OSKİ DARICABAŞI'NI SUYA KAVUŞTURDU
Haber
13 Temmuz 2021 - Salı 12:43 Bu haber 828 kez okundu
 
OSKİ DARICABAŞI'NI SUYA KAVUŞTURDU
Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) hayata geçirdiği başarılı içme suyu yatırımlarının bir yenisini Mesudiye ilçesi Darıcabaşı Mahallesine kazandırdı.
İlçeler Haberi
OSKİ DARICABAŞI'NI SUYA KAVUŞTURDU

Ordu’nun Mesudiye ilçesi Darıcabaşı Mahallesinin mevcut içme suyu kaynaklarının debisi yaz aylarında azalmakta ve bölgede içme suyu sıkıntısı yaşanmaktaydı. Ayrıca suyun iletimini sağlayan isale hattında basınç sorunu yaşanıyordu.

 

OSKİ Genel Müdürlüğü, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in verdiği talimatların ardından bölgede yaşanan içme suyu sorunlarını çözecek çalışmalara başladı.

 

ZOR ŞARTLAR ALTINDA İÇME SUYU HATLARININ İMALATI KISA SÜREDE TAMAMLANDI

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren OSKİ Genel Müdürü Murat Us ”Darıcabaşı Mahallesinde, yaz aylarında havaların kurak gitmesi ve gurbetten gelen nüfusun da artması nedeniyle yetersiz kalan içme suyu kaynaklarına ek olarak yeni su kaynaklarını Darıcabaşı Mahallesine kazandırdık. Ayrıca mevcut su kaynaklarında bakım ve onarım çalışması yaparak daha bol suyun elde edilmesini sağladık. Ormanlık ve eğimli olan zor arazi şartlarında 1.800 metre içme suyu hattının imalatını kısa sürede tamamladık.” dedi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: OSKİ, DARICABAŞI'NI, SUYA, KAVUŞTURDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı