REKOR OYLA BAŞKAN SEÇİLDİ
Haber
23 Ocak 2022 - Pazar 01:16 Bu haber 1768 kez okundu
 
REKOR OYLA BAŞKAN SEÇİLDİ
Fındık Haberi
REKOR OYLA BAŞKAN SEÇİLDİ

Fiskobirlik’in 2020-2021 iş yılı Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. Başkanlık seçiminin de yapıldığı genel kurulda tek aday olan mevcut başkan Lütfi Bayraktar, yeniden Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

 

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Olağan Genel Mali Kurulu, Giresun’da gerçekleşti Seçim gündeminin de eklendiği Olağan Mali Genel Kurul’da Divan Başkanlığını Ordu Büyükşehir Belediye eski Başkanı Engin Tekintaş yaptı.

 

118 Delegenin oy kullandığı seçimde Fiskobirlik Yönetim Kurulu tek liste olarak seçime gitti. Seçim sonucunda kullanılan 115 oydan 1 tanesi boş çıktı.. Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar başkanlığındaki Yönetim geçerli oyların 113’ünü alarak güven tazeledi.

 

Genel Kurul öncesinde 109 delegenin imza toplayarak seçim talebinde bulunduğunu belirten Bayraktar, “Gerçekleşen seçim sonucunda bizleri tekrar seçerek teveccühlerini gösterdiler. Her zaman söylediğim gibi Türkiye’nin en demokratik kurumları arasında yer alan Birliğimiz ve delegasyonumuz, seçim talebi ve sonucuyla örnek bir tavır ve duruş sergiledi.  Hepsine tek tek ayrıca teşekkür ediyor, ortaya koymuş oldukları iradeye mazhar olmak için gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdüreceğimizin sözünü veriyorum.”

 

Algı operasyonlarıyla karşı karşıya olduklarını savunan Bayraktar, “Son olarak Fiskobirlik’i gerçekten seven, sahip çıkarak fındığını teslim eden ve Kooperatiflerimizde ortaklarımız tarafından seçilerek Genel Kurulumuza teşrif eden delegasyonumuz, son dönemde gerek şahsım, gerek Yönetim Kurulumuz ve çalışma arkadaşlarımız üzerinden düzenlenen organize algı oyunları ve karalama kampanyalarıyla Fiskobirlik’i sözüm ona kendilerince dizayn etmeye çalışanlara en güzel cevabı sandıkta verdiler. Şimdi zaman, hep birlikte daha güçlü bir Fiskobirlik için yılmadan yorulmadan çalışma zamanıdır.”

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: REKOR, OYLA, BAŞKAN, SEÇİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı