KIZIYLA ORDU KARŞILAMASI OYNADI
Haber
08 Haziran 2021 - Salı 16:48 Bu haber 1820 kez okundu
 
KIZIYLA ORDU KARŞILAMASI OYNADI
Ordu’da "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" kapsamında dün gerçekleşen açılışta halk oyunları gösterisinde yer alanlar arasında kızı Zeynep’le birlikte yer alan Türkmenistan asıllı ve Ordu’ya gelin olan Hülya Konaklı, herkesin takdirini topladı.
Ordu Gündemi Haberi
KIZIYLA ORDU KARŞILAMASI OYNADI

Ordu’da, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle, 1-7 Haziran "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi. Dün düzenlenen açılışla başlayan etkinlikte Halk Eğitim Merkezi’nde Bilgen Meydan Çebi tarafından verilen halk oyunu kursuna katılan kursiyerler tarafından sergilenen halk oyunları gösterisi büyük ilgi gördü.

 

Halk oyunu oynayanlar arasında dikkat çekenler anne ve evlatlarının da yer almasıydı. Bu isimlerden biri de Türkmenistan uyruklu ve Ordu’ya gelin gelen Hülya Konaklı’nın kızı Zeynep’le birlikte yer almasıydı.

 

Çalışmak için Türkmenistan’a giden Yaser Konaklı’yla tanışan ve evlenen 38 yaşında 3 çocuk annesi Hülya Konaklı, “Eşimle Türkmenistan’da tanıştık. 21 yıllık evliyim. 20 yıldır da Ordu’da yaşıyorum. Ordu’ya uyumda hiç zorluk yaşamadım. Eşimin ailesi sağolsun beni sevdi ve hemen içine aldı. 3 çocuğum var. Büyük oğlum üniversitede okuyor. Halk oyunları oynamak hep aklımdaydı. Ama çocuklardan zaman bulamamıştım. Çocuklar büyüyünce bu isteğimi yerine getirmek istedim. Hem hoşça vakit geçirmek hem öğrenmek için Halk Eğitim’de açılan Halk Oyunları kursuna katıldım. Hocamız Bilgen Çebi’den ders almaya başladık kızımla. Dün yaptığımız gösteride benimle birlikte 3 anne, 3 çocuğuyla yer aldı.”

 

Ailesinin de Ordu’ya geldiğini söyleyen Hülya Konaklı, “Ordu’da çok mutluyum. Seviyorum Ordu’yu. Yeşili, mavisi ve doğal güzellikleriyle, insanlarıyla çok güzel bir şehir. Ailem de 1 yıl önce Ordu’ya geldi. Burada yaşıyorlar artık. Yiyecek olarak ta özellikle Ordu’yla özdeşleşen “Melocan, kaldirik, sakarca, sarma gibi yiyecekleri çok seviyorum.”

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: KIZIYLA, ORDU, KARŞILAMASI, OYNADI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
KIZIYLA ORDU KARŞILAMASI OYNADI
KIZIYLA ORDU KARŞILAMASI OYNADI
KIZIYLA ORDU KARŞILAMASI OYNADI
Yorumlar
Haber Yazılımı