AK PARTİ VE CHP ARASINDA SERT POLEMİK
Haber
28 Aralık 2020 - Pazartesi 11:01 Bu haber 6635 kez okundu
 
AK PARTİ VE CHP ARASINDA SERT POLEMİK
CHP’li Altınordu Belediye Meclis Üyesi Sedat Gürsoy’un sosyal medyadan “Askıda Ekmek” kampanyası ve öğrencilere dağıtılan okul çantasına yönelik sözlerinin ardından Başkan Aşkın Tören’in meclis toplantısında verdiği sert cevabın ardından AK Parti ile CHP arasında polemik başladı.
Siyaset Haberi
AK PARTİ VE CHP ARASINDA SERT POLEMİK

Altınordu Belediyesi tarafından başlatılan “Askıda Ekmek” kampanyası ve öğrencilere dağıtılan okul çantası AK Parti ile CHP arasında polemiğe neden oldu. CHP Altınordu Belediye Meclis Üyesi Av. Sedat Gürsoy, sosyal medya hesabından askıda ekmek ve öğrencilere dağıtılan sırt çantası ile ilgili iki fotoğraf yayınlayarak Belediye Başkanı Aşkın Tören’i eleştirdi.

 

TÖREN MECLİSTE CEVAP VERDİ

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Belediye Meclis toplantısında Sedat Gürsoy’a sert ve ağır bir şekilde cevap verince ortam gerildi. Meclis toplantısında tartışma yaşandı.

Bu kez eleştirilerin odağındaki Sedat Gürsoy, Başkan Tören’e cevap verdi. Bu tartışmanın  gizli bir şekilde çekildiği anlaşılan kayıtları daha sonra sosyal medyada servis edildi.

 

CHP’LİLER TOPLANTIYI TERK ETTİ

Yaşanan tartışmalar üzerine CHP Belediye Meclis Üyeleri toplantıyı terk etti.

 

DALAK AÇIKLAMA YAPTI

CHP Altınordu İlçe Başkanı Yelda Dalak parti binasında konuya ilişkin basın açıklaması açıklama yaptı.

Başkan Dalak, “Altınordu Belediye Meclis toplantısında Meclis Üyemiz Sedat Gürsoy’un yapmış olduğu konuşmaya karşılık veren Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, hakaret içeren cümlelerle arkadaşımızı rencide etmiştir. CHP belediye meclis üyelerimiz halkın oylarıyla seçilmiş olup, her zaman Ordu halkına faydalı olabilmek için muhalefet yapmıştır, asla hakaret içeren sözleri hak etmemektedirler. Belediye meclis üyelerimizin her zaman arkasındayız. Altınordu Belediye Başkanımızı şiddetle kınıyorum” dedi.

 

ALTAŞ, BAŞKAN TÖREN’E DESTEK VERDİ

AK Parti Altınordu İlçe Başkanı Selman Altaş da sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.

 

Altaş, “İyiliği lekelemekten dahi çekinmeyecek kadar basit hesaplarla, sığ bir zihniyet eseri olarak planlanmış bir takım gizli kayıtlarla algı oluşturarak ve bu anlayışın neticesinde topyekün şehrimizin yardımseverlik ve sosyal sorumluluk alanlarında Altınordu Belediyemizin üstlenmiş olduğu vazifelerin can damarına basmaya çalışan zihniyeti her zaman olduğu gibi bugün yine reddediyoruz.

 

Sosyal sorumluluk ve yardımlaşma projeleriyle hep bir adım önde olan Altınordu Belediyemiz ve Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın Tören Bey'e 'Çamur at izi kalsın.' anlayışıyla yapılan saldırıları kınıyoruz. Tüm çirkin saldırılara rağmen bizler hizmet etmeye ve Hep Birlikte İlk Günkü Aşkınan çalışmaya devam edeceğiz. “ifadelerini kullandı.

 

POLEMİK SOSYAL MEDYA ÜZERİNDE SÜRDÜ

AK Parti kanadından Başkan Aşkın Tören’e destek sürdü. CHP kanadından da Altınordu Belediyesi’nin başlattığı “Askıda Ekmek” ve dağıtılan okul çantaları üzerinden eleştiriler yapıldı. Tartışmalar sosyal medya üzerinden hızla devam ediyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, PARTİ, VE, CHP, ARASINDA, SERT, POLEMİK,
Yorumlar
Haber Yazılımı