602 Okunma.
30 Ağustos 2022
LOKMAN UZUNÇAKMAK’IN 'CEMAZİYELEVVEL'İ…
595 Okunma.
29 Ağustos 2022
LİBAS-NAME
177 Okunma.
27 Ağustos 2022
UKALA CÜMLELER, DELİ SORULAR!
360 Okunma.
26 Ağustos 2022
DÜNYANIN SONU MU? YA DA; BULUNMAZ HİNT KUMAŞI?!
286 Okunma.
24 Ağustos 2022
‘TATLIGÜL’LER, ACI GERÇEKLER…
437 Okunma.
22 Ağustos 2022
YOLU TOPALA SOR, IŞIĞI KÖRE…
617 Okunma.
19 Ağustos 2022
EDEP, FINDIK, SİYASET? YA DA NE?
462 Okunma.
18 Ağustos 2022
HÜZÜNLÜ HATIRALAR, ŞİFALI DUALAR…
297 Okunma.
17 Ağustos 2022
CEFAKAR BABALAR, VEFAKAR ÇOCUKLAR…
383 Okunma.
15 Ağustos 2022
HACIBEY HOCA; KALDIĞI YERDEN…
582 Okunma.
11 Ağustos 2022
HACIBEY VAROL’DAN BABA HİKÂYELER, ANA ÖYKÜLER…
522 Okunma.
05 Ağustos 2022
KUMRU, PERU, SİVAS, NİKSAR; LÜLEBURGAZ, KIRKLARELİ...
637 Okunma.
01 Ağustos 2022
ÇAYBAŞI'dan AKKUŞ'a, ORİMDER YOLCULUĞU...
636 Okunma.
19 Haziran 2022
BİR ÇATALPINAR; İKİ DEV ÇINAR…
1848 Okunma.
07 Haziran 2022
YARAŞLI’DA YARAYIŞLI BİR GÜN…
731 Okunma.
02 Haziran 2022
UYARIYA KULAK ASMAMA HAKKI!
553 Okunma.
27 Mayıs 2022
SANKİ BİRAZ!
594 Okunma.
19 Mayıs 2022
AH ORDU; SEN VARSIN YA!
619 Okunma.
02 Mayıs 2022
RAMAZAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN…
874 Okunma.
29 Nisan 2022
SURİYELİ-NAME
504 Okunma.
26 Nisan 2022
KADİR-NAME
527 Okunma.
20 Nisan 2022
SAĞ’LIK, SIĞLIK, KÖRLÜK; SURİYELİLER ve de BİZ…
803 Okunma.
06 Nisan 2022
MERHABA, HOŞ-SAFA GELDİN!
477 Okunma.
31 Mart 2022
LÜTFEN OKUR MUSUNUZ? MÜJDELER OLSUN!
556 Okunma.
19 Mart 2022
ÇAMAŞ DESTANI
785 Okunma.
13 Mart 2022
ŞÖYLE BİR ÇAMAŞ YA DA BİR KAÇ SAAT…
910 Okunma.
25 Şubat 2022
KORU ALLAH'IM...
937 Okunma.
22 Şubat 2022
BİR ÇARŞAMBA, ÜÇ PERŞEMBE!...
750 Okunma.
16 Şubat 2022
MEHMET HİLMİ BEY'E; ORDU, KENT NAMESİ...
697 Okunma.
15 Şubat 2022
ASLI KONYA’DA, FASLI HEPİMİZE; SELÇUKLU’DA ŞİVLİLİK KÜLTÜRÜ…
493 Okunma.
10 Şubat 2022
LADİK, FİLİSTİN; BEYLİKDÜZÜ, KONYA
581 Okunma.
06 Şubat 2022
AH KONYA; VAH TÜRKİSTAN!
694 Okunma.
01 Şubat 2022
ORDU’DAN KONYA’YA; EBÛ HÜREYRE’DEN PİSİLİ BABA’YA…
471 Okunma.
17 Ocak 2022
TAŞBAŞI’NDAN GÖNDELİÇ’E…
873 Okunma.
04 Ocak 2022
HAKKI TUT DAİM, ŞERRİ AT; AMAN DİKKAT, AMAN DİKKAT!
641 Okunma.
21 Aralık 2021
NASIL ŞEHİR, NİCE İNSAN?
731 Okunma.
10 Aralık 2021
HAK BABI...
723 Okunma.
04 Aralık 2021
AMAN HA, AMAN HA YAVRUM!...
521 Okunma.
01 Aralık 2021
OTOGAR’IN ESKİSİ, MAHALLENİN YENİSİ…
565 Okunma.
27 Kasım 2021
ALAADDİN’DE GÜLBANK, ŞERAFEDDİN’DE İKİNDİ…
831 Okunma.
23 Kasım 2021
KONYA’YA DAİR PAYLAŞIMLAR, BİLGİLER!...
528 Okunma.
20 Kasım 2021
FATSA’DAN KONYA’YA, TEKSAS’TAN ŞEHZÂDEBAŞI’NA…
554 Okunma.
11 Kasım 2021
GEÇEN YAZI, GEÇMEYEN SIZI…
606 Okunma.
08 Kasım 2021
Sn. 'Mehmet Hilmi Bey' Ağabey; BU SESE KULAK VERMELİSİNİZ!
672 Okunma.
28 Ekim 2021
SİVAS’TAN KONFETİ’YE EKİM GÜNLERİ…
633 Okunma.
04 Ekim 2021
YEDİTEPE’DEN BOZTEPE’YE, ORDU’DA GÜZEL BİR GÜN…
769 Okunma.
21 Eylül 2021
GENEL BAŞKANIMIZ ORDU’DAYDI…
1293 Okunma.
06 Ağustos 2021
KİRİNTİYİ ELİME KAÇIRDIM DİYE?
910 Okunma.
04 Ağustos 2021
HOCALAR TALEBELER YORUMLAR…
670 Okunma.
03 Ağustos 2021
ORDU’DAN KONYA’YA, BAYRAM’DAN SEYRAN’A…
763 Okunma.
15 Temmuz 2021
15 TEMMUZ DESTANI
1259 Okunma.
14 Temmuz 2021
MİLLET'İN KALBİ, ŞEHRİN BAHÇESİ...
652 Okunma.
11 Temmuz 2021
ALLAH'TIR İLK SÖZÜMÜZ, İMAN DOLU ÖZÜMÜZ...
782 Okunma.
08 Temmuz 2021
HER HAFTA DÜĞÜNLER, HER GÜN BAYRAMLAR!...
963 Okunma.
29 Haziran 2021
NEREYE-SİN?
736 Okunma.
24 Haziran 2021
KİRAZ AYI DUT YAĞMURU KESTANE ÇİÇEKLERİ…
692 Okunma.
03 Haziran 2021
NİSA’DAN DERSLER; ÇAĞDAN İBRETLER…
1118 Okunma.
11 Mayıs 2021
RAMAZAN MUTLULUĞU BAYRAM SEVİNCİ
1066 Okunma.
19 Nisan 2021
YENİ RAMAZANLAR ESKİ ÇOCUKLAR!...
1424 Okunma.
31 Mart 2021
TÜRKİYE İNSANLIĞIN BABA OCAĞIDIR!
1683 Okunma.
25 Mart 2021
KİTAPLAR, DOSTLAR; BAYO, BURGAZ YA DA ‘ALLÂH cc KİMLERE KIYAMAZ?’
865 Okunma.
18 Mart 2021
MEŞAYIH'IN YILDIZI, HEPİMİZİN HOCASIYDI...
762 Okunma.
02 Şubat 2021
MEHMET ÇAVUŞOĞLU, NUR VERGİN, CEMİL MERİÇ…
1234 Okunma.
25 Ocak 2021
HASRETE YOLCULUK
1769 Okunma.
19 Ocak 2021
KADİM BAŞŞEHİR, ULVİ HATIRALAR
1898 Okunma.
04 Ocak 2021
YILIN 1’İ, CUMA’NIN İLKİ…
3896 Okunma.
28 Aralık 2020
...ASLININ ASLI!
2619 Okunma.
20 Aralık 2020
DÜNYA NİÇİN?
4013 Okunma.
14 Aralık 2020
KARANTİNA SÜRECİMİZ GÖNÜL DAĞI, RUMELİ, KARABAĞ…
2784 Okunma.
06 Nisan 2020
KORONA da NE Kİ? BATI HEP VARDI!...
16367 Okunma.
02 Nisan 2020
GÜRUH-NAME
1754 Okunma.
26 Mart 2020
KORONA HİSLERİ
2643 Okunma.
27 Şubat 2020
YEDİ DÜVEL ŞARKI GAZEL!...
4016 Okunma.
18 Şubat 2020
MEŞAYIH’TA FECİR AYDINLAR’DA SABAH!...
2120 Okunma.
16 Ocak 2020
ÇONGARA’DAN EYMÜR’E 41 KERE MAŞALLAH!...
4214 Okunma.
13 Ocak 2020
'BİLGİDEN BİLİNCE' ALİ ERBAŞ NOTLARI...
1304 Okunma.
10 Ocak 2020
KOCATEPE HACIBAYRAM TUR-İ SİNA SEYRU SEFER!
1551 Okunma.
07 Ocak 2020
'DÜNYADA TÜRKİYE' NOTLARI...
1362 Okunma.
02 Ocak 2020
OSMAN ŞENER, SÜLEYMAN ATEŞ KİBİR-GURUR, TESBİH TÂNELERİ!
1726 Okunma.
27 Aralık 2019
BİR ÇAVUŞ BİR MİLLET BİR HAZİN HİKAYE!...
2869 Okunma.
25 Aralık 2019
GİYİM-KUŞAM MÜPTEZEL YAŞAM!
1505 Okunma.
19 Aralık 2019
HABABAM MARŞI, MEMLEKETİM ŞARKISI…
1959 Okunma.
12 Aralık 2019
M. AKİF’TEN, S. ZAİM’E HALKALI’DA BİR GÜN…
1712 Okunma.
10 Aralık 2019
ÖRÜMCEK AĞINDAN İLMEK OLUR MU?
1609 Okunma.
08 Aralık 2019
8. BÜYÜK TÜRKİYE BULUŞMASI…
1426 Okunma.
28 Kasım 2019
AKIL KARI MI?
1505 Okunma.
28 Kasım 2019
ESENZADE HALİT HOCA'NIN İRTİHALİ...
1446 Okunma.
28 Kasım 2019
İMAM-HATİP NERESİ? OKULUM NEREDE?
1321 Okunma.
25 Kasım 2019
ARA TATİL ÖĞRETMENLER GÜNÜ EMEKLİLER HAFTASI
1573 Okunma.
14 Kasım 2019
ÇARŞAMBA’dan PERŞEMBE’ye; ENSAR’dan CUMA’ya!…
1577 Okunma.
30 Ekim 2019
GENÇLİK DUASI
1955 Okunma.
21 Ağustos 2019
KENT KONSEYİ ŞEHRİN NERESİNDE(YDİ)?
1988 Okunma.
19 Temmuz 2019
NUR YÜZLÜ, MELEKLER GİBİ UÇUP GİTTİ...
1646 Okunma.
11 Temmuz 2019
GURBET MEKTUBU, SILA ŞİİRİ, HASRET DUYGULARI...
1508 Okunma.
30 Haziran 2019
ŞAŞMA GÜZELDEN!...
1591 Okunma.
28 Haziran 2019
EVET; HER ŞEY GÜZEL OLACAK!...
1270 Okunma.
21 Mayıs 2019
KABE’NİN ÖNÜNE PUT KOYAR GİBİ!
1836 Okunma.
17 Mayıs 2019
SEÇİMDEN RAMAZAN'A, PİRAZİZ'DEN ULUBEY'E...
1420 Okunma.
27 Mart 2019
ORDU’NUN ADAYLARI!
1903 Okunma.
24 Mart 2019
GÖNÜL SENİ İSTER, HER ŞEY BAHANE!...
1390 Okunma.
19 Mart 2019
SEVGİ BULUTU; ÜMİT ÇİÇEĞİ!...
1255 Okunma.
12 Mart 2019
GÜZELSİN DİYORLAR; İNANIYORUM...
1277 Okunma.
10 Mart 2019
KADIN, ERKEK, GEZİ, TUR; ÜÇ AYLAR, CAMİ, CUMA!...
1217 Okunma.
06 Mart 2019
ÇOK İYİ MİLLETİZ; AMMA VE-LAKİN!...
1121 Okunma.
05 Mart 2019
ÖZAL TEPE’DEN BOZTEPE’YE; SEKSENLER’DEN MAVERA’YA…
1308 Okunma.
01 Mart 2019
KÜBA AŞISI, ANKARA KOŞUSU..
1469 Okunma.
24 Şubat 2019
İKİ BAKAN BİR BAŞKAN
1250 Okunma.
21 Şubat 2019
ODÜ, GÜLABİ, M. HİLMİ BEY, SİVEREK, HARRAN...
1220 Okunma.
15 Şubat 2019
​TAKVİMDEN İLHAMLAR, NİLÜFER'DEN MASALLAR, SİVEREK'TEN SELAMLAR...
1085 Okunma.
09 Şubat 2019
YAHYA HOCA’YI UĞURLARKEN…
2632 Okunma.
08 Şubat 2019
ACABA LİSTELER DE 'GÜLER' Mİ?
1347 Okunma.
05 Şubat 2019
ANKARA, İSTANBUL, ORDU; KİTAP, KÜLTÜR, BELEDİYE…
1466 Okunma.
22 Ocak 2019
ÇELEBİ ŞEHİR, 'REİS' MEMLEKET!
1411 Okunma.
17 Ocak 2019
TAKA-NAME!
1371 Okunma.
13 Ocak 2019
İP-URGAN, YATAK-YORGAN
1743 Okunma.
10 Ocak 2019
HADİ ERDOĞAN; TAHTAYA!...
1266 Okunma.
08 Ocak 2019
RİZE'DE, ENSAR GÜNÜ; İSTANBUL SAATLERİ...
1266 Okunma.
26 Aralık 2018
BUHARA'DAN ORDU'YA GEÇMİŞTEN GELECEĞE...
2724 Okunma.
24 Aralık 2018
KENTİN BİNÂSI, ŞEHRİN MÂNÂSI...
1376 Okunma.
24 Kasım 2018
ADAY BEREKETİ
1673 Okunma.
22 Kasım 2018
ULUBEY’İN NABZI, SEÇİMİN HAZZI…
1459 Okunma.
13 Kasım 2018
CUMARTESİ PAZAR ve de PAZARTESİ...
1467 Okunma.
24 Ekim 2018
ORDULULAR EREMEDİ…
2046 Okunma.
21 Ekim 2018
ALLAH'IN İNDİRDİKLERİYLE HÜKMETMEYENLER…
1416 Okunma.
14 Ekim 2018
HAYRET Kİ HAYRET!
1689 Okunma.
11 Ekim 2018
ADI GÜL SOYADI HANIMDI...
1291 Okunma.
26 Eylül 2018
ENGİN BAŞKAN'A...
1548 Okunma.
17 Eylül 2018
ALMA MAZLUMUN AHINI
1903 Okunma.
13 Eylül 2018
'PİLAV' ÜZERİ ÇAY SOHBETİ...
1244 Okunma.
12 Eylül 2018
ARTIK BÖYLE İMAM-HATİP GÜNÜ OLMAZ!...
1481 Okunma.
07 Eylül 2018
FINDIK'TAN HAYDAR'A TELEFON'DAN SAHABE'YE…
1963 Okunma.
31 Temmuz 2018
ABUK-NAME
1621 Okunma.
26 Temmuz 2018
SELÇUKLU İSİMLER DE OLSUN…
1564 Okunma.
23 Temmuz 2018
BÜYÜKŞEHİR'DEN SEVİNDİRİCİ PROJE...
1346 Okunma.
18 Temmuz 2018
YEŞEREN ÜMİTLER, DÖKÜLEN YAPRAKLAR…
1513 Okunma.
06 Temmuz 2018
ESKİ GÜNLER'E SELÂM, İBRÂHİM AMCA'YA DUÂ...
1530 Okunma.
03 Temmuz 2018
ORDU MERKEZ İMAM-HATİP NE YAPILMAK İSTENİYOR?
1982 Okunma.
28 Haziran 2018
REİS, PARTİ; ORDU, ULUBEY…
1741 Okunma.
22 Haziran 2018
BİR SEYİT, BİR SA(y)İT!...
1495 Okunma.
12 Haziran 2018
DERS VEREYİM DERKEN SINIFTA KALMA!...
1265 Okunma.
30 Mayıs 2018
AK PARTİ ADAY TANITIM PROGRAMINDAN İZLEMLER ve de GÖZLEMLER
1639 Okunma.
25 Mayıs 2018
VEKİLLER, ŞEKİLLER, TESPİTLER; Ya da, ORDU'NUN ÜÇ ATLISI!..
1450 Okunma.
17 Mayıs 2018
CENNET, CEHENNEM; SEÇİM, RAMAZAN...
1687 Okunma.
07 Mayıs 2018
ADAYLIK HİKAYEMİZ SİYASET GERÇEĞİMİZ...
1510 Okunma.
03 Mayıs 2018
NİYETTEN KEYFİYETE, 65 ADAY ADAYI...
1493 Okunma.
01 Mayıs 2018
MİDE BULANDIRMASIN YETER!
1574 Okunma.
24 Nisan 2018
NAZAR DEĞMESİN İNŞALLAH!
1807 Okunma.
20 Nisan 2018
MARKA-NAME
2068 Okunma.
16 Nisan 2018
ALMANYA'DAN GÜZELYURT'A, GURBETTEN SILAYA...
1561 Okunma.
10 Nisan 2018
SAKARTAŞ'TAN, UZUNÇAYIR'A
1615 Okunma.
08 Nisan 2018
NEYİN NESİ?
1515 Okunma.
29 Mart 2018
KAFALAR KARIŞIK
1861 Okunma.
23 Mart 2018
AK GÖMLEĞE KARA LEKE
1559 Okunma.
22 Mart 2018
KUMBAŞI, PERŞEMBE, FATSA; İNŞİRAH
1496 Okunma.
20 Mart 2018
CEMİL YÜKSEL, MEHMET ÇELENK, İSA TÜRKCAN…
1664 Okunma.
18 Mart 2018
ÜLKEM DER Kİ; BEN ÂLÂYIM!...
1635 Okunma.
14 Mart 2018
ÇÖKÜLCE SÖKÜLCE VUSLAT KÖSEBUCAĞI
1627 Okunma.
12 Mart 2018
ÜÇ ARKADAŞ BİR ZİYARET
1772 Okunma.
08 Mart 2018
ALLAH KÖTÜLERİ VERMESİN BAŞA
1506 Okunma.
06 Mart 2018
2. LİSTE MARŞI!
1636 Okunma.
27 Şubat 2018
EYMÜR'ÜN BAYRAM'I, ULUBEY'İN GELECEĞİ
1742 Okunma.
22 Şubat 2018
YAŞAYANLAR ÖLÜR, ÖLENLER YAŞAR!...
1612 Okunma.
06 Şubat 2018
GÖKDELENLER SÜNGÜ, AVM’LER MİĞFER!...
2046 Okunma.
30 Ocak 2018
“BİR” SİYÂSET, İKİ SAÂDET; ÜÇ PERŞEMBE…
1656 Okunma.
27 Ocak 2018
ÇARŞAMBA'DAN CUMA’YA, NURDAĞI'NDAN BURESYA'YA
1759 Okunma.
24 Ocak 2018
PARK, ÇARK; 20’DE YİRMİ!
1705 Okunma.
23 Ocak 2018
YİRMİ OCAK MARŞI
1650 Okunma.
19 Ocak 2018
GEÇEN CUMÂ, KUL HAKKI; RECEP HOCA…
2068 Okunma.
16 Ocak 2018
GÜZEL İSİMLER, KİBAR SÖZLER...
1766 Okunma.
12 Ocak 2018
GİDEN YILLAR, GELEN GAZETECİLER, KAÇAN FIRSATLAR...
1758 Okunma.
08 Ocak 2018
VİRD’İ OLMAYANIN VERD’İ, NASREDDİN HOCA’NIN DERDİ!
1610 Okunma.
01 Ocak 2018
MERHABA DOSTLAR, HOŞ GELDİN 2018!..
1488 Okunma.
26 Aralık 2017
DÖKÜLEN YAPRAK SAVRULAN GÜNDEM
1533 Okunma.
19 Aralık 2017
HER NE Kİ VAKİ
1535 Okunma.
11 Aralık 2017
PEŞ-NAME
1555 Okunma.
05 Aralık 2017
GAM-NAME
1683 Okunma.
28 Kasım 2017
CİHAN HALA, KABADÜZ; ÇAMBAŞI, ANKARA...
1424 Okunma.
21 Kasım 2017
ULUBEY, ORDU; YOĞUN GÜNLER; ÜMİT GÜNDEMLER... 
1553 Okunma.
13 Kasım 2017
CUMA'DAN PAZAR'A, PİRAZİZ'DEN TİREBOLU'YA
1708 Okunma.
06 Kasım 2017
ALTUN TEYZE, FATMA ANA; DEYİMLER, MANİLER…
4221 Okunma.
01 Kasım 2017
EŞKIYA - NAME!
1937 Okunma.
30 Ekim 2017
DÖKÜLEN YAPRAKLAR TOPLANAN MEYVELER
1681 Okunma.
17 Ekim 2017
HOŞ SEDALAR BULUŞTURAN VEDALAR...
1448 Okunma.
05 Ekim 2017
'KERKÜK'ÜN GÖZYAŞI MERMERİ DELER!'
1875 Okunma.
03 Ekim 2017
ÇEKİRGE-NAME
1864 Okunma.
19 Eylül 2017
EĞİTİM, NEREDEN NEREYE KADAR?
1917 Okunma.
13 Eylül 2017
MAZBATA-NAME
1797 Okunma.
11 Eylül 2017
KURT-NAME
1660 Okunma.
24 Ağustos 2017
ULUBEY’İN BAHTI, FINDIĞIN TAHTI…
2396 Okunma.
02 Ağustos 2017
GÖRK-NAME
1863 Okunma.
01 Ağustos 2017
EYMÜR'DE MEHTER, ŞIHLAR'DA COŞKU,  ULUBEY'DE SİYASET...
1381 Okunma.
26 Temmuz 2017
KÖYDE İŞ-GÜÇ, DAVET; AYBASTI’DA SİYASET!
1966 Okunma.
18 Temmuz 2017
TEVAFUKLAR, MUTLULUKLAR; TEMMUZ SICAĞI ve KİTAPLAR
1811 Okunma.
16 Temmuz 2017
İNANÇ ve TARİH AYNASINDA, 15 TEMMUZ…
1728 Okunma.
11 Temmuz 2017
ULUBEY, ULUGÖL; NİLÜFER, AYDOĞAN…
2175 Okunma.
08 Temmuz 2017
BURASI NERESİ? (MICIR NAME)
1896 Okunma.
05 Temmuz 2017
BAYRAM, SEYRAN; DERE, TEPE…
2035 Okunma.
29 Haziran 2017
EVVELUHÛ RAHMET; HİTÂMUHÛ MİSK!...
1667 Okunma.
22 Haziran 2017
KENT-NAME
2378 Okunma.
19 Haziran 2017
ULUBEY, GÜLYALI; YAR, BAR, GÜLİZAR…
2351 Okunma.
16 Haziran 2017
TAYT-NÂME
2030 Okunma.
13 Haziran 2017
DOLU DOLU RAMAZAN; BU KAÇINCI HAZİRAN?
1750 Okunma.
05 Haziran 2017
EVET; 'GÖKTUĞ YÜREKLERİ YAKTI...'
2579 Okunma.
02 Haziran 2017
ADI MEZUNİYET, SOY ADI MAHKÛMİYET; SONU HÜSRÂN!...
1969 Okunma.
31 Mayıs 2017
RAMAZAN EFENDİSİ
1847 Okunma.
26 Mayıs 2017
ÇANGAL, ÇINGIL; SİVAS, ORDU…
2093 Okunma.
09 Mayıs 2017
NE OLUR!
2785 Okunma.
04 Mayıs 2017
ORDU'NUN 'İLK ADIM'I NE ZAMAN?
1952 Okunma.
01 Mayıs 2017
DUYDUK, DUYMADIK; DEMEYİN!...
2155 Okunma.
24 Nisan 2017
YAYLA, CENİK; BÖCEK, REFERANDUM!...
1595 Okunma.
22 Nisan 2017
'YOLA DEVAM'IN BUNDAN SONRASI...
1457 Okunma.
21 Nisan 2017
NİYET EVET, AKIBET HAYIR...
1601 Okunma.
11 Nisan 2017
HURMA, MİSVAK, TESBİH; BATI, FETÖ, REFERANDUM!
1933 Okunma.
10 Nisan 2017
KÖPRÜLÜ MANİLER
2088 Okunma.
05 Nisan 2017
KILIÇDAR'IN HAYRI; OĞLU'N KEREMİ!...
1546 Okunma.
02 Nisan 2017
İKİ HATIRA; BİR MİLLET, BİR GERÇEK...
1312 Okunma.
29 Mart 2017
BİLAL ERDOĞAN’IN HABERİ VAR MIYDI?
2428 Okunma.
28 Mart 2017
PERŞEMBENİN GELİŞİ
1710 Okunma.
27 Mart 2017
NEREDE KALMIŞTIK? NEREYE GİDECEKTİK?
1757 Okunma.
21 Mart 2017
ULUBEY-ÇANAKKALE; EDİRNE, BATMAN...
1708 Okunma.
13 Mart 2017
AĞA, EFENDİ, TOPRAK; MELİKOĞLU SOKAĞI…
2416 Okunma.
07 Mart 2017
ÇİMEN-ÇAYIR; EVET-HAYIR!...
1606 Okunma.
27 Şubat 2017
DİRİLİŞ TÜRKÜSÜ...
1606 Okunma.
21 Şubat 2017
HATIRLI ŞİİRLER, ŞİİRLİ HATIRALAR…
3066 Okunma.
15 Şubat 2017
'GİTTİKÇE ARTIYOR YALNIZLIĞIMIZ...'
2120 Okunma.
13 Şubat 2017
URFA'DAN HARPUT'A, DİYARBAKIR'DAN ORDU'YA...
1747 Okunma.
06 Şubat 2017
FERİKÖY'DEN ORDU'YA, EYMÜR'DEN SONSUZLUĞA...
2497 Okunma.
01 Şubat 2017
SİVEREK MEKTUBU, URFA NOTLARI...
2076 Okunma.
24 Ocak 2017
'DÜNYA; DÖNEN DEĞİRMENDİR!'
2203 Okunma.
16 Ocak 2017
GELEN YILLAR, GİDEN HAYATLAR...
1703 Okunma.
02 Ocak 2017
CUMA’DAN PAZARTESİ’YE,  KALASIDAN ÖLESİYE…
2383 Okunma.
25 Aralık 2016
ŞAVUL-NAME
2407 Okunma.
21 Aralık 2016
DOMUZA İŞKENCEDEN, İNSANA SAYGIYA...
1581 Okunma.
20 Aralık 2016
EYMÜR'DEN IŞIKLI'YA, KİMLİK'TEN TOPRAĞA...
1908 Okunma.
19 Aralık 2016
MERHAMETLİ ŞEHİRLER, ACIMASIZ DÜNYA…
2245 Okunma.
14 Aralık 2016
MUSTAFA KOLUKISAOĞLU, MÜRSEL ÖZTÜRK...
1881 Okunma.
12 Aralık 2016
ULUBEY'DEN BEŞİKTAŞ'A; SAYACA'DAN SAKARTAŞ'A...
1626 Okunma.
10 Aralık 2016
ÇIKAR-NAME
2088 Okunma.
06 Aralık 2016
ULUBEY GAZETENİN NERESİNDE?
2055 Okunma.
05 Aralık 2016
PAZARTESİ GÜNÜ, PERŞEMBE SAATLERİ...
1635 Okunma.
04 Aralık 2016
ENVER YILMAZ, SELÇUK KÜPÇÜK;  KAMRAN İNAN, ÖZALLAR...
2025 Okunma.
30 Kasım 2016
PERŞEMBE’DEN CUMA’YA,  SENDİKA’DAN SANDUKA’YA…
2285 Okunma.
28 Kasım 2016
BİT'TEN FINDIĞA, KONUTTAN KESTANEYE...
1936 Okunma.
24 Kasım 2016
FINDIK NEREYE GİDİYOR?
2221 Okunma.
21 Kasım 2016
PASTIRMA YAZLARI, MEYVE GÜZLERİ…
2227 Okunma.
15 Kasım 2016
ÇINAR'DAN KESTANE'YE, ULUBEY'DEN ÜNYE'YE...
1851 Okunma.
09 Kasım 2016
ÜNYE’DE KİTAP BAYRAMI, GÜNEŞ YAĞMURU…
2495 Okunma.
07 Kasım 2016
ÇAKALÇIKMAZ, UZUN ÇAYIR;  HAYR’A EVET, ŞERRE HAYIR!
2338 Okunma.
03 Kasım 2016
EYMÜR, İSTANBUL; DÜĞÜN, CENAZE...
1856 Okunma.
25 Ekim 2016
SARAYCIK, KUMRU; EYMÜR, ULUBEY…
3182 Okunma.
19 Ekim 2016
YAZDAN GÜZE, FINDIKTAN DÜNYAYA...
1701 Okunma.
14 Ekim 2016
NİYAZ-NAME
2048 Okunma.
07 Ekim 2016
GERİ NE KALDI?
2277 Okunma.
06 Ekim 2016
GEÇEN AYIN SON YAPRAĞI…
2192 Okunma.
04 Ekim 2016
BERMEKİLERDEN HAŞHAŞİLERE…
2494 Okunma.
29 Eylül 2016
SİYASET NEYE KURBAN?
1906 Okunma.
26 Eylül 2016
BAYRAM, MİLLET; EĞİTİM, SİYASET…
2191 Okunma.
08 Eylül 2016
SİZLERİ NîMET ÇARPTI!...
2290 Okunma.
16 Ağustos 2016
SITMADAN SAĞLIĞA, ATATÜRK’TEN ERDOĞAN’A…
2558 Okunma.
03 Ağustos 2016
TANKLARIN ALTINI ÇİZDİĞİ GERÇEKLER…
2603 Okunma.
31 Temmuz 2016
RECEP TAYYİP YETİŞMEZ, VATAN BÖLÜNMEZ!
2173 Okunma.
28 Temmuz 2016
15 TEMMUZ DESTANI
2765 Okunma.
26 Temmuz 2016
ULUBEY’DEN AKKUŞ’A, YOLLARDAN MEYDANLARA…
2392 Okunma.
23 Temmuz 2016
BİR BAŞKADIR BENİM MEMLEKETİM...
2182 Okunma.
19 Temmuz 2016
MİLLETİN FENDİ, İHANETİ YENDİ...
2005 Okunma.
16 Temmuz 2016
DARBE'DEN ÖTE, TARİH'TEN BERİ…
2399 Okunma.
13 Temmuz 2016
EY OĞUL; UNUTMA!
2545 Okunma.
09 Temmuz 2016
ALUCRA’DAN YARAŞLI’YA, BAYRAM’DAN SEYRAN’A…
2357 Okunma.
06 Temmuz 2016
BÜYÜK ŞEHİR, ULU CAMİ, GENÇ TÜRBE…
2671 Okunma.
02 Temmuz 2016
RAMAZAN’A VEDA
2752 Okunma.
30 Haziran 2016
EMİRGÂN'DAN NİLÜFER'E, KASABA'DAN PERŞEMBE'YE...
1974 Okunma.
28 Haziran 2016
TÜRKİYE BİRLİĞİ KURULSUN!
2301 Okunma.
25 Haziran 2016
YEMİN'DEN DUAYA...
3109 Okunma.
21 Haziran 2016
RAMAZAN EFENDİSİ
2358 Okunma.
18 Haziran 2016
PERŞEMBE YAHŞİ, RAMAZAN GÜZEL...
2181 Okunma.
13 Haziran 2016
RAMAZAN'DAN TOPLUM'A; KİŞİLİKTEN SEMPOZYUM'A...
2029 Okunma.
09 Haziran 2016
BÖLGENİN KALBİ, BULANCAK...
2508 Okunma.
06 Haziran 2016
RAMAZAN DOSTLUĞU, YOL ARKADAŞLIĞI...
2068 Okunma.
03 Haziran 2016
GAZETE'DEN HARMAN'A, GÜNDÜZLÜ'DEN RAMAZAN'A...
1938 Okunma.
01 Haziran 2016
ELBETTE HAKKIDIR...
2079 Okunma.
29 Mayıs 2016
ORDU-GİRESUN; KURTULMUŞ, CANİKLİ…
2795 Okunma.
23 Mayıs 2016
CANSU KIZIMIZDAN VEDA DERSLERİ…
2583 Okunma.
19 Mayıs 2016
ELLERİN YURDUNDA ÇİÇEK AÇARKEN!...
2077 Okunma.
17 Mayıs 2016
ŞUAYİP'TE BİR GÜN; BİRAZ GEZİ, BİRAZ DÜĞÜN...
2452 Okunma.
11 Mayıs 2016
MEDYA HAREKETİ, BAHAR BEREKETİ!
2242 Okunma.
07 Mayıs 2016
MAHMUT GÖL BEY’DEN BİR RİCA…
2451 Okunma.
06 Mayıs 2016
ORDU’YU TERK EDEN ARNAVUT NALBUR’UN HİKAYESİ…
2474 Okunma.
02 Mayıs 2016
AŞİYAN YOLLARI, HALEVİYAT HALLERİ…
2814 Okunma.
30 Nisan 2016
İKİ ALEM; BİR ALİM…
3080 Okunma.
28 Nisan 2016
KAZIM TÜRKMEN, SEYİT TORUN, ENVER YILMAZ...
2365 Okunma.
27 Nisan 2016
ESKİ MUHTARLAR, YENİ KÖPRÜLER; EYMÜR AYAĞI...
1834 Okunma.
25 Nisan 2016
HALİL ÖZ, SELANİKLİYİ TANIYOR MUYDU?
2276 Okunma.
19 Nisan 2016
ŞUAYİP'TEN SEVDEŞ'E; ULUBEY'DEN ORDU'YA...
2608 Okunma.
14 Nisan 2016
KALANLARA SELAM OLSUN!
2217 Okunma.
06 Nisan 2016
ORDU’NUN ORTASI; OBB’NİN ROTASI!
2629 Okunma.
03 Nisan 2016
ANKARA’DAN SELAM; DUAYA DEVAM…
2727 Okunma.
28 Mart 2016
GÖZÜNÜ SEVDİĞİMİN GÖKÇEK’İ!...
2504 Okunma.
26 Mart 2016
YENİ ANKARA, ESKİ ORDU!...
1883 Okunma.
22 Mart 2016
ÇEMBER KIRILACAK!
2394 Okunma.
21 Mart 2016
'BOZKIRDA ALTIMAŞALTI' HİKAYECİSİ…
2777 Okunma.
18 Mart 2016
BUNLAR NEDEN OLUYOR?
2308 Okunma.
13 Mart 2016
ORDU'NUN ADI VAR; SOYADI, YOK MU?
2408 Okunma.
08 Mart 2016
İSTANBUL'DAN SELAM, ULUBEY'E DEVAM...
2517 Okunma.
05 Mart 2016
İSTANBUL KAZAN, BEN DEDE!
2316 Okunma.
23 Şubat 2016
ORDU-MİLLET; EYMÜR, PERŞEMBE...
2176 Okunma.
18 Şubat 2016
ÇARŞAMBA’DAN PERŞEMBE’YE…
3047 Okunma.
16 Şubat 2016
ANADAN BABAYA, GURBETTEN SILAYA...
1931 Okunma.
11 Şubat 2016
HAYAT YOLU, SÖZ BAHÇESİ...
1870 Okunma.
09 Şubat 2016
BİR KÜÇÜKTEN, BİR BÜYÜKTEN; İKİ HATIRA...
1865 Okunma.
06 Şubat 2016
CAMİ, CUMA, ERBAKAN; BAYIRBUCAK, TÜRKİYE...
2056 Okunma.
03 Şubat 2016
BİRKAÇ İSİM; BİR ÇOK RESİM!...
1970 Okunma.
01 Şubat 2016
KONYA'DAN DÜNYA'YA; BİR NEFES BAKIŞ!...
1929 Okunma.
26 Ocak 2016
'KUTLU' BASIN, MUTLU ORDU!
2537 Okunma.
18 Ocak 2016
ULUBEY'İN AYNASI; YORUM GAZETESİ...
4067 Okunma.
07 Ocak 2016
ÇEVREDEN ÇEHREYE, BELEDİYE NOTLARI…
2946 Okunma.
04 Ocak 2016
HAYAT GERÇEĞİ; VUSLAT ÇİÇEĞİ!...
2099 Okunma.
28 Aralık 2015
KİTAPLI YAZI, KİTAPSIZ YAZAR!
2374 Okunma.
24 Aralık 2015
TEDES'TEN MERKEZE, KENTLERİMİZ DÖNÜŞÜRKEN...
1806 Okunma.
20 Aralık 2015
KÖYDEN ULUBEY’E; KİTAPTAN KÜLTÜRE…
2938 Okunma.
15 Aralık 2015
HALİT METİN; İKİ ANEKDOT, BİR TEŞEKKÜR…
3141 Okunma.
07 Aralık 2015
ULUBEY’DEN PİRAZİZ’E; DERYA'DAN DENİZE…
3051 Okunma.
30 Kasım 2015
KASIM PATI, GÜZ GÜLLERİ; EYMÜR, YARAŞLI...
2075 Okunma.
23 Kasım 2015
HAYAT, HİÇ DE GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİL!
2471 Okunma.
16 Kasım 2015
İÇİMİZDEKİ ÇOCUK, DIŞIMIZDAKİ DÜNYA...
1994 Okunma.
13 Kasım 2015
NASIL SEVMEYEYİM?
2282 Okunma.
09 Kasım 2015
CENAZE GÜNÜ, ZİYARET HAFTASI...
2032 Okunma.
02 Kasım 2015
SEÇİM KULDAN, SONUÇ ALLÂH'TAN...
2001 Okunma.
26 Ekim 2015
EKİM’DEN SEÇİM’E; KASIM’DAN GEÇİME!
3139 Okunma.
20 Ekim 2015
TERCİH-NÂME
2830 Okunma.
16 Ekim 2015
HİCRET; ya da, SURİYE BİZE IRAK MI?
2250 Okunma.
13 Ekim 2015
UÇMAK’LA KAÇMAK ARASINDA!...
2834 Okunma.
11 Ekim 2015
ORDU’NUN DÖRT ATLISI ve BİR CUMARTESİ...
2401 Okunma.
08 Ekim 2015
DUÂ MAKÂMI
3193 Okunma.
04 Ekim 2015
SEÇİM-NÂME
3373 Okunma.
29 Eylül 2015
DAYININ SİYÂSETİ, KURBANIN ZİYÂFETİ!
3099 Okunma.
23 Eylül 2015
OTOGAR'DAN BAYRAMA, HARFLERDEN KÂLPLERE...
2571 Okunma.
20 Eylül 2015
YENİ LİSTELER, İLK İNTİBÂLAR…
3189 Okunma.
12 Eylül 2015
DOĞUMDAN ZİLK’DE’YE, EYLÜL’DEN SAVAŞA…
3142 Okunma.
09 Eylül 2015
İDRİS NAİM BEY DE İLÂHİYATÇI MIYDI?
3305 Okunma.
07 Eylül 2015
İHSAN ŞENER’DEN EYÜP FATSA’YA…
3477 Okunma.
05 Eylül 2015
ORDU’NUN ABDESTİ…
4576 Okunma.
04 Eylül 2015
İLÂHİYÂTÇI VEKİLLER ve de ŞEKİLLER…
3056 Okunma.
28 Ağustos 2015
FINDIK GELMİŞ, NEYİM(İZ)E Mi?
2677 Okunma.
25 Ağustos 2015
ULUBEY, DAMARLI, GÜRGENTEPE...
2265 Okunma.
18 Ağustos 2015
FINDIK MANİLERİ
17482 Okunma.
15 Ağustos 2015
FINDIK MEVSİMİNDEN, GEÇMİŞ ÇAĞLARA...
2232 Okunma.
07 Ağustos 2015
İMAM DÖRTLÜKLERİ
2781 Okunma.
03 Ağustos 2015
EYMÜR'DEN, ULUBEY'E; GÜRGENTEPE'DEN FINDIĞA...
2186 Okunma.
30 Temmuz 2015
ESKİPAZAR’DAN YENİ PAZARA PİLÂV GÜNLERİ...
2731 Okunma.
25 Temmuz 2015
KARAKUCAK, YEŞİL ÇAYIR!...
2579 Okunma.
20 Temmuz 2015
BİR BAYRAM, İKİ HOCA, ÜÇ ESPRİ...
2237 Okunma.
13 Temmuz 2015
HAZÎRAN’DAN BAYRAMA…
3127 Okunma.
07 Temmuz 2015
EKREM’DEN İKRÂMA; İFTAR KAPILARI…
3101 Okunma.
02 Temmuz 2015
MHP NEREYE KOŞUYOR?
2587 Okunma.
24 Haziran 2015
DUT GÜNLERİ, RAMAZAN MEVSİMİ…
3181 Okunma.
24 Haziran 2015
ŞEHR-İ HAZÎRAN, ŞEHR-İ RAMAZAN…
2947 Okunma.
13 Haziran 2015
BUNDAN SONRASI; DİRİLİŞ POSTASI…
3861 Okunma.
11 Haziran 2015
ZEKİ KARDEŞ; BU BİR ŞAKA!
2780 Okunma.
09 Haziran 2015
SON SEÇİM, İLK TESPİTLER…
3197 Okunma.
08 Haziran 2015
YEDİ HAZÎRAN, YENİ SİYÂSET...
2693 Okunma.
08 Haziran 2015
AYLARDAN SEÇİM, GÜNLERDEN HAZÎRAN!
2624 Okunma.
05 Haziran 2015
ÇINAR'LA KENAR ARASINDA, SEÇİM…
3292 Okunma.
03 Haziran 2015
FETİH'TEN SEÇİME, TOPRAKTAN RAHMETE...
2240 Okunma.
30 Mayıs 2015
SEÇİM EŞİĞİNDEN, SİYÂSET ÖTESİNE…
2824 Okunma.
27 Mayıs 2015
DEVLET-NÂME
3640 Okunma.
25 Mayıs 2015
ORDU-GİRESUN UÇUYOR; İMKÂNLAR AÇILIYOR...
3076 Okunma.
21 Mayıs 2015
ANTALYA’DAN SELÂMLAR…
3608 Okunma.
18 Mayıs 2015
HAYAT, BÖYLE BİR YOLCULUK…
3143 Okunma.
04 Mayıs 2015
SEN DE UNUTMA!
2741 Okunma.
27 Nisan 2015
ÇİÇEKLERDEN MEYDANLARA...
2178 Okunma.
21 Nisan 2015
ULUBEY’DE BİR-KAÇ SAAT…
3233 Okunma.
14 Nisan 2015
ÜSTAD'IN APARTMAN'I, SÂLİH'İN ÇİLE'Sİ...
2994 Okunma.
08 Nisan 2015
ORDU-NÂME
4009 Okunma.
03 Nisan 2015
ÇANAKKALE HATIRINA, LÜTFEN OKU!
2264 Okunma.
24 Mart 2015
TOKİ TEPESİ, FİKİR MEYDANI…
3441 Okunma.
19 Mart 2015
MEYDAN’DAN TOKİ’YE…
3487 Okunma.
12 Mart 2015
BAHARLA SİYÂSET ARASINDA...
3108 Okunma.
04 Mart 2015
ESKİ DÖNEMLER, YENİ SÜREÇLER…
3540 Okunma.
24 Şubat 2015
ADAY BEREKETİ, KAR HAREKETİ…
3271 Okunma.
17 Şubat 2015
BİZLER, SİZLER, YAZILARIMIZ...
2303 Okunma.
09 Şubat 2015
BİR EYÜP, ÜÇ İHLÂS; WEF YOLU, ÇAMLICA: KAYADİBİ, GÖLKÖY; İKİ NİŞAN, KOTYORA…
3820 Okunma.
03 Şubat 2015
GÖLKÖY ÇETİLLİ, ULUBEY ÇATALLI!..
2492 Okunma.
27 Ocak 2015
ŞUAYİP ÇAYIRI’NDAN, ULUBEY MEYDANI’NA…
3282 Okunma.
19 Ocak 2015
BOZTEPE’DEN ANKARA’YA; MEKÂN’DAN KARAKOL’A…
3539 Okunma.
12 Ocak 2015
MEKÂN'IN MÜDÂVİMLERİ…
3465 Okunma.
06 Ocak 2015
OTAĞIMIZ ORDU, YATAĞIMIZ ULUBEY…
3836 Okunma.
04 Ocak 2015
İLK TOPRAKLAR, SON YAPRAKLAR…
3268 Okunma.
29 Aralık 2014
ÇARŞAMBA’DAN PERŞEMBE’YE; YOLLARDAN YILLARA…
3520 Okunma.
23 Aralık 2014
TİREBOLU, GÜRGENTEPE, BAKIRKÖY...
2428 Okunma.
16 Aralık 2014
MEKÂNDI, MEYDÂNDI DERKEN…
3687 Okunma.
09 Aralık 2014
HAVADAN-SUYA, EKMEKDEN NAMLUYA…
3407 Okunma.
07 Aralık 2014
KADINA ÖZGÜRLÜK; SİYONİST CAZGIRLIK!...
2380 Okunma.
01 Aralık 2014
SÂLİH'TEN İRFAN'A, ZAMANDAN MEKÂN'A...
2831 Okunma.
26 Kasım 2014
BİZİM SÂLİH ve MEKÂNI…‏
3146 Okunma.
24 Kasım 2014
MEVSİMLER GEÇİYOR…
4002 Okunma.
21 Kasım 2014
ABLA-NÂME!
3881 Okunma.
17 Kasım 2014
SİMİTTEN KÜLTÜRE, CUMÂDAN MEYDANA...
3116 Okunma.
10 Kasım 2014
HAYAT OKULU; KİTAP KOKULU…
4193 Okunma.
03 Kasım 2014
MEYDANDAN TELEFERİĞE…
3873 Okunma.
27 Ekim 2014
KÖYDEN ŞEHİRE, OKUMADAN YAZMAYA…
3811 Okunma.
21 Ekim 2014
GÖNÜL DAĞI, FINDIK BAĞI!...
2500 Okunma.
13 Ekim 2014
DÜĞÜNLER BAYRAM OLSUN!
2736 Okunma.
07 Ekim 2014
KURBANDAN DÜĞÜNLERE, DÜĞÜNDEN HÜZÜNLERE...
2579 Okunma.
02 Ekim 2014
SEYRANDAN BAYRAMA...
2445 Okunma.
29 Eylül 2014
TIĞ-NÂME‏
2777 Okunma.
22 Eylül 2014
İKİ KİŞİYE TEK BİLET!?
2728 Okunma.
14 Eylül 2014
AMAN ORMANCI, YAMAN ORMANCI!
3187 Okunma.
01 Eylül 2014
MERKEZ’E DUÂ, ULUBEY’E KÖPRÜ!
3752 Okunma.
27 Ağustos 2014
VASIF, KÜLTÜR, NİTELİK; MÜSLÜMAN ve METELİK!
2585 Okunma.
25 Ağustos 2014
ŞELEK, GÖCEK; BÖRTÜ-BÖCEK!
2957 Okunma.
18 Ağustos 2014
HANGİ BİRİNİ YAZMALI?
2421 Okunma.
05 Ağustos 2014
ÇAYIR-NÂME
3839 Okunma.
24 Temmuz 2014
RAMAZAN’DAN BAYRAM’A ULUBEY…
3505 Okunma.
23 Temmuz 2014
KADİR-NÂME
3751 Okunma.
07 Temmuz 2014
DUT PEŞİNDE ya da DUT ŞAHÂNE, ORUÇ BAHÂNE…
3986 Okunma.
30 Haziran 2014
HAZÎRAN’DAN RAMAZAN’A, VUSLATTAN NECAT’A…
3412 Okunma.
24 Haziran 2014
GEZİDEN İBRETE, İBRETTEN RAHMETE…
3782 Okunma.
16 Haziran 2014
KIPKIRMIZI BİR ELMA ve GİDİŞ O GİDİŞ…
3613 Okunma.
12 Haziran 2014
MÂVİ UFUKLAR BOYU, "YEŞİLCE" BİR GÜN…
3102 Okunma.
09 Haziran 2014
ULUBEY’DEN GÖLKÖY’E, ÜNYE’DEN YEŞİLCE’YE…
3934 Okunma.
02 Haziran 2014
GEÇTİĞİMİZ ÇARŞAMBA
2901 Okunma.
21 Mayıs 2014
KONYA’DA ALAADDİN, ULUBEY’DE ŞAYIP…
4558 Okunma.
16 Mayıs 2014
ACEP-NÂME
4447 Okunma.
14 Mayıs 2014
CANDIR BİZE, CANDIR ANNE…
4661 Okunma.
09 Mayıs 2014
Dr. TEBESSÜM’LE AYAKÜST܅
5120 Okunma.
06 Mayıs 2014
BİZİM ALÂADDİN ve LÂMBASI…
4089 Okunma.
03 Mayıs 2014
HAŞİM KILIÇ-TAROĞLU!
3064 Okunma.
30 Nisan 2014
GEZİ-NÂME
4091 Okunma.
28 Nisan 2014
PAZAR HAREKETİ, KÖY BEREKETİ…
3752 Okunma.
21 Nisan 2014
YENİ BAŞKAN, YENİ DÖNEM, YENİ ULUBEY...
2436 Okunma.
14 Nisan 2014
NE KÖY, NE KASABA; BİR BAKMALI HESABA…
3722 Okunma.
31 Mart 2014
YENİ ULUBEY'E MERHABA
3318 Okunma.
25 Mart 2014
EYÜP SULTAN'DAN SEÇİM SULTAN'A...
2851 Okunma.
17 Mart 2014
SALININ GİDİŞİ, PERŞEMBENİN GELİŞİ…
4253 Okunma.
11 Mart 2014
SANKİ, SEÇİM DEĞİL; İSYAN HAZIRLIĞI!..
2267 Okunma.
10 Mart 2014
PARTİMİZ HUYUMUZ; OYUMUZ BOYUMUZ!
2399 Okunma.
03 Mart 2014
TÖRE-NÂME
5310 Okunma.
28 Şubat 2014
“ERBAKAN VE SOLCULARIMIZIN İLERİCİ KAFASI”
3347 Okunma.
25 Şubat 2014
ORDU NEREDE?
3644 Okunma.
17 Şubat 2014
SEÇİME SELÂM, MUHABBETE DEVÂM…
3983 Okunma.
16 Şubat 2014
“SEVMENİN, SEVİLMENİN BİLMELİ DEĞERİNİ…”
3767 Okunma.
16 Şubat 2014
KIRIK MIZRAPTAN, DÖKÜK GÜNDEME…
3920 Okunma.
16 Şubat 2014
DELEGELER KİMDEN YANA?
2610 Okunma.
16 Şubat 2014
KÜÇÜK İNSANLAR, BÜYÜK ŞEHİRLER!
2813 Okunma.
16 Şubat 2014
ADAY PAZARINDA GÜLÜMSETEN VAZİYETLER…
3474 Okunma.
16 Şubat 2014
TEMÂYÜLÜN SESİ, ULUBEY'İN NEFESİ!
4230 Okunma.
16 Şubat 2014
GEÇEN CUMÂ, ya da KABADÜZ’den ULUBEY’e...
3632 Okunma.
16 Şubat 2014
ANKARA’DAN ULUBEY’E…
3863 Okunma.
16 Şubat 2014
ÇİÇEKLER KOKAR MESTÂNE…
3288 Okunma.
16 Şubat 2014
YA ATLI, YA PİYÂDE!..
3307 Okunma.
16 Şubat 2014
YORUMLAR ve de FORUMLAR…
3379 Okunma.
16 Şubat 2014
HOOOP, NEREYE GİDİYORSUN?!
2421 Okunma.
16 Şubat 2014
ÎS TÜRKCAN HAYIRLI OLSUN…
3869 Okunma.
Haber Yazılımı