ENGİNYURT: FINDIK TABAN FİYATI 60 TL OLMALIDIR
Haber
31 Temmuz 2022 - Pazar 23:13 Bu haber 2576 kez okundu
 
ENGİNYURT: FINDIK TABAN FİYATI 60 TL OLMALIDIR
Siyaset Haberi
ENGİNYURT: FINDIK TABAN FİYATI 60 TL OLMALIDIR

DP Genel Başkan Yardımcısı, Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “50 TL Fındık fiyatı üreticiyi ağlatır. Serbest piyasada daha aşağı fiyat tehlikesi var. Hükümeti uyarıyoruz, taban fiyat 60 TL olmalıdır” dedi.

 

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı, Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Demokrat Parti Ordu İl binasında, fındık taban fiyatlarıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

 

Fındık taban fiyatlarıyla ilgili basın açıklaması yapan DP Genel Başkan Yardımcısı, Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “50 TL Fındık fiyatı üreticiyi ağlatır. Serbest piyasada daha aşağı fiyat tehlikesi var. Hükümeti uyarıyoruz, taban fiyat 60 TL olmalıdır” dedi.

 

Açıklanan fındık fiyatını değerlendiren Enginyurt, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan fındık fiyatını 50 TL olarak açıkladı. 54 TL dedi ama kimse 50 TL demek istediğini anlamadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, alan bazlı destek, mazot ve gübre yardımıyla toplamda fındık fiyatını 54 TL dedi. Alan bazlı destek, mazot ve gübre yardımı 2022 yılı için dağıtıldığına göre 3 lirayı çıktığında Giresun fındığı 51, Ordu fındığı 50 TL. Fındık üreticisi 50 TL’ye nasıl mutlu olabilir. 1 kilo fındığı toplamak sadece amele ücreti olarak 20 bin, gübre 11 bin, ilaç bin TL. Bu fiyata sevinenlerin muhtemelen benim gibi 1 kilo fındığı bile yok. Bu milletin hakkını savunmaya devam edeceğiz. Üreticiler perişan. Çiftçilerimizin sayısı düştü. Açıklanan fiyatlar üreticinin aleyhine olmuştur. Biz bu fiyata tepkiliyiz. Eğer fındık fiyatı 60 TL’nin üzerine çıkmazsa üretici perişan olacaktır. Bu fiyatı Demokrat parti, üreticiler olarak kabul etmiyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ENGİNYURT:, FINDIK, TABAN, FİYATI, 60, TL, OLMALIDIR,
Yorumlar
Haber Yazılımı