ŞANLITÜRK: İŞ YAPMADAN İŞ ADAMI OLANLAR AKIL VERİYOR
Haber
30 Aralık 2021 - Perşembe 17:02 Bu haber 1948 kez okundu
 
ŞANLITÜRK: İŞ YAPMADAN İŞ ADAMI OLANLAR AKIL VERİYOR
Siyaset Haberi
ŞANLITÜRK: İŞ YAPMADAN İŞ ADAMI OLANLAR AKIL VERİYOR

MHP Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk, “Yıllarca bu memlekette faizden para kazananlar, tefecilikten para kazananlar, hiçbir iş yapmadıkları halde bankadaki mevduatları üzerinden iş adamı olanlar, Sizin gibi dolar, döviz daha da artsın diye def mi çalalım?” dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk, başlatılan indirim kampanyasına yönelik küçümseyici tavır ve yorumlara sert tepki gösterdi. Artık paraya para kazandırma zamanının geride kaldığını Şanlıtürk yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

 

Yıllarca bu memlekette faizden para kazananlar, tefecilikten para kazananlar, hiçbir iş yapmadıkları halde bankadaki mevduatları üzerinden iş adamı olanlar, hükümetin yeni ekonomik modelini beğenmeyenler, Muhterem genel başkanımızın talimatlarıyla milli birlik ve dayanışma kampanyası kapsamında başlatmış olduğumuz indirim kampanyasını küçük görerek itibarsızlaştırmaya çalışanlar; ne yapmamızı istiyorsunuz?

 

Sizin yaptığınız gibi yapılan iyiniyetli çalışmaları, iyi niyetli çabaları yok mu sayalım, ateşe benzin mi dökelim? Sizin gibi dolar, döviz daha da artsın diye def mi çalalım? Bir kısım muhalefetin yaptığı gibi dışarıdaki işbirlikçilerin kötü niyetlerinin borazanlığını mı yapalım?

Allah razı olsun esnaflarımız, iş adamlarımız kıt kanaat kar ettikleri kazançlarının bir kısmından fedakarlık ederek 3, 5, 10 indirime gidiyorlar.

 

Bu indirimleri küçümseyerek dolar 100 arttı, 80 arttı. Emtia fiyatları, gıda fiyatları 80 artı diyenlere buradan seslenmek istiyorum; sizin elinizi tutan mı var? Onlar 10 indirime gidiyorsa sizler 100 indirime gidinde görelim hadi bakalım. İyi niyetli girişimlerimizi sosyal medyadan küçümseyenlere sadece tek kelimeyle yazıklar olsun diyorum.

 

Peygamber efendimiz (s.a.v) Salebe’nin zekatını almamıştı, ondan sonra gelen halifeler de almamışlardı. Teşbihte hata olmaz biz de sizden hiçbir şey istemiyoruz indirim de istemiyoruz Gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz.

 

PARAYA PARA KAZANDIRMA ZAMANLARI GEÇTİ

Artık paraya para kazandırma zamanları geçti. İş adamı olacaksanız; risk alacaksınız, istihdam yaratacaksınız, ihracat yapacaksınız, vergi vereceksiniz. Birikimlerini bankaya faize yatır, dövize yatır. Ondan sonra lüks ofislerinizden Millete akıl verin. “Hükümet yanlış yapıyor şöyle yapılmalı böyle yapılmalı.” Toplumu yönlendirmeye çalış. Kardeşim önce sen kendine bak, sen kendin ne yapıyorsun onu söyle.

 

KENARDA YATIP ORTADAN KALKMA DEVİRLERİ BİTTİ.

Siz istemeseniz de, siz eleştirseniz de, Cumhur ittifakı olarak; Bu milleti faiz cenderesi içerisinden çıkaracağız. Faiz çarkını kıracağız. Çalışarak, üreterek, daha fazla ihracat yaparak Allah’ın izniyle bu memleketi, bu milleti dünyadaki milletler arasında çok daha iyi yerlere getireceğiz. Hep örnek verdiğiniz Amerika’daki Avrupa’daki gibi inşallah faizi eksiye düşüreceğiz. Hiç gördünüz mü sizin gibi Avrupa’da faizden kur üzerinden servetine servet katan insanlar var mı?

 

HERKES AKLINI BAŞINA ALSIN

Onun için herkes aklını başına alsın Beyaz Türk’ü için de, esmer Türk’ü için de başka gidecek Türkiye yok, başka yaşayacak memleket yok. Azıcık yerli olun, azıcık milli olun. Hiç değilse susun. Siz susarsanız göreceksiniz bu millet başaracak, siz de mutlu olacaksınız. Biz EvelAllah’ın izniyle bu necip millete güveniyoruz inanıyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; muhtaç olacağımız tek kudretin damarlarımızdaki asil kanda olduğunun bilinci içerisindeyiz.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ŞANLITÜRK:, İŞ, YAPMADAN, İŞ, ADAMI, OLANLAR, AKIL, VERİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı