Abdullah Yılmaz TEPKİSİZLİK OMURGASIZLIK GETİRİR
Yazı Detayı
16 Kasım 2022 - Çarşamba 21:28 Bu yazı 501 kez okundu
 
TEPKİSİZLİK OMURGASIZLIK GETİRİR
Abdullah Yılmaz
abyilmaz@hotmail.com // twitter.com/ab_yilmaz
 
 

Memleketimiz Ordu'nun Fatsa İlçesindeki ahlaki değerlerimizle asla bağdaşmayan bir etkinliği siyasi malzeme yapmak ciddiyetsizce bir yaklaşımdır. Konuyla alakalı gerekenler derhal yapılmış zaten.

 

Ancak, yeri gelmişken bir kaç kelam etmek gerekmektedir.

 

Sanırım 2013 yılı Ramazan ayı idi. O dönem Ak Parti Güngören Gençlik Kol. Başkanıydım. Güngören Kale Center AVM, Ramazan eğlenceleri adı altında erkek dansözün sahne aldığı bir etkinlik düzenlemişti. Toplum ahlakını ifsad eden bu etkinliğe birçok STK ile birlikte tepki gösterdik.

 

Yüzlerce kişinin katılımıyla protesto gösterisi düzenleyerek avm yönetimini özür dilemeye davet ettik. Bu etkinliğe de Gençlik Kolları olarak resmi destek vererek kurumsal duruşumuzu da ortaya koyduk. Aylık Danışma Meclisi toplantısında yaptığım konuşmada bu etkinlikten bahsedip, Kale Center AVM yönetimini bir kez daha özür dilemeye davet ederek aksi takdirde bir daha oraya ayak basmayacağımı deklare ettim ve salondakileri de buna destek olmaya davet ettim. O avm özür dilemedi. Süreç içerisinde yaşananları açmayayım ama o tarihten beri oraya adım atmadım.

 

Ben sözümü tuttum. İnsanların umurumda mıdır bilmiyorum ama bu duyarsızlık ta benim umurumda değil. Ben elimle düzeltemedim ama en azından dilimle müdahale ettim. Burası Müslüman bir ülke. Böyle işlere göz yumuldukça bunlar normalleşir ve normalleştikçe daha fazlası olur.

 

Nitekim Fatsa'daki o etkinliğe katılan tesettürlü hanımlar bile başta yadırgadıklarını ama sonra normal karşıladıklarını ve eğlendiklerini de ifade etmişler. Bu işler böyledir. Tepkisizlik omurgasızlık getirir. Beklenen yazıklar olsun diyerek o yeri terketmekti ama olmadı!

 

Olmaz ve olamaz! Çünkü her türlü rezilliğe gözlerimiz alıştı. Ama bilelim ki Allah bunun da hesabını fitil fitil soracak! Bireysel günahlarımız bizi ilgilendirir ama bunlar başka. Böyle bir ahlaksızlığa bir Anadolu şehrinde tevessül edilmesi de ayrı bir vahamet! Yazıkları olsun!

 

Duyarsızlık ve uyuşukluk Müslümana göre değildir. Yeri geldiğinde siz kimsiniz ki Allah'a savaş açıyorsunuz demeli. Her birimizin; çoluk çocuğumuza temiz bir ortam bırakmak gibi yükümlüğümüz var. Bu bilince, erkek dansöze para takan teyzenin de sahip olmasını bekleriz, vesselam..

 
Etiketler: TEPKİSİZLİK, OMURGASIZLIK, GETİRİR,
Yorumlar
Haber Yazılımı