ORDU'DA FINDIK FİYATINDA BEKLENMEDİK DÜŞÜŞ
Haber
03 Mayıs 2022 - Salı 15:36 Bu haber 13630 kez okundu
 
ORDU'DA FINDIK FİYATINDA BEKLENMEDİK DÜŞÜŞ
Fındık Haberi
ORDU'DA FINDIK FİYATINDA BEKLENMEDİK DÜŞÜŞ

TMO’nun 41 liradan fındık satmasının ardından Ordu’da serbest piyasada 38 liraya kadar yükselen fındık fiyatlarında başlayan düşüşle birlikte bayramda 35 liradan işlem görüyor.

 

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin 41 liradan fındık satmasının ardından Ordu’da serbest piyasada fındık fiyatları 38 liraya kadar yükselmişti. Bu durumun gelecek sezon için umut verirken, fiyatlardaki yükseliş fazla sürmedi. Fındık fiyatı 36 liraya kadar düşmesinin ardından uzun süredir 36 ila 36,5 lira arasında seyretti.

 

Ancak Ramazan Bayramı’yla birlikte serbest piyasada düşüşe giren fındık fiyatları Ordu’da 35 liraya düştü. Ordu’da 3 Mayıs Salı günü serbest piyasada 50 randımanlı kabuklu fındık 35 Liradan işlem görüyor. Bayram tatilinden sonra fiyatların nasıl bir seyir izleyeceği merak ediliyor.

 

TMO FINDIK SATACAK MI?

Öte yandan TMO, Mart ayında 20 bin ton kabuklu fındığı 39 liradan, Nisan ayında 20 bin ton kabuklu fındığı 41 liradan satışa sunmuştu. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin Mayıs ayında fındık satıp satmayacağı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ORDU'DA, FINDIK, FİYATINDA, BEKLENMEDİK, DÜŞÜŞ,
Yorumlar
Haber Yazılımı